Wsparcie

Prosimy zapoznać się z instrukcją naklejoną wewnątrz górnej części Oskara little.
Ze względów higienicznych oraz dla optymalnego działania nawilżacza, kasety filtracyjne należy wymieniać przynajmniej co dwa miesiące. Jeśli kasety są używane dłużej, to z jednej strony, znacznie może pogorszyć się wydajność nawilżania, a z drugiej, antybakteryjne działanie kaset nie będzie już zapewnione. Kasety można nabyć u przedstawiciela, u którego został zakupiony nawilżacz Oskar Little.
Filtry w trakcie eksploatacji ulegają naturalnemu zabrudzeniu, co powoduje zmianę koloru. Na filtrach może osadzać się kurz, jest to naturalne. Filtry można przepłukać pod nie dużym strumieniem zimnej wody. Urządzenia nie należy pozostawiać z wodą i wilgotnymi filtrami jeżeli nie będzie używane, to zapobiegnie powstawaniu pleśni. Należy wypełnić nawilżacz Oskar wodą ponownie jeśli urządzenie będzie regularnie używane.
Ustaw poziom pracy na najwyższy. Dużą rolę odgrywają takie czynniki jak wielkość pokoju, wysokość pomieszczenia (2,5 m) oraz zamknięcie drzwi. Jeśli pomieszczenie jest otwarte, sąsiednie pomieszczenia należy włączyć do całkowitej powierzchni nawilżania. Jeśli aktualna wilgotność powietrza jest bardzo niska (poniżej niż 35%), czas potrzebny do wzrostu nawilżenia jest dłuższy. Dzieje się tak ponieważ w pierwszej kolejności wilgoć jest wchłaniana przez podłogi, meble, ściany zanim trafi do powietrza. Czas potrzebny do prawidłowego poziomu nawilżenia powietrza może w związku z tym potrwać nawet do 2 tygodni. Jeżeli woda w urządzeniu jest uzupełniana regularnie, urządzenie pracuje prawidłowo. Jeżeli filtr w kasecie jest starszy niż dwa miesiące lub jego górna część jest twardsza i nie wchłania wody, wówczas należy filtr wymienić.
Aby wyczyścić urządzenie w środku, usuń kasety z filtrem i wypłucz pojemnik na wodę. Aby wyczyścić zbiornik na wodę użyj miękkiej szczotki lub gąbki. Odkamieniaj wodę regularnie w zależności od poziomu jej twardości. Po każdym odkamienianiu dokładnie wypłucz zbiornik na wodę oraz wytrzyj go do sucha przed ponownym uruchomieniem nawilżacza.
Tak, Oskar włącza się automatycznie po przerwie w dostawie prądu.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane