Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo

Poznaj swój poziom wilgotności

Higrometry Stadler Form

Higrometry mierzą wilgotność względną, która jest stosunkiem między ilością pary wodnej w powietrzu a maksymalną możliwą ilością, jaką powietrze może zaabsorbować w zależności od aktualnej temperatury w pomieszczeniu. Higrometr powie Ci, czy klimat w pomieszczeniu jest zbyt wilgotny, zbyt suchy, czy też w sam raz. Higrometry marki Stadler Form pomogą Ci zawsze kontrolować tę wartość.

Problem: Złe samopoczucie
Przyczyna: Wilgoć w powietrzu
Rozwiązanie: Pomiar wilgotności
Twój współlokator

Problem

Złe samopoczucie

Jeśli klimat wewnętrzny jest daleki od równowagi, może to powodować problemy zdrowotne i zmęczenie. Wilgotność względna jest wskaźnikiem stosunku i równowagi pomiędzy temperaturą a proporcją pary wodnej (wilgoci) w powietrzu. W przeciwieństwie do temperatury w pomieszczeniu, ludzie często nie wiedzą, jaka jest wartość nawilżenia powietrza lub po prostu ją ignorują.

Zagrożenia związane z niewłaściwym klimatem w pomieszczeniach

  • Tworzenie się pleśni
  • Uczucie wyczerpania
  • Suchość błon śluzowych
  • Swędzące oczy
  • Problemy z oddychaniem
  • Bóle głowy
  • Zmęczenie


Przyczyna

Wilgoć w powietrzu

Eksperci zalecają, aby wilgotność względna wynosiła 40-60%. Jeśli wartość jest wyższa, powietrze jest zbyt wilgotne, a jeśli wartość spada poniżej 40%, powietrze jest zbyt suche. Oba te czynniki są oznakami złego klimatu w pomieszczeniach i stanowią ukryte zagrożenia dla ludzi, zwierząt i wyposażenia wnętrz.

Rozwiązanie

Pomiar wilgotności

Higrometr stale monitoruje klimat w pomieszczeniach, umożliwiając odpowiednio wczesną reakcję, gdy wilgotność pozostaje zbyt wysoka lub zbyt niska przez dłuższy czas. Oprócz temperatury, cyfrowe higrometry marki Stadler Form wyświetlają również uśmiechniętą buźkę, która wskazuje, że wilgotność mieści się w zalecanym zakresie.

Wskazówki dotyczące ustawienia higrometru

Umieszczenie higrometru w nieodpowiednim miejscu może mieć negatywny wpływ na jego wydajność pomiarową. Ważne jest, aby powietrze mogło krążyć wokół urządzenia pomiarowego i nie powinno ono być umieszczone w bezpośrednim świetle słonecznym lub w pobliżu jakiegokolwiek źródła ciepła. Lepiej na komodzie lub stole, niż na półce lub tuż przy oknie lub drzwiach.

Design dla Twojego domu

Twój współlokator

Selina little

Hygrometer

Selina

Hygrometer

Mobilny zapach przy świecach

Ekonomiczny parownik!