Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo

Oddychaj zdrowo

Osuszacze powietrza Stadler Form

Osuszacze powietrza redukują wilgotność powietrza w pomieszczeniach do optymalnego poziomu, jeśli jest ono zbyt wilgotne, ułatwiając oddychanie osobom cierpiącym na astmę, zapobiegając powstawaniu pleśni, a nawet susząc pranie. Oddychaj głęboko bez obaw dzięki osuszaczowi powietrza firmy Stadler Form.

Problem: wilgoć w pomieszczeniach
Przyczyna: Rozwój wilgoci
Rozwiązanie: Osuszaj powietrze za pomocą osuszacza
Osuszacze powietrza Stadler Form ułatwiają oddychanie
Twoi współlokatorzy
5 wskazówek dotyczących zakupu osuszacza powietrza

Problem

Zbyt wilgotne powietrze w pomieszczeniach

Jeśli wilgotność względna przekracza 60%, powietrze w pomieszczeniach jest klasyfikowane jako zbyt wilgotne. Tak wysoki poziom może sprzyjać rozwojowi pleśni i narażać na niebezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i środowisko. Zbyt wysoka wilgotność może stanowić zagrożenie zwłaszcza dla alergików.

Pomiar wilgotności? Wyjaśniamy, jak to działa.

Obejrzyj video

Jeśli piwnica jest zbyt wilgotna, istnieje ryzyko, że przechowywane w niej meble lub rzeczy zostaną uszkodzone lub całkowicie zniszczone. W takich warunkach szybko tworzy się i rozprzestrzenia pleśń. Ale nie tylko rzeczy są zagrożone: spędzanie dużej ilości czasu w piwnicy z pleśnią może również prowadzić do problemów zdrowotnych. Takie samo ryzyko występuje również w magazynach, altanach, pokojach hobby itp.

Im bardziej wilgotne powietrze, tym dłużej będzie trwało suszenie prania. Dodatkowo suszarnia będzie dłużej zajęta i może minąć trochę czasu zanim będzie można wywiesić kolejną partię prania.

Nowe budynki są często zajmowane zaraz po zakończeniu budowy. Zbyt mało czasu pozostawia się budynkowi - a zwłaszcza ścianom - na wyschnięcie. Dlatego też często przez pierwsze lata w każdym pomieszczeniu może utrzymywać się zbyt wysoka wilgotność. Mieszkańcy, meble, instrumenty muzyczne, obrazy i tekstylia są stale narażone na działanie wilgotnego powietrza, które może powodować szkody.

Przez długi okres czasu często nie zauważamy, że w domu jest zbyt wilgotno. Podobnie jak w przypadku nowych budynków, meble, tekstylia i instrumenty muzyczne wykonane z drewna mogą wchłaniać wilgoć, co może powodować uszkodzenia. Może tworzyć się pleśń, która może stanowić zagrożenie dla ludzi i zwierząt mieszkających w domu.

Przyczyna

Rozwój wilgoci

Wilgoć w powietrzu wzrasta, gdy temperatury są wysokie. Dzieje się tak dlatego, że ciepłe powietrze może wchłonąć więcej pary wodnej. Pomieszczenie uważa się za zbyt wilgotne, jeśli wartość wilgotności względnej (udział pary wodnej w powietrzu) stale przekracza 60%.

Rozwiązanie

Osuszaj powietrze za pomocą osuszacza

Jeśli nie pomagają takie środki jak wietrzenie domu, gdy temperatura spada, pozostawianie włączonego wentylatora w łazience po prysznicu, nie suszenie prania w pomieszczeniach itp. to czas podjąć działania. Najlepszym rozwiązaniem jest osuszacz powietrza. Najlepiej urządzenie mobilne, które można przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia - jak niezawodne urządzenia firmy Stadler Form.

Jak działają osuszacze powietrza Stadler Form?

Istnieją różne rodzaje osuszaczy powietrza i wszystkie one działają w różny sposób.

Powierzchnia w urządzeniu jest chłodzona za pomocą kompresora. Ciepłe wilgotne powietrze przepuszczane jest przez tę powierzchnię i w wyniku tego chłodzenia nadmiar pary wodnej w powietrzu zamieniany jest w kropelki wody, które pozostają na powierzchni i spadają do zbiornika zbiorczego. Im cieplejsze i wilgotniejsze powietrze, tym lepiej działają te urządzenia.

W taki sam sposób jak w osuszaczu kompresorowym, powietrze jest chłodzone i osuszane, gdy przechodzi nad zimną powierzchnią. Ponieważ proces ten odbywa się przy użyciu elektrycznego elementu Peltiera, ten typ osuszacza nie jest idealny dla całych domów, ponieważ poziom wydajności jest stosunkowo niski.

Materiał wiążący wodę odciąga wilgotne powietrze od wody. Im niższa temperatura, tym skuteczniej działają te urządzenia, co czyni je idealnymi do zastosowania w piwnicach.

Urządzenie pasywne, które nie wymaga zasilania. Urządzenie to opiera się na efekcie wiązania wody, który uzyskuje się za pomocą specjalnych soli. Jednak jego poziom skuteczności jest bardzo niski, przez co nie nadaje się do domów, w których panuje duża wilgotność.

Happy Faces

Osuszacze powietrza Stadler Form ułatwiają oddychanie

Głęboko oddychaj, bez obaw

Szybsze suszenie

Czysty dźwięk

Górskie powietrze zamiast stęchłego powietrza w piwnicy

Bild5

Bild6

Design dla Twojego domu

Twoi współlokatorzy

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert

Osuszacz powietrza Stadler Form Theo

5 wskazówek dotyczących zakupu osuszacza powietrza

Przy wyborze właściwego osuszacza czynnikiem decydującym jest wielkość pomieszczenia. Im większe pomieszczenie, tym mocniejszy powinien być osuszacz. Należy również uwzględnić objętość pomieszczenia (powierzchnia w m2 x wysokość pomieszczenia). Z reguły producenci opierają swoje zalecenia dotyczące wielkości pomieszczenia na wysokości 2,5 metra.

To, jakie kryteria są ważne, zależy od tego, gdzie będziesz używać osuszacza (pralnia, piwnica, salon). Jeśli brane jest pod uwagę suszenie prania, należy wybrać osuszacz z funkcją swing. W przypadku szkód wyrządzonych przez wodę lepszym rozwiązaniem jest przemysłowy osuszacz budowlany. A do osuszania sypialni czy salonu idealnym wyborem będzie osuszacz pokojowy z trybem nocnym. Osuszacze mobilne posiadają kółka, dzięki czemu można je dość łatwo przemieszczać.

Jeśli masz bardzo wysoki poziom wilgotności, powinieneś w miarę możliwości pozostawić osuszacz włączony przez cały czas. Nadal będziesz mógł kontrolować zużycie energii, jeśli urządzenie posiada higrostat. Za pomocą higrostatu można ustawić pożądaną wilgotność docelową. Po osiągnięciu tej wartości urządzenie wyłączy się automatycznie.

Również pojemność zbiornika na wodę jest w każdym przypadku czynnikiem decydującym w zależności od modelu i przeznaczenia. Dostępne w handlu osuszacze do użytku prywatnego mają zazwyczaj maksymalną wydajność osuszania 30 litrów na 24 godziny i maksymalną pojemność zbiornika na wodę 8 litrów. W idealnym przypadku możliwe jest podłączenie do osuszacza węża, aby można było bezpośrednio odprowadzać wodę kondensacyjną.

Osuszacze granulowane są tańsze w zakupie, ale w ogólnych kosztach należy uwzględnić bieżący zakup środka osuszającego. Początkowa cena zakupu osuszaczy kondensacyjnych jest wyższa, a to dlatego, że jakość ma swoją cenę. Aby osuszacz pracował niezawodnie przez wiele lat, musi być wyposażony w wysokiej jakości komponenty. Te komponenty znajdą odzwierciedlenie w cenie.

Osusza stylowo!

Osusza wszystko wokół!