Szukasz idealnych prezentów? Sprawdź promocje!

Popraw swoje samopoczucie

Nawilżacze powietrza Stadler Form

Nawilżacze zwiększają wilgotność względną powietrza w pomieszczeniach poprzez nawilżanie nadmiernie suchego powietrza w pomieszczeniach w sposób aktywny (parowniki i nebulizatory) lub pasywny (parowniki i płuczki powietrza). Pożegnaj się ze zbyt suchym powietrzem i skutkami, jakie może to mieć dla Twojego zdrowia - dzięki nawilżaczowi firmy Stadler Form.

Problem: Suche powietrze, suche błony śluzowe
Przyczyna: Objawy spowodowane suchym powietrzem
Rozwiązanie: Zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach
4 wskazówki dotyczące zakupu właściwego nawilżacza
Design dla Twojego domu

Problem

Suche powietrze, suche błony śluzowe

Jeśli wilgotność względna spadnie poniżej 40%, powietrze staje się zbyt suche. Może to prowadzić do takich objawów jak bóle głowy, pieczenie oczu, suchość i stan zapalny błon śluzowych, suchość skóry, nieprzyjemne uczucie drapania w gardle, słaby sen i zwiększona podatność na przeziębienia lub grypę.
Objawy spowodowane suchym powietrzem
  • Piekące oczy
  • Sucha skóra
  • Podrażnione błony śluzowe
  • Ryzyko grypy
  • Niespokojny sen
  • Obniżona koncentracja
  • Złe samopoczucie

Przyczyna

Sezon zimowy i systemy centralnego ogrzewania

Powietrze w pomieszczeniach staje się suche przede wszystkim zimą, ponieważ zimne powietrze na zewnątrz jest w stanie wchłonąć o wiele mniej wilgoci niż cieplejsze powietrze wiosną i latem. W przypadku domów pasywnych lub minimalnie energooszczędnych centralne ogrzewanie i systemy wentylacyjne tylko potęgują ten problem. Nawilżacze Stadler Form tworzą optymalny klimat w pomieszczeniach, nawet w mroźnych miesiącach zimowych.
Stadler Form - grzejnik z zimowymi skarpetami

Rozwiązanie

Nawilżacze Stadler Form dla zdrowego powietrza

Jeśli higrometr stale mierzy wilgotność względną poniżej 40%, pomoże tylko nawilżacz. Istnieją różne typy urządzeń, ale ich funkcja jest zawsze taka sama: zwiększenie wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu poprzez dostarczenie dodatkowej wilgoci (wody) do powietrza. Stadler Form ma w swojej ofercie odpowiedni nawilżacz dla każdej potrzeby. Polecamy również nasz artykuł, o tym jak wybrać nawilżacz powietrza.

Nawilżacze parowe

W urządzeniu woda doprowadzana jest do wrzenia metodą podobną do tej stosowanej np. w czajniku. W wyniku zagotowania wody powstaje gorąca, wolna od zarazków para wodna, która jest emitowana przez urządzenie bezpośrednio do pomieszczenia. Systemy parowe są szczególnie polecane dla alergików. Ważne jest, aby regularnie usuwać kamień z waporyzatorów. Odradzamy stosowanie w waporyzatorach twardej wody lub wody ze zmiękczaczy wody.

Nawilżacze ultradźwiękowe

Ten rodzaj systemu nawilżania zamienia wodę w mgiełkę. Oscylująca membrana ultradźwiękowa w nebulizatorze rozpyla wodę, zamieniając ją w drobne kropelki. Wbudowany w urządzenie wentylator transportuje je do powietrza w postaci mgiełki, która nawilża powietrze w pomieszczeniu. Z zasady mgiełka emitowana przez urządzenie jest zimna, ponieważ znajdująca się w niej woda jest również zimna. Dzięki temu systemy nebulizatorów nadają się do żłobków. W tym systemie proces nawilżania jest widoczny dzięki mgiełce, dlatego urządzenia te nazywane są również atomizerami. Szczególnie ważne jest, aby nebulizatory były regularnie czyszczone i odkamieniane. Nebulizatory nie nadają się do stosowania z twardą wodą lub wodą ze zmiękczacza wody.

Nawilżacze ewaporacyjne

Sposób działania nawilżacza ewaporacyjnego oparty jest na naturalnej zasadzie parowania. Filtry nawilżające znajdujące się wewnątrz urządzenia zasysają wodę. Powietrze w pomieszczeniach jest zasysane przez zintegrowany wentylator, który prowadzi je przez wilgotne filtry nawilżacza. W procesie tym powietrze pochłania potrzebną wilgotność. Przepływając przez nie, powietrze absorbuje drobne kropelki wody, które następnie są wydmuchiwane do powietrza wewnętrznego wraz z wilgocią. System parownika ma dwie główne zalety. Po pierwsze, nawilżacze ewaporacyjne są bardzo ciche, co czyni je idealnym wyborem dla cichych pomieszczeń, takich jak sypialnie czy biura. Po drugie, w tym systemie nie jest możliwe nadmierne nawilżanie, ponieważ powietrze jest wzbogacane tylko o taką ilość wilgoci, jakiej potrzebuje i jest w stanie przyjąć w oparciu o aktualną temperaturę. W przypadku tego systemu należy regularnie wymieniać filtry.

Nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza

System ten jest połączeniem nawilżacza i oczyszczacza powietrza. Zasada nawilżania należy do kategorii systemów ewaporacyjnych. Różnica polega na zastosowanym medium nawilżającym: urządzenia te wykorzystują plastikowe dyski wielokrotnego użytku, natomiast parowniki posiadają filtry, które należy regularnie wymieniać. Nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza są wyposażone w zestaw dysków specjalnie zaprojektowanych do pochłaniania wilgoci i usuwania cząstek z powietrza. Dyski, które są znane jako dyski nawilżające lub dyski parownika, obracają się w wodzie. Wentylator zasysa suche powietrze w pomieszczeniach, które jest prowadzone przez obracające się mokre tarcze. Zanieczyszczenia z powietrza takie jak pyłki, kurz czy włosy osadzają się na tarczach w trakcie procesu. Zestaw tarcz nadal się obraca, a cząstki są zmywane w wodzie. Oczyszczona wilgoć wciąż obecna na czystej części zestawu dysków jest emitowana do powietrza. Dzięki tej technice powietrze jest nie tylko nawilżane, ale również oczyszczane z zanieczyszczeń, co czyni oczyszczacze powietrza idealnym rozwiązaniem dla alergików. Regularne czyszczenie jest ważne, aby wypłukać zbiornik wody i usunąć zanieczyszczenia wymyte z powietrza.

Happy Faces

Nawilżacze poprawiają jakość życia codziennego

Idealny klimat w pomieszczeniach dla dzieci

Poczuj się bardziej aktywny

Lepsza koncentracja

Poprawa samopoczucia

Mniej przeziębień

Lepszy relaks

Wbudowany prezyzyjny higrostat włącza i wyłącza Oskara w zależności od wybranego poziomu wilgotności

Kontrolki LED mogą być przyciemnione lub całkowicie wyłączone

Efektywne nawilżanie dzięki filtrom wykonanym z roślin i włókien tekstylnych

Nawilżacz powietrza Oskar

Technologia Stadler Form pod lupą


Ekonomiczny nawilżacz powietrza
Zobacz produkt

Wysoka wydajność nawilżania ze zintegrowanym wstępnym ogrzewaniem

Można sterować za pośrednictwem aplikacji na smartfony

Precyzyjne nawilżenie dzięki podłączonemu zewnętrznemu czujnikowi wilgotności

Nawilżacz powietrza Eva

Technologia Stadler Form pod lupą


Wrażliwy nawilżacz powietrza pełen mocy
Zobacz produkt

4 wskazówki dotyczące zakupu właściwego nawilżacza

Wilgotność względną w pomieszczeniu można zmierzyć za pomocą higrometru. Aby pomiar był dokładny, ważne jest prawidłowe ustawienie higrometru: ustaw higrometr na podwyższonej powierzchni w środku pomieszczenia, z dala od okien i drzwi. Odczekaj kilka minut, aby czujnik dostosował się do temperatury w pomieszczeniu.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak duże jest pomieszczenie, w którym zamierzasz używać nawilżacza. Jeśli drzwi do innych pomieszczeń są otwarte, należy również uwzględnić powierzchnię tych pomieszczeń. Powierzchnia pomieszczenia jest obliczana przez pomnożenie długości i szerokości pomieszczenia (np. 5 x 6 metrów = 30 m2). Aby uzyskać objętość pomieszczenia, mnoży się powierzchnię pomieszczenia przez wysokość sufitu (30 m2 x 2,5 metra = 75 m3). 

Rozmiar pomieszczenia powinien być podwojony w przypadku domów pasywnych z kontrolowaną wentylacją. Wybierz nawilżacz, który jest zalecany co najmniej dla pożądanego rozmiaru/obszaru pokoju.

Twardość wody jest miarą ilości minerałów w wodzie. Im wyższy procent tych minerałów, tym twardsza woda. Urządzenie, którego potrzebujesz, będzie zależało od twardości Twojej wody. Jeśli nie znasz twardości swojej wody wodociągowej, możesz zapytać lokalnego dostawcę wody lub poprosić nas o przesłanie paska testowego Kontakt ( (kontakt@stadler-form.pl)).

Istnieją 4 rodzaje nawilżaczy: parowe, ultradźwiękowe, ewaporacyjne i nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza.

  • Woda miękka (0 ° - 4 °dH) = wszystkie systemy  
  • Woda o średniej twardości (5 ° - 13 °dH) = wszystkie technologie nawilżania mogą być zalecane, ale w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych, należy użyć wkładu zmiękczającego w kartridżu.  
  • Twarda woda (od 14°dH) = zalecane są nawilżacze ewaporacyjne i nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza z wkładem zmiękczającym w kartridżu.

Porady dotyczące zakupu nawilżacza powietrza

Nasze urządzenia skutecznie nawilżają powietrze w pokojach, tworząc optymalny klimat wewnętrzny i poprawiając samopoczucie.

Design dla Twojego domu

Twój współlokator

Stadler Form Oskar - nawilżacz powietrza

Nawilżacz ewaporacyjne Stadler Form Oskar

Humidifier

Stadler Form Ben - nawilżacz z aromatyzere - czarny

Nawilżacz powietrza i aromatyzer Stadler Form Ben

Stadler Form Eva - czarny, ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy Stadler Form Eva