Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
(16)

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger little 2, czarny

1 499,00 zł
Kod: 71327
Darmowa wysyłka
Usuwa 99,3% SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19*.
Zmywalny filtr wstępny z powłoką Sanitized®
Wielkość pomieszczenia do 33 m²
Kolor Czarny

Wysyłka w poniedziałek

Roger – z wrażliwością dba o jakość powietrza

  • Usuwa 99,3% wirusa SARS-CoV-2, które powodują COVID-19*.
  • Zmywalny filtr wstępny z funkcją zapewniającą higienę
  • Inteligentny tryb auto automatycznie dostosowuje wydajność czyszczenia

Roger little - cichy, wydajny oczyszczacz powietrza do pomieszczeń o powierzchni do 33 m2 - filtruje zanieczyszczenia i gazy, zapewniając czyste i zdrowe powietrze. Nieprzerwanie mierzy jakość powietrza i natychmiast wykrywa zanieczyszczenia gazowe, takie jak nieprzyjemne zapachy lub lotne związki organiczne (LZO). Jeśli stan powietrza ulega pogorszeniu, wskaźnik jakości powietrza zmienia kolor. Jeśli aktywowany jest inteligentny tryb auto, mobilny oczyszczacz powietrza Roger little sam dostosuje wydajność pracy do aktualnych potrzeb. Im bardziej zanieczyszczone powietrze, tym wyższy będzie wybrany przez niego poziom wydajności. Elegancki oczyszczacz powietrza wyposażony jest w zmywalny, tekstylny filtr wstępny, który usuwa z powietrza większe cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia oraz posiada funkcję zapewniająca higienę Sanitized®. Sercem oczyszczacza powietrza jest Dual FilterTM - połączenie filtra HEPA H12 i filtra z węglem aktywnym. Wysoce wydajny filtr HEPA usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak drobny pył, pyłki, wirusy i bakterie, podczas gdy filtr z węglem aktywnym adsorbuje gazy obecne w powietrzu. Roger w ciągu godziny usuwa 99,3%* koronawirusów (SARS-CoV-2) z powietrza. A dzięki timerowi i diodzie LED, którą można całkowicie wyłączyć, dobry sen z Rogerem little jest gwarantowany!

Filtracja wirusów

Wyniki testów wykazały, że oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger little może usunąć z powietrza 99,3% aktywnych wirusów SARS- CoV-2*, które wywołują COVID-19. Według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) "prawidłowo stosowane oczyszczacze powietrza mogą pomóc w redukcji zanieczyszczeń powietrza w budynkach mieszkalnych lub zamkniętych pomieszczeniach, w tym wirusów" **. Oczyszczacz powietrza taki jak Roger little może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowych, a tym samym zapewnić rodzinie i wszystkim innym osobom przebywającym w domu najlepszą możliwą ochronę przed zarażeniem się koronawirusem. Dodatkowy test potwierdził: oczyszczacz powietrza Roger little skutecznie filtruje 99,9% wszystkich wirusów grypy A*** i aerozoli z powietrza w ciągu 60 minut (testowane w komorze testowej o pojemności 28 m3).

CADR 231 m3/h

Wskaźnik CADR (Clean Air Delivery Rate) wskazuje objętość oczyszczonego powietrza, jaką może wytworzyć oczyszczacz powietrza. Wartość została określona na podstawie niezależnych testów laboratoryjnych w oparciu o standard AHAM. Wyższe wartości CADR oznaczają, że oczyszczacz powietrza może być zalecany do większych pomieszczeń. Wskaźnik CADR jest mierzony w metrach sześciennych powietrza na godzinę. Oczyszczacz powietrza Roger little jest odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 33 m2 i wymienia powietrze 3 razy na godzinę. W przypadku silnie zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu oraz dla alergików, Roger little jest zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 20 m2 - z częstotliwością wymiany powietrza 5 razy na godzinę.

Zanieczyszczone powietrze

Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych jest 2-5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Około 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach i jesteśmy stale narażeni na działanie tych zanieczyszczeń. Typowymi zanieczyszczeniami są lotne związki organiczne (np. formaldehyd), drobny i zawieszony kurz, nieprzyjemne zapachy, a także wirusy i bakterie. Alergikom dokuczają również pyłki i odchody roztoczy. Optymalnie oczyszczone powietrze prowadzi do doskonