DLACZEGO KONTROLKA WSKAŹNIKA POZIOMU WODY MA KOLOR CZERWONY, MIMO IŻ W ZBIORNIKU JEST WODA?
DLACZEGO NAWILŻACZ ANTON NIE POWINIEN BYĆ UŻYWANY PRZY TWARDEJ WODZIE POWYŻEJ 21 °DH?
DLACZEGO POWSTAJE BIAŁY NALOT?
Jeśli wkład zapobiegający powstawaniu kamienia nie jest wymieniany regularnie, w systemach ultradźwiękowych może powstawać biały proszek wydzielany z wody. Jeżeli zauważysz taki nalot, wówczas należy wymienić wkład w kartridżu. Taki nalot może także powstać przy użyciu wody zmiękczonej. W tym przypadku, nalot powstaje nie z kamienia w wodzie, ale z soli użytej do zmiękczenia. Urządzenie działa poprawnie tylko z nieprzetworzoną wodą. Nie stosować w instalacjach do demineralizacji i w wymiennikach jonowych. W nawilżaczu Anton można jednak stosować wodę z systemu do oczyszczania wody pitnej (np. Brita). W razie braku pewności co do jakości lub składu chemicznego wody, należy skontaktować się z administratorem domu lub dostawcą wody.
JAK ODKAMIENIAĆ I CZYŚCIĆ NAWILŻACZ ANTON?
Umycie z zewnątrz polega wyłącznie na wytarciu urządzenia wilgotną szmatką i dokładnym osuszeniu. Aby umyć urządzenie wewnątrz, należy wyjąć zbiornik wody, wylot mgły, komorę mgły oraz kostkę jonizującą Silver Cube. Następnie można oczyścić membranę ultradźwiękową, używając zwykłego, domowego środka do usuwania kamienia. Podczas wykonywania tego, ważne jest, aby poziom wody w urządzeniu nie był wyższy niż 10 mm. Gdyby poziom wody przypadkowo przekroczył 10 mm, należy kontaktować się z producentem lub wyspecjalizowanym technikiem. Gdyby nie dało się zmyć wszystkich osadów, to można oczyścić membranę pędzlem (przednią lub tylną jego stroną). Nie należy skrobać membrany twardymi przedmiotami. Gdy narost kamienia jest obfity, zalecamy kilkukrotne odkamienianie urządzenia. Po usunięciu kamienia, opłukać dolną część urządzenia i dokładnie wysuszyć. Oczyszczenie zbiornika wody polega na opłukaniu go ciepłą wodą. Jeśli w zbiorniku wody widać kamień, to też można go odkamienić. Ostatecznie, należy zbiornik wypłukać i dokładnie osuszyć. Urządzenia nie należy pozostawiać z wodą i wilgotnymi filtrami jeżeli nie będzie używane.
JAKICH ZAPACHÓW MOŻNA UŻYWAĆ Z NAWILŻACZEM ANTON?
Można używać dowolnych zapachów i olejków zapachowych. Zalecamy stosowanie naturalnych olejków zapachowych bez zawartości alkoholu, np. olejki zapachowe Stadler Form.
ILE KROPEL OLEJKU NALEŻY UŻYĆ W NAWILŻACZU ANTON?
Zalecamy dodanie 2-3 kropelek do wody. Ilość olejku można dowolnie modyfikować pamiętając jednak, że przy większych dawkach olejków należy częściej czyścić urządzenie.
CZY ANTON MOŻE PRACOWAĆ Z PROGRAMATOREM CZASOWYM?
Nie, nawilżacz Anton musi być uruchomiony manualnie po przerwie w dostawie zasilania.
CZY MOGĘ W NAWILŻACZU ANTON UŻYWAĆ WODY Z SYSTEMU ODWAPNIANIA?
Nie używaj w nawilżaczu Anton wody z systemu odwapniania, który wykorzystuje zasadę wymiennika jonowego (sól jest dodawana do wody). Sól zawarta w wodzie może prowadzić do gromadzenia się białego pyłu wokół urządzenia. Dlatego należy użyć wody destylowanej lub hiperfiltrowanej (z filtra odwróconej osmozy) w nawilżaczu Anton i wyjąć zmiękczacz wody w kartridżu.
DLACZEGO WOKÓŁ NAWLŻACZA ANTON SKRAPLA SIĘ WODA?
