Fred nawilżacz powietrza parowy, brązowy Promocja Powiększ do pełnego rozmiaru

Nawilżacz parowy Stadler Form Fred, brązowy

Nawilżacz powietrza parowy Stadler Form - Fred w nowym, brązowym kolorze.

Więcej szczegółów

69357

479,00 zł

-120,00 zł

599,00 zł

Kultowy nawilżacz parowy Fred optymalnie nawilża powietrze przy niskim zużyciu energii. Ma wbudowany higrostat, dzięki któremu można wybrać optymalny poziom nawilżania. Regulować można również poziom pracy urządzenia. Para wodna wydobywająca się z nawilżacza parowego jest czysta i pozbawiona drobnoustrojów i bakterii. Fred jest przeznaczony do pomieszczeń o wielkości do 50m2. Jego unikalny kształt przykuwa uwagę. Nawilżacz Fred wielokrotnie był nagradzany i na stałe zapisał się w historii designu.

 

Specyfikacja

  • Moc: 150 W (eco) i 300 W (normal)
  • Napięcie: 220-240V
  • Wielkość pokoju: do 50 m 2 /125 m 3
  • Wydajność: 175 (eco) i 360 (normal) g na godzinę
  • Higrostat z zewnętrznym czujnikiem
  • Automatyczny wyłącznik
  • Zbiornik na wodę: 3,6 l
  • Poziom hałasu: 27-33 dB
  • Akcesoria: Magic ball (filtr zbierający kamień)
Oceń 
Waldemar G
2018-10-17

Po niecałym roku używania:

To był chyba najbardziej trafny wybór do skutecznego zwiększenia wilgotności (w moim przypadku na potrzeby roślin domowych). Zwłaszcza w zimie, bo latem, przy otwartych oknach, jakiekolwiek nawilżanie powietrza i tak nie ma sensu – wszystko natychmiast zostanie wywiane „mega-cyrkulacją”.

Jak dla mnie:

– więcej niż zadowalająca skuteczność. Przy pracy ciągłej, z dziecinną łatwością osiąga nawet do 80% w pomieszczeniu 40m2 („podbija” jeszcze w sąsiednich) i to w trybie ekonomicznym (200 W według instrukcji),

– sterylna i ciepła, dogrzewająca pomieszczenie para wodna, co może być swoistą oszczędnością – ja mogłem sobie pozwolić na całkowite wyłączenie centralnego w pomieszczeniu,

– niekłopotliwa eksploatacja – uzupełnianie zbiornika raz na dobę wodą z kranu (a nie np. destylowaną); łatwe czyszczenie, powiedzmy, raz na miesiąc Kamixem; przy mniejszych wymaganiach niż moje pewnie rzadziej,

– a…, no i pokrywa urządzenia dogrzewa czasem d…psko mojego ciepłolubnego kota.

To tyle.

Oceń 
Kamila O
2018-08-24

Uwielbiam go wygląda kosmicznie a jednoczesnie elegancko, oczywiście spełnia tez swoje zadanie to najważniejsze

Oceń 
Waldemar G
2017-12-11

W pomieszczeniu 40m2 nawilżacz w ciągu kilkunastu godzin w oszczędniejszym, wolniejszym trybie eco i przy zredukowanej teraz zimą prawie do minimum wentylacji, podbił wilgotność z około 46% do ok. 60%. Aby utrzymać ten poziom, musi praktycznie pracować w trybie ciągłym. Uważam to za wynik dość dobry, a przynajmniej oczekiwany ze względu na rośliny i jednocześnie nieosiągalny dla nawilżaczy ewaporacyjnych, które dodatkowo schładzają powietrze.

Nie jest może zbyt oszczędny w eksploatacji, ale tanie w zakupie i użytkowaniu nawilżacze ultradźwiękowe o równie wysokiej jak nawilżacze parowe wydajności dyskwalifikuje dla mnie "brudna" para, w szczególności pozostawiająca wszędzie biały osad.

W tych warunkach trzy i półlitrowy zbiornik wystarcza na 16 godzin ciągłej pracy. Nieźle, ale nie obraziłbym się o pełne 24 godziny z odpowiednio większym zbiornikiem. Z drugiej strony, ze względu na stylistykę mojego wnętrza i samego nawilżacza, jako jedno z bardzo nielicznych urządzeń tego typu mogłem je postawić z czystym sumieniem w swoim mieszkaniu.

Oceń 
Łukasz N
2016-05-17

Obcy na trzech nogach :) Może wygląda jak postać z kreskówki, ale działa bardzo sprawnie i realnie :)

Oceń 
Łukasz N
2016-04-26

Pastylka na nóżkach. Wykonanie 10/10. Bardzo solidny produkt.

Napisz swoją recenzję