1 999,00 zł

2 199,00 zł

Darmowa wysyłka tego produktu Oblicz ratę!

Roger - Oczyszczacz powietrza

28 opinii

Inteligentnie dba o czyste powietrze

 • Oczyszczacz powietrza dla alergików
 • Usuwa szkodliwe zanieczyszczenia, gazy i zapachy
 • Zintegrowany wskaźnik jakości powietrza
 • Inteligentny Tryb Auto dostosowuje wydajność czyszczenia

Nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne, drobny kurz, pyłki, wirusy i bakterie mogą pogorszyć jakość powietrza. Oczyszczacz powietrza dla alergików Roger pokazuje jakość powietrza w domu lub w biurze. Dzięki dwóm czujnikom stale mierzy jakość powietrza w pomieszczeniu i natychmiast wykrywa zanieczyszczenia. Wskaźnik jakości powietrza zmienia kolor, informując, czy jakość powietrza pogarsza się. Specjalnie opracowany Dual Filtr ™ łączy filtr HEPA z aktywnym węglem. Filtr HEPA bardzo skutecznie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń, a filtr z węglem aktywnym umiejętnie eliminuje nieprzyjemne zapachy. Roger - oczyszczacz powietrza, dzięki trybowi auto, dostosowuje wydajność czyszczenia do aktualnego stanu jakości powietrza. Roger z wyczuciem zapewnia czyste i zdrowe powietrze w domu i w biurze, a także pozwala alergikom wziąć głęboki oddech.

ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE

Powietrze w pomieszczeniu jest 2-5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Każdego dnia spędzamy ok. 90% czasu w pomieszczeniach, należy więc szczególnie dbać o powietrze, w domu i w biurze. Typowymi zanieczyszczeniami są lotne związki organiczne (na przykład formaldehyd), drobny i zawieszony pył, nieprzyjemne zapachy, a także wirusy i bakterie. Cierpiący na alergie są szczególnie narażeni na pyłki i odchody roztoczy. Optymalnie oczyszczone powietrze to źródło dobrego samopoczucia, poprawa witalności i mniej chorób. Roger - oczyszczacz powietrza dla alergików idealnie uzdatniania powietrze. Roger doskonale sprawdza się w pomieszczeniach do 74m2, w których w ciągu godziny 3 krotnie wymienia powietrze (normalne użytkowanie, umiarkowanie zanieczyszczone powietrze).

WSKAŹNIK JAKOŚCI POWIETRZA

Roger pokazuje jakość powietrza w pomieszczeniu. Prowadzi ciągły pomiar jakości powietrza za pomocą swoich czujników (czujnik gazu i czujnik PM 2,5). Wskaźnik jakości powietrza informuje, czy jakość powietrza pogarsza się, zmieniając jego kolor (niebieski = dobry, pomarańczowy = średni, czerwony = słaby). Najlepsze oczyszczacze powietrza mają wysoki współczynnik dostarczania czystego powietrza CADR. W przypadku oczyszczacza powietrza dla alergików Roger współczynnik wynosi aż 521.

FILTR WSTĘPNY

Filtr wstępny usuwa grube cząsteczki kurzu i brud z powietrza. Chroni Dual filterTM przed silnymi zanieczyszczeniami, a tym samym optymalizuje jego funkcjonalność.

TECHNOLOGIA DUAL FILTER ™

Sercem Rogera Stadler Form jest Dual Filter ™, opracowany we współpracy z niemieckim specjalistą od filtrów firmą Freudenberg. Materiał filtracyjny wyprodukowany w Niemczech gwarantuje najlepsze rezultaty czyszczenia. Dual filter ™ to połączenie filtra HEPA i filtra z węglem aktywnym. Filtr HEPA usuwa zanieczyszczenia z powietrza, takie jak kurz, pyłki, wirusy i bakterie. Filtr z węglem aktywnym absorbuje gazy obecne w powietrzu (nieprzyjemny zapach, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen, lotne związki organiczne itp.).

WYMIANA FILTRA

Pojemność filtra jest ograniczona, co oznacza, że musi być wymieniany co 8-12 miesięcy, w zależności od ekspozycji na zanieczyszczone powietrze i gazy. Inteligentny zegar filtra pokazuje dokładnie, kiedy filtr wymaga wymiany.

Film

Nagrody i Certyfikaty

Dane techniczne

Roger – oczyszczacz powietrza dla alergików. Roger pozwala alergikom w końcu głęboko oddychać. Ten wydajny oczyszczacz powietrza usuwa z powietrza sierść zwierzęcą, odchody roztoczy i filtruje pyłki. Dzięki Dual Filtr ™ Roger jest polecany dla rodzin z małymi dziećmi. Użyj Rogera, gdy potrzebne jest świeże i zdrowe powietrze.

System
Dual Filtr (HEPA i Aktywny filtr węglowy)
Wydajność(do)
521 CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza) 
Wielkość pomieszczenia
74 m2 / 185 m3
Poziomy pracy
5
Właściwości
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Tryb auto
 • Tryb nocny
 • HEPA RESET – przypomnienie o wymianie filtra
 • Timer
 • Polecany dla alergików
 • Czujnik gazu i cząstek PM 2,5
Moc
6 - 100 W
Wymiary
420 x 500 x 200 mm
Waga
7,9 kg
Poziom hałasu
30 - 65 dB(A)


 
 

Instrukcje obsługi i inne PDF'y do pobrania.


Akcesoria

 • Dual Filtr Roger

  • Dual Filtr ™ to połączenie HEPA i filtra z aktywnym węglem
  • Materiał filtracyjny jest produkowany w Niemczech
  • Część HEPA filtruje zanieczyszczenia z powietrza, takie jak drobny pył, pyłki, wirusy i bakterie
  • Filtr z węglem aktywnym pochłania gazy (nieprzyjemne zapachy, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen, lotne związki organiczne itp.)
  • Dual Filtr ™ musi być wymieniany co 8-12 miesięcy
 
 

Projektant

Matti Walker

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.

Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.

 
 

Wsparcie

Nie, Roger musi być włączony ręcznie po przerwaniu zasilania.
Pasek LED z przodu Rogera wskazuje na aktualny stan jakości powietrza: niebieski = dobry, pomarańczowy = umiarkowany i czerwony = słaby. Więc jeśli pasek LED zmieni kolor na czerwony, oznacza to słabą jakość powietrza. Może to być spowodowane dymem, zapachami, gazami np. farbami ściennymi, lotnymi związkami organicznymi oraz kurzem, pyłkami i innymi cząsteczkami.
Roger usuwa z powietrza najmniejsze cząsteczki, które nie są widoczne gołym okiem. Nawet cząstki respirabilne mniejsze niż 2,5 mikrona, które mogą osadzać się w płucach. Roger adsorbuje cząstki o wielkości do 0,2 mikrona z wydajnością ponad 90%. Filtruje on nawet mniejsze cząsteczki z powietrza, ale z nieco niższym stopniem wydajności.
Roger jest wyposażony w Dual FilterTM, który jest połączeniem filtra HEPA i filtra z węglem aktywnym. Cząstki węgla aktywnego są czarne. Dlatego nawet nowy filtr wydaje się być delikatnie poplamiony.
Nie, ozon jest wytwarzany tylko przez oczyszczacze powietrza zawierające jonizator. Roger nie posiada jonizatora i nie wytwarza ozonu.
Roger jest zaprojektowany tak, aby zapewnić czyste powietrze w pomieszczeniach. Podczas procesu jonizacji ozon jest wytwarzany jako produkt uboczny, który ponownie zanieczyszcza powietrze. W związku z tym, aby osiągnąć najwyższą możliwą jakość powietrza i utrzymać jego czystość, Roger nie jest wyposażony w jonizator.
Na panelu sterowania Rogera znajdziesz przycisk włączania / wyłączania. Naciśnij i przytrzymaj przycisk przez 2 sekundy, aby wyłączyć urządzenie.
Roger gwarantuje optymalną jakość powietrza w dużych pomieszczeniach i może cyrkulować powietrze 3 razy na godzinę w pokoju o powierzchni 74 m2. Roger little został zaprojektowany dla mniejszych pomieszczeń i może cyrkulować powietrze 3 razy na godzinę w pokoju o powierzchni do35 m2. Ponadto Roger ma czujnik gazu i cząstek, a Roger little ma czujnik gazu. Oba oczyszczacze powietrza filtrują zarówno cząsteczki, jak i gazy z powietrza. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane

 
 

Opinie

Oceń 
Robert K
2019-10-04

Zakup wart polecenia. Jakość wykonania bardzo dobra. U mnie filtry do wymiany po 8 mocach. Niestety zanieczyszczenie powietrza mamy duże bo mieszkamy od strony ruchliwej ulicy. Jak patrzę na używany filtr to się cieszę że oczyszczacz to wciągnął a nie dzieciaki tym oddychają.

Oceń 
Hubert W
2019-05-26

Sprawuję się bez szwanku, wszystko od włączenia przebiegło gładko, wart zakupu!

Oceń 
Irena G
2019-04-29

w naszym domu urządzenie działa wzorowo, nie było żadnych problemów a pracuje non stop, mi jak i mężowie się tez bardzo podoba

Oceń 
Juliusz O
2019-03-26

efektywny wskaźnik, bardzo przemawia do mnie całość budowy, nie doszukałem się wad, jesli szukacie oczyszczacza to jest to świetny wybór

Oceń 
Weronika P
2019-03-04

Przydatny i funkcjonalny, z daleka widzimy jakość powietrza dzięki paskowi wskaźnikowi - to mi sie bardzo podoba

Oceń 
Danuta W
2019-01-26

świetna wydajność, plus oczywiście z czujnik gazu, zdecydowanie wart zakupu

Oceń 
Leona M
2019-01-26

od razu spodobała mi się prostota urządzenia, niestety za oknem wskaźniki aż szaleją więc Roger to konieczność, zdecydowanie polecam

Oceń 
Aluzja M
2019-01-21

świetnie się sprawuję, bardzo fajnie przemyślany, w moment pojełam obsługę tego Rogera

Oceń 
Damian M
2018-12-26

5 poziomów mocy bardzo przydatna funkcja, nocą działa u mnie bardzo cichutko

Oceń 
Anula B
2018-12-26

niestety dzisiejsze powietrze w Warszawie wręcz zmusza do zakupu takiego urządzenia, Roger działa u mnie bez zarzutu, do tego zgodnie z opisem CICHO

Oceń 
Anna K
2018-12-18

zmieścił się idealnie pod parapet, dobrze to pasuje do salonu, powietrze jest wyczuwalnie "lżejsze"

Oceń 
Mariusz O
2018-11-21

mam porównanie mam inny rodzaj oczyszczacza w biurze, ten jest o wiele wydajnieszy a cichszy

Oceń 
Karolina T
2018-11-08

w moim przypadku totalnie nie słyszalny podczas snu w trybie niocnym, prezentuje sie świetnie

Oceń 
Andrzej D
2018-10-22

mam, używam cały czas i do tej po bez problemowy, można polecić

Oceń 
Henryk M
2018-10-18

Cichutki szczególnie to odczuwam nocą bo poprzedni bardzo hałasował no i ten o niebo lepiej wygląda

Oceń 
Basia O
2018-09-20

skusiłam się czytając o tym smogu ostatnio i nie żałuję, obsługa ogranicza się do minimum.pozwala też spokojnie spać nie chodzi głośno

Oceń 
Peonia K
2018-09-13

nie żałuję zakupu, wysoki współczynnik oczyszczania , w kącie nikomu nie wadzi a przy oglądaniu TV w ogóle nie przeszkadza

Oceń 
Zenon W
2018-07-23

podoba mi się wskaźnik jakości powietrza, można mieć jakiś punkt odniesienia, poza tym urządzenie widać, że przemyslane, obsługa wygodna

Oceń 
Beata B
2018-06-24

wskaźnik to super pomysł mamy realna wymierna jakości powietrza, ja też czuje po sobie, że inaczej sie oddycha

Oceń 
Wojtek K
2018-06-22

ustały reakcje alergiczne na kurz, maszynka bardzo cichutka, zapominamy o jej obecnosci w pokoju

Oceń 
Tomasz D
2018-05-24

zdecydowanie odczuwalnie lepiej sie oddycha, pomysłowe i wdzięczne urządzenie

Oceń 
Denis M
2018-05-16

przy nie dużym mieszkaniu zdecydowałem sie na ten i nie żałuję, ma bardzo korzystny wygąd no i wydajnośc moim zdaniem też, widzę po alergi na pyłki

Oceń 
Krystian K
2018-04-26

poczytałem o metalach ciężkich i o tym, że taki filtr potrafi je usunąć , zdecydowałem się na ten model bo bardzo mi się spodobał a dodatkowo bardzo prosty w obsłudze

Oceń 
Edward M
2018-04-24

wdzięczne urządzenie, nie hałasuję a znacznie poprawia jakość powietrza w domu, polecam i ludziom z alergią i w smogu miast

Oceń 
Marcin O
2018-04-17

podoba mi się, że powierzchnia wciągania powietrza jest bardzo duża to ma wpływ na wydajność, u mnie cały pokoj kilkanascie metrów szybko "przemiela" i odczuwam m.in. po tym, że nie kicham od pyłkow teraz wiosną

Oceń 
Danuta J
2018-04-16

uporał się z uporczywymi zapachami dość szybko, wart posiadania, podoba mi sie prosta wymiana filtrów

Oceń 
Emilia M
2018-03-21

preznet od córki, początkowo myślałam że zbędne a po krótkim czasie czuć rzeczywiście róznicę w oddychaniu, nie przeszkadza spać

Oceń 
Zuzanna K
2018-03-12

od razu mi się spodobał, jest cichy stoi obok szafki i nawet nie przeszkadza, jakoś komponuje się w przestrzeń

Napisz swoją opinię