Jeśli zauważysz kropelki (lub inne oznaki wilgoci) na urządzeniu lub w jego pobliżu, jest to skroplona woda z nawilżacza. Oznacza to, że powietrze nie może już absorbować więcej wilgoci z nawilżacza. Obniż moc nawilżania, aby krople nie były już widoczne. Kondensację można dodatkowo zminimalizować wokół urządzenia, stawiając urządzenie na podwyższeniu, nie na podłodze.
CZY ANTON WYŁĄCZY SIĘ AUTOMATYCZNIE GDY ZABRAKNIE WODY W ZBIORNIKU?
Urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy pojemnik na wodę jest pusty. Anton nie zostanie uszkodzony, gdy zabraknie mu wody.
JAK PRAWIDŁOWO WYMIENIĆ ZMIEKCZACZ WODY W KARTRIDŹU?
Przed wymianą zużytego wkładu anty-wapiennego (zmiękczacz wody w kartridżu) ważne jest, aby namoczyć nowy wkład w zimnej wodzie z kranu z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Podczas wymiany wkładu upewnij się, że nie wyrzucasz pokrywy zbiornika. Poniższy film przedstawia prawidłowy sposób wymiany wkładu:
CZY W TRAKCIE PRACY NAWILŻACZA ANTON WIDOCZNA JEST MGIEŁKA?
Anton działa w oparciu o zasadę nebulizacji ultradźwiękowej. Dzięki temu procesowi membrana zamienia wodę w maleńkie kropelki, które są następnie wydmuchiwane do pomieszczenia jako mgiełka przez wentylator. Poniższy film wyjaśnia, jak działają różne systemy nawilżania i dlaczego mgła nie jest widoczna w nawilżaczach ewaporacyjnych (takich jak np. Oskar).
JAK ODKAMIENIĆ I CZYŚCIĆ NAWILŻACZ POWIETRZA ANTON?
JAK WYMIENIĆ ZMIĘKCZACZ WODY W KARTRIDŻU W NAWILŻACZU ANTON?
ZAPACHY DO STOSOWANIA Z NAWILŻACZEM ANTON
Z urządzeniem Anton można stosować dowolne dostępne na rynku substancje zapachowe, olejki aromatyczne lub olejki eteryczne. Ważne jest, aby używać olejków, które są jak najbardziej naturalne i nie zawierają alkoholu, takich jak nasze czyste olejki eteryczne (link do zapachów do pomieszczeń). Zalecamy dodanie 2-3 kropli do wody. Możesz jednak użyć więcej lub mniej, jeśli chcesz. Jeśli dodasz więcej, ważne jest, aby czyścić Antona co tydzień, aby zapobiec gromadzeniu się osadów.
Ponadto na intensywność zapachu wpływają różne czynniki:
Rodzaj zapachu (syntetyczny, naturalny, składniki itp.)
Temperatura pomieszczenia i wilgotność względna (im bardziej wilgotne powietrze, tym silniejszy zapach)
Wielkość pomieszczenia (im mniejsze pomieszczenie, tym intensywniejszy zapach).
Intensywność zapachu zależy od samego zapachu. Naturalne zapachy są często bardziej dyskretne niż syntetyczne, a niektóre składniki są bardziej dominujące niż inne.
Należy również pamiętać, że przede wszystkim urządzenie to jest nawilżaczem. Jego głównym celem jest zapewnienie wilgotności w pomieszczeniu i z tego powodu intensywność jego zapachu nigdy nie będzie tak silna, jak zapach z dyfuzora aromatu.
CZY MOGĘ UŻYWAĆ WODY Z ZMIĘKCZACZA WODY?
Nie używaj Antona z wodą odwapnioną z zmiękczacza wody, który działa na zasadzie wymiany jonowej (sól jest dodawana do wody). Sól zawarta w wodzie może gromadzić się wokół urządzenia w postaci białego pyłu. Sugerujemy używanie wody destylowanej lub wody z odwróconą osmozą do Antona i zmiękczacza wody w kartridżu.
DLACZEGO WSKAŹNIK POZIOMU WODY W ANTONIE ŚWIECI NA CZERWONO, MIMO ŻE W ZBIORNIKU JEST WODA?
Sprawdź swojego Antona pod kątem następujących rzeczy:
Czy wskaźnik pływakowy jest wolny od brudu i kamienia, a także czy porusza się swobodnie w górę i w dół? Wskaźnik pływakowy mógł się zatykać resztkami zapachów lub kamieniem. Proszę oczyścić Antona zgodnie z instrukcją użytkowania.
Upewnij się, że nowy zmiękczacz wody w kartridżu był zanurzony w wodzie przez co najmniej 24 godziny przed użyciem (nie w zbiorniku na wodę). Jeśli zapomniałeś o tym, zrób to od razu.
Wymieniaj zmiękczacz wody w kartridzu zgodnie z zaleceniem.
Sprawdź, czy woda może wypływać z zbiornika, trzymając zbiornik nad zlewem i przytrzymując zawór pod pokrywą zbiornika. Woda powinna teraz płynąć. Jeśli tak się nie dzieje, wyjmij zmiękczacz wody z wnętrza pokrywy zbiornika i spróbuj ponownie. Jeśli teraz woda płynie, zmiękczacz wody jest zablokowany i będzie trzeba go wymienić. Jeśli to też nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
JAKI RODZAJ WODY JEST ODPOWIEDNI DLA ANTONA?
Technologia ultradźwiękowa zamienia wodę w mgłę. W tym procesie kamień wodny w wodzie przekształca się w drobne cząsteczki, które osiadają jako biały film na meblach. Dlatego zalecamy użycie wkładu zmiękczającego wodę, który zmniejszy zawartość kamienia w wodzie. Jeśli woda jest twarda (14 - 21 °dH) lub bardzo twarda (powyżej 21 °dH), będziesz musiał bardzo często wymieniać wkład, aby zapobiec powstawaniu białego filmu. Anton nie powinien być zasilany wodą zmiękczoną z zmiękczacza, który działa na zasadzie wymiany jonowej (sól jest dodawana do wody). Sól zawarta w wodzie również może gromadzić się wokół urządzenia w postaci białego pyłu. Z tego powodu zalecamy użycie parownika, jeśli masz ekstremalnie twardą wodę lub wodę zmiękczoną.
Alternatywnie można również używać wody destylowanej.
DLACZEGO NA MOIM ANTONIE POJAWIAJĄ SIĘ KROPLE WODY?
Jeśli zauważysz krople (lub inne oznaki wilgoci) na urządzeniu lub wokół niego, to skroplona woda z nawilżacza. Oznacza to, że powietrze nie jest w stanie wchłonąć wilgoci z nawilżacza. Proszę zmniejszyć wydajność nawilżania do takiego poziomu, aby krople nie były już widoczne. Skraplanie wokół urządzenia można również zminimalizować, ustawiając Antona wyżej, a nie bezpośrednio na podłodze.
JAK I JAK CZĘSTO POWINIENEM CZYŚCIĆ ANTONA?
Ze względów higienicznych i aby zapewnić prawidłowe działanie, zalecamy następujące interwały czyszczenia. Uwaga: Nigdy nie zanurzaj urządzenia w wodzie (niebezpieczeństwo zwarcia).
Codziennie: Napełnij zbiornik na wodę świeżą, zimną wodą z kranu. Jeśli urządzenie nie będzie używane przez kilka dni, wcześniej opróżnij wodę ze zbiornika, a w razie potrzeby wyczyść go kroplą płynu do mycia naczyń i czystą szmatką. Następnie napełnij zbiornik świeżą wodą przed ponownym uruchomieniem urządzenia.
Co 2 tygodnie: Zdejmij zbiornik na wodę, wylot mgły, komorę mgły i Kostkę uzdatniającą wodę. Teraz możesz wyczyścić membranę ultradźwiękową za pomocą zwykłego odkamieniacza domowego. Ważne, aby upewnić się, że poziom wody wewnątrz urządzenia nie jest wyższy niż 10 mm. Jeśli poziom wody przypadkowo przekroczy 10 mm, natychmiast skontaktuj się z Stadler Form lub specjalistą. Jeśli nie uda ci się usunąć wszystkich resztek, możesz wyczyścić membranę ultradźwiękową za pomocą szczoteczki czyszczącej (z przodu lub z tyłu). Proszę nie próbować zdrapywać osadów kamienia kotłowego z membrany twardym przedmiotem. W przypadku uporczywych osadów kamienia kotłowego zalecamy powtórzenie procesu odkamieniania kilka razy z rzędu. Po odkamienieniu przepłucz dolną część, a następnie dokładnie ją osusz. Wyczyść i odkamień zbiornik na wodę. Następnie włóż z powrotem zbiornik na wodę, wylot mgły, komorę mgły i Kostkę uzdatniającą wodę.
Regularnie w miarę potrzeby: Aby wyczyścić zewnętrzną stronę, przetrzyj wilgotną szmatką, a następnie dokładnie osusz.