Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo

StadlerForm , 30 marzec 2023

Notatki prasowe

NAWILŻONE POWIETRZE SPRZYJA CHŁONIĘCIU WIEDZY


Warszawa, 4 września 2022 r. – Suche powietrze może negatywnie wpłynąć na zdolność koncentracji i naukę, szczególnie u dzieci. Im niższa wilgotność powietrza, tym bardziej korzystne środowisko powstaje dla rozwoju wirusów, bakterii oraz alergenów. Oprócz tego, niska wilgotność powietrza może powodować dyskomfort, suchość i podrażnienie nosa, gardła oraz skóry.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z problemem suchej atmosfery w pomieszczeniach przeznaczonych do nauki dzieci, jest wykorzystanie urządzeń marki Stadler Form. Wśród nich znajdują się nawilżacze powietrza, które pomagają utrzymać optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniu, co może mieć pozytywny wpływ na zdolność koncentracji i uczenia się naszych dzieci.

 

Eksperci zgodnie twierdzą, że optymalny poziom wilgotności powietrza powinien mieścić się w przedziale 40-60%. Niestety, wartość ta często spada poniżej kilkunastu procent, co ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi. Warto pamiętać, że właściwy poziom wilgotności jest równie ważny w pokojach dziecięcych, ponieważ wpływa on na regenerację i wyniki w nauce.

Zbyt suche powietrze może powodować spadek motywacji u dzieci oraz obniżenie ich zdolności do koncentracji. Takie warunki utrudniają wchłanianie i transport tlenu do krwi i mózgu, co prowadzi do zmęczenia i senności. Badania naukowe wskazują, że optymalna wilgotność powietrza dla wysiłku intelektualnego wynosi 40-60%, a temperatura powinna wynosić około 20-22°C.

Niska wilgotność powietrza osłabia również system odpornościowy organizmu, zwiększając aktywność wirusów, w tym grypy. Błony śluzowe dzieci bardzo szybko się wysuszają, co sprawia, że są bardziej podatne na choroby. W celu zapobiegania temu, warto stosować nowoczesne technologie, takie jak nawilżacze i oczyszczacze powietrza.

Jeśli dzieci mają skłonność do alergii, zanieczyszczone i nadmiernie wysuszone powietrze może stać się dla nich zagrożeniem. Cząsteczki kurzu zawierają wiele alergenów, które mogą powodować nieżyt nosa, zapalenie spojówek, astmę oskrzelową i inne reakcje alergiczne. Nawilżacz powietrza może pomóc w usuwaniu tych szkodliwych substancji.

Zbyt suche i zanieczyszczone powietrze może również prowadzić do problemów ze snem u dzieci. Mogą one narzekać na trudności z zasypianiem, płytki sen, utrudnione oddychanie i nawet bezsenność. Regularne nawilżanie powietrza w ich pokojach może poprawić jakość snu i samopoczucie dzieci.

 

Nawilżacz? Tak. Ale jaki?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych nawilżaczy powietrza, zróżnicowanych pod względem technologii działania oraz efektywności. Dlatego też istotne jest, aby przed zakupem zapoznać się z przeznaczeniem konkretnego urządzenia w kontekście powierzchni, na której będzie pracować. W zależności od sposobu działania, możemy wyróżnić trzy mechanizmy – parowy, ultradźwiękowy oraz ewaporacyjny. Dodatkowo, istnieją nawilżacze powietrza z funkcją oczyszczania, których działanie przypomina technologię ewaporacyjną.

Kiedy mówimy o nawilżaczu przeznaczonym do pokoju dziecka, szczególnie małego, warto pamiętać, że w przypadku nawilżacza parowego istnieje ryzyko poparzenia się parą, która wydostaje się z urządzenia. W innych technologiach, jak np. ultradźwiękowa, takie ryzyko nie występuje. Przykładem takiego produktu jest nawilżacz Stadler Form Eva, który może emitować zimną lub ciepłą (ale nie gorącą) mgiełkę. Urządzenie to pracuje skutecznie w pomieszczeniach do 80 m², co jest wspomagane przez zewnętrzny higrostat ukryty w pilocie zdalnego sterowania. Higrostat ten można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, a dane na temat wilgotności powietrza zbierane przez niego zostaną wykorzystane do optymalizacji pracy urządzenia i utrzymania wskazanej wilgotności powietrza.

Najbardziej naturalny proces nawilżania zapewnia technologia ewaporacyjna. W jej ramach wkład lub wkłady filtrujące (ich ilość zależy od efektywności urządzenia) zanurzone są w wodzie, a za jej odprowadzenie do powietrza odpowiadają wbudowane wentylatory. Jednymi z najpopularniejszych nawilżaczy ewaporacyjnych dostępnych w Polsce są modele z rodziny Stadler Form Oskar. W tej rodzinie znajdują się trzy modele (Oskar little, Oskar i Oskar big), które są przeznaczone do pracy w pomieszczeniach o powierzchni 30 m², 50 m² i 100 m².

W kategorii nawilżaczy z funkcją oczyszczania powietrza, marka Stadler Form proponuje wiele interesujących rozwiązań, w tym modele takie jak George i Robert. Te urządzenia opierają się na technologii ewaporacyjnej, lecz w odróżnieniu od tradycyjnych nawilżaczy, posiadają dyski filtrujące zamiast wkładów filtrujących. Dyski te skutecznie wyłapują szkodliwe cząsteczki, które w przeciwnym razie znalazłyby się w powietrzu, a co ważne, nie wymagają one wymiany, a jedynie regularnego czyszczenia wodą lub w zmywarce. Działanie tych urządzeń jest bardzo proste - zanieczyszczone i suche powietrze zostaje zasysane przez urządzenie i następnie przepływa przez dyski obrotowe zanurzone w wodzie. Na dyskach osadzają się zanieczyszczenia, a oczyszczone i nasycone cząsteczkami wody powietrze jest oddawane z powrotem do pomieszczenia dzięki wentylatorowi.

Stadler Form oferuje również wiele innych produktów, które pomagają poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Wśród nich znajdują się niezwykle skuteczne oczyszczacze powietrza z rodziny Roger 2, które są szczególnie pomocne dla alergików. Ich wyjątkowa skuteczność została już wielokrotnie zweryfikowana, również pod kątem eliminacji koronawirusów. Dzięki takim innowacyjnym produktom jak nawilżacze George i Robert oraz oczyszczacze powietrza Roger 2, marka Stadler Form jest liderem w branży poprawy jakości powietrza i oferuje wyjątkowe rozwiązania dla każdego domu.


Informacje prasowe

więcej newsów

CIESZ SIĘ WIOSNĄ BEZ ALERGII
Czytaj więcej
NOWY PATENT NA WILGOĆ OD STADLER FORM
Czytaj więcej
ELEGANCKI GEORGE ZADBA O POWIETRRZE
Czytaj więcej
EMMA – INTELIGENTNY NAWILŻACZ, KTÓRY MOŻESZ ZABRAĆ ZE SOBĄ GDZIEKOLWIEK
Czytaj więcej