Jack

Wsparcie

Nie, nawilżacz Jack nie jest odpowiedni do stosowania z olejkami zapachowymi.
Nie, nawilżacz Jack należy uruchomić ponownie manualnie po przerwie w dostawie zasilania.
Prosimy wykonać następujące czynności:

Sprawdzić czy wyłącznik pływakowy jest czysty, nie ma na sobie kamienia lub innego nalotu i można nim swobodnie poruszać w górę/dół (patrz zdjęcie A). Wyłącznik pływakowy może być zablokowany przez resztki kamienia. Prosimy zapoznać się z instrukcją i sposobem czyszczenia urządzenia.

Należy upewnić się, że wkład zapobiegający powstawaniu kamienia jest zanurzony w wodzie co najmniej przez 24 godziny przed pierwszym użyciem (nie w zbiorniku z na wodę w urządzeniu). W przypadku pominięcia tej czynności należy wykonać ją niezwłocznie.

Sprawdzić, czy woda wypływa ze zbiornika – należy nacisnąć zawór na dnie zbiornika. Jeżeli mimo tego woda nie wypływa wyjąć wkład zapobiegający powstawaniu kamienia. Jeśli woda zacznie wypływać oznacza to konieczność wymiany wkładu, który jest zużyty i blokuje przepływ. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie przyniesie rezultatu należy skontaktować się z dystrybutorem urządzenia lub serwisem.

Wyjąć zbiornik wody z nawilżacza. Upewnić się, że jest wystarczająco dużo wody na dnie urządzenia. Uruchomić nawilżacz i sprawdzić czy woda powyżej membrany (patrz zdjęcie B) zamienia się w mgiełkę. Jeśli nie powstaje mgiełka oznacza to uszkodzenie membrany. Należy zgłosić się do serwisu.
Jeśli wkład zapobiegające powstawaniu kamienia nie jest wymieniany regularnie, w systemach ultradźwiękowych może powstawać biały proszek wydzielany z wody. Jeżeli zauważysz taki nalot, wówczas należy wymienić wkład w kartridżu. Taki nalot może także powstać przy użyciu wody zmiękczonej. W tym przypadku, nalot powstaje nie z kamienia w wodzie, ale z soli użytej do zmiękczenia. Urządzenie działa poprawnie tylko z nieprzetworzoną wodą. Nie stosować w instalacjach do demineralizacji i w wymiennikach jonowych. W nawilżaczu Jack można jednak stosować wodę z systemu do oczyszczania wody pitnej (np. Brita). W razie braku pewności co do jakości lub składu chemicznego wody, należy skontaktować się z administratorem domu lub dostawcą wody.
W celu oczyszczenia wnętrza wyjąć zbiornik na wodę, wylot pary wodnej i kostkę srebra. Membranę ultradźwiękową można teraz oczyścić jednym z dostępnych w handlu preparatów do usuwania kamienia. Jeżeli nie wszystkie osady zostaną usunięte, membranę można oczyścić za pomocą pędzelka (przednia lub tylna strona). Nie wolno czyścić membrany przez skrobanie ostrymi przedmiotami. W przypadku uporczywie utrzymujących się osadów zalecamy kilkakrotne czyszczenie preparatem do usuwania kamienia. Po usunięciu kamienia wypłukać dolną część, następnie dokładnie osuszyć.
Zbiornik na wodę można oczyścić przez przepłukanie ciepłą wodą. Jeżeli są w nim ślady osadów kamienia, można także użyć preparatu do usuwania kamienia. Następnie dokładnie wypłukać zbiornik wodą wodociągową i wysuszyć go
Jack ultradźwiękami rozbija wodę na bardzo drobne cząsteczki, które w postaci chłodnej mgiełki wydostają się z urządzenia. Urządzenie jednocześnie rozbija kamień znajdujący się w wodzie na równie drobne cząsteczki, które mogą zostawiać biały nalot np. na meblach. Aby to zredukować w urządzeniu montowany jest wkład redukujący ilość kamienia w wodzie. W przypadku wody o twardości powyżej 21 °dH, wkład musiałby być wymieniany bardzo często. Dlatego też, w przypadku wody o twardości powyżej 21 °dH nie zalecamy stosowania ultradźwiękowego nawilżacza powietrza. Zalecamy wówczas nawilżanie powietrza za pomocą nawilżacza pracującego na zasadzie odparowania (np. nawilżacza Oskar, Oskar big lub Robert firmy Stadler Form).

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane

Podziel się informacją na: