Wsparcie

Nawilżacz Fred należy odkamieniać regularnie raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, w zależności od ilości kamienia. W celu odkamienienia można użyć domowych środków do odkamieniania (należy przeczytać instrukcję przed użyciem). Rozcieńczyć odkamieniacz wodą wedle instrukcji i wlać na płytę grzejną (patrz obrazek po lewej). Zostaw odkamieniacz aby zadziałał, czas pozostawienia zależy od ilości kamienia. Pod żadnym pozorem nie uruchamiaj urządzenia podczas okamieniania! Po procesie, ostrożnie wylej odkamieniacz i wytrzyj pozostałości miękką stroną gąbki. Należy także odkamieniać pokrywkę płyty grzejnej, uszczelkę oraz rączkę pokrywy. Jeśli wszystkie są dokładnie opłukane wodą i oczyszczone urządzenie jest gotowe do pracy.
Fred nie jest przeznaczony do stosowania z wodą przefiltrowaną zmiękczoną, do której dodaje się soli w celu usunięcia wapnia. Dodana sól zmienia moment gotowania się wody. W przypadku nawilżacza Fred może to prowadzić do uszkodzenia obudowy. Jeżeli proces zmiękczania wody powstaje w wyniku zastosowania odwróconej osmozy, taka woda może być z powodzeniem użyta w nawilżaczu Fred. Odpowiednia będzie też woda destylowana.
Sprawdź, czy jest możliwość pobrania wody z innego źródła nie podłączonego do takiego systemu filtrującego. Innym rozwiązaniem jest stosowanie wody destylowanej lub zakupionej wody mineralnej.
W pierwszej kolejności sprawdź ustawienia higrostatu. Być może należy ustawić większą wilgotność, ponieważ pożądana została już osiągnięta. Pamiętaj, że należy regularnie czyścić i odkamieniać pokrywę płyty grzejnej oraz czyścić uszczelkę. W drugiej kolejności sprawdź czy płyta grzejna podgrzewa się. Jeśli płyta pozostaje zimna, wówczas należy zgłosić się do serwisu.
Możliwe powody to:
  1. Sprawdź czy używasz przefiltrowanej, zmiękczonej wody. Jeśli tak, to może być powodem.
  2. Regularnie czyść i odkamieniaj nawilżacz ponieważ być może w Twoim nawilżaczu zebrała się warstwa kamienia. Jeśli ostatnio nawilżacz został odkamieniony to upewnij się, że płyta grzejna, pokrywa i jej uszczelka zostały dobrze spłukane wodą i nie pozostały żadne resztki odkamieniacza w nawilżaczu.
Tak, nawilżacz Fred uruchomi się automatycznie po przerwie w dostawie zasilania.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane