Roger & Roger

Inteligentnie dbają o czystość powietrza

Sprawdź
jak skutecznie
walczyć z alergią »


KUP
ONLINE »
74 metrów kwadratowych 35 metrów kwadratowych usuwa cząsteczki i gazy wskaźnik jakości powietrza tryb auto

Alergie i jakość powietrza

Jakość powietrza w Twoim domu jest bardzo ważna. Niestety, powietrze w pomieszczeniach często jest nasycone kurzem, odchodami roztoczy, lotnymi związkami organicznymi takim jak np. formaldehyd, sierścią i złuszczonym naskórkiem naszych czworonogów. Wszystko to sprawia, że w czterech ścianach trudno oddychać pełną piersią, szczególnie alergikom.

Bardzo często długo poszukujemy przyczyny choroby nie zdając sobie sprawy z tego, że źródło naszych kłopotów zdrowotnych jest w naszym domu. „Syndrom chorego budynku” to określenie zespołu objawów takich jak bóle głowy, zmęczenie, zaburzenia snu, podrażnienie dróg oddechowych i reakcje nadwrażliwości.

Nagrody i Certyfikaty

hda hda Energy-Star Roger Stadler Form Zlota Villa pzh


Alergie i symptomyOczyszczacz powietrza dla alergików

Najczęstszym symptomem alergii wziewnej jest katar sienny.
U alergika mogą pojawić się również zmiany skórne (pokrzywka) oraz astma oskrzelowa.

Uczulenie na pyłki roślin objawia się także wodnistym katarem, częstym kichaniem, podrażnieniem błon śluzowych nosa, a także zapaleniem spojówek wywołującym łzawienie i pieczenie oczu. Oprócz charakterystycznych dla alergii symptomów mogą pojawić się problemy z koncentracją, stany podgorączkowe.

 

Problemy alergików nasilają się wiosną i trwają przez całe lato do jesieni. Istnieje wiele sposobów by ograniczyć symptomy alergii. Immunoterapia swoista, leki antyhistaminowe, aerozole. Pozwalają one na funkcjonowanie poza pomieszczeniami.

Oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger i Roger little pomagają alergikom wziąć swobodny oddech we własnym domu, ułatwiając oddychanie i ograniczając lub likwidując objawy. W przypadku astmy, alergii na pyłki, czy kurz, szybko obniżają poziom alergenów w powietrzu.

Kup oczyszczacz powietrza »

(Zakup w sklepie www.stadler-form.pl)

... i ciesz się powietrzem wolnym od zanieczyszczeń

Zwierzaki domoweSierść

Alergia na sierść zwierząt jest bardzo powszechna. Konkretnie uczula nie sierść lecz to co się na niej znajduje: naskórek, ślina zwierzęcia i specyficzne białko, które jest w nich zawarte. Szczególnie uciążliwa jest alergia na koty i gryzonie. Sierść tych zwierząt jest bardzo lekka i długo krąży w powietrzu. U osób silnie uczulonych reakcja alergiczna może wystąpić nawet po kontakcie z posiadaczem kota, który na swoim ubraniu przenosi alergeny.

Zapachy

Dla posiadaczy zwierząt problemem bywa też zapach. Zapach zwierząt, ściółki na której żyją czy pokarmu. Oczyszczacz powietrza dla alergika jest doskonałym rozwiązaniem w domach i mieszkaniach, w których mieszkamy z naszymi pupilami. Efektywny Dual Filtr zastosowany w oczyszczaczach powietrza Roger i Roger little, wyłapuje zarówno unoszącą się w powietrzu sierść zwierząt oraz za sprawą aktywnego węgla nieprzyjemne zapachy.

Kup oczyszczacz powietrza »

(Zakup w sklepie www.stadler-form.pl)

... i ciesz się powietrzem wolnym od zanieczyszczeń

Sypiając z wrogiem
 

Roztocza

– małe mikroskopijne pajęczaki, a konkretnie ich odchody, potrafią być ogromnym problemem w domu alergika. Kurz, w którym unoszą się alergeny powoduje objawy podobne jak przy przeziębieniu: ból głowy, ogólne rozdrażnienie, przemęczenie, problemy ze snem, katar i kaszel, czasem może wystąpić również gorączka. Częste są również reakcje alergiczne skóry, swędzenie i obrzęk. Objawy alergii nasilają się w czasie sprzątania, kiedy drobinki kurzu zostają uniesione w powietrze. Ataki często zdarzają się również wieczorem lub rano. To łóżko jest miejscem, na którym roztocza mają najwięcej pożywki w postaci martwego naskórka.

Zapobiegaj astmie!

Przewlekły kontakt z alergenami jest bezpośrednią przyczyną astmy. Gdy do objawów dołączy duszący i świszczący oddech sprawa staje się bardzo poważna. Podstawowym sposobem zapobiegania napadom alergii jest właściwa higiena pomieszczeń, w których przebywamy. Odkurzanie, częsta zmiana pościeli, czyszczenie materaca. Unoszące się w powietrzu roztocza kurzu domowego w łatwy i skuteczny sposób wyłapie Dual Filtr (wysokowydajny filtr HEPA połączony z aktywnym węglem) oczyszczacza powietrza Stadler Form Roger.

Wybierz oczyszczacz powietrza Roger lub RogerStadler Form jako specjalista w dziedzinie poprawiania jakości powietrza, wie, że czystość powietrza jest najważniejsza. Oczyszczacze powietrza takie jak Roger Little i Roger filtrują Lotne Związki Organiczne z powietrza i zatrzymują je wraz z Cząsteczkami Stałymi. W trybie auto oba oczyszczacze powietrza dostosowują same poziom wydajności pracy do aktualnego stanu jakości powietrza. Wskaźnik jakości powietrza (1) pokazuje na bieżąco czy powietrze jest czyste (kolor niebieski na wyświetlaczu), jego stan jest średni (kolor pomarańczowy), czy zły (kolor czerwony). Filtr wstępny (2) zatrzymuje duże zabrudzenia, a zastosowany w urządzeniach Dual FiltrTM (3) z węglem aktywnym musi być regularnie wymieniany. Jego żywotność wynosi od 8 do 12 miesięcy. Kontrolka na panelu sterowania (4) świeci się, gdy filtr wymaga wymiany. Nasycony zanieczyszczeniami przestaje efektywnie spełniać swoje zadanie.

działanie

Specyfikacja techniczna
Roger

• System - Dual Filtr (HEPA i Aktywny filtr węglowy)
• Wydajność (do) - 521 CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza)
• Wielkość pomieszczenia - 74 m2 / 185 m3
• Poziomy pracy - 5
• Moc - 6 - 100 W
• Wymiary - 420 x 500 x 200 mm
• Waga - 7,9 kg
• Poziom hałasu - 30 - 65 dB(A)
Właściwości:
• Wskaźnik jakości powietrza,
• Tryb auto,
• Tryb nocny,
• HEPA RESET – przypomnienie o wymianie filtra,
• Timer,
• Polecany dla alergików,
• Czujnik gazu,
• Czujnik cząstek PM 2,5.

Specyfikacja techniczna
Roger little

• System - Dual Filtr (HEPA i Aktywny filtr węglowy)
• Wydajność (do) - 249 CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza)
• Wielkość pomieszczenia - 35 m2 / 90 m3
• Poziomy pracy - 5
• Moc - 5 - 40 W
• Wymiary - 330 x 450 x 170 mm
• Waga - 5,5 kg
• Poziom hałasu - 29 - 59 dB(A)
Właściwości:
• Wskaźnik jakości powietrza,
• Tryb auto,
• Tryb nocny,
• HEPA RESET – przypomnienie o wymianie filtra,
• Timer,
• Polecany dla alergików,
• Czujnik gazu.

Dual FiltrTMDual Filtr™ Stadler Form filtruje jednocześnie Lotne Związki Organiczne i Cząstki Stałe. Ma wielowarstwową budowę. Za usuwanie Cząstek Stałych odpowiedzialny jest specjalny filtr z włókniny, niemieckiej produkcji - HEPA. Warstwa węgla aktywowanego pochłania zanieczyszczenia gazowe. Zaletą filtra jest to, że oba filtry mają równomierny przepływ, przez co usuwane są duże ilości cząstek i gazów. Filtr należy wymienić po 8-12 miesiącach. Świecąca kontrolka na panelu sterowania przypomina o konieczności wymiany.Najlepsze oczyszczacze powietrza

CADR to współczynnik dostarczania czystego powietrza (Clean Air Delivery Rate), pomaga przy porównywaniu oczyszczaczy powietrza. Im wyższy współczynnik tym lepiej. Współczynnik CADR jest określany za pomocą testów przez specjalistyczne laboratoria. Zalecana wielkość pomieszczenia dla oczyszczacza powietrza jest pochodną wyniku testu CADR. Im częściej powietrze w pomieszczeniu krąży w ciągu godziny, tym czystsze powietrze. W przypadku normalnego poziomu zanieczyszczenia powietrza wystarczy trzykrotna wymiana powietrza w pomieszczeniu (cała objętość powietrza w pomieszczeniu musi być przez trzykrotne filtrowana).

W przypadku alergików zalecamy pięciokrotną cyrkulację powietrza. Im wyższe ustawienie prędkości, oczyszczacza powietrza, tym więcej razy powietrze będzie wymienione w ciągu godziny. Zaleca się ciągłą pracę oczyszczacza powietrza, aby powietrze w pomieszczeniu stale krążyło i było czyszczone. Najlepsze oczyszczacze powietrza mają wysoki współczynnik CADR.

Nie czekaj.

Zadbaj o czystość powietrza
w Twoim domu.

kup online » polub nas »
Kup oczyszczacz powietrza »

(Zakup w sklepie www.stadler-form.pl)

... i ciesz się powietrzem wolnym od zanieczyszczeń

Autoryzowane oferty Stadler Form znajdziesz u naszych partnerów:

mediaexpert mm

Znajdź i nas w mediach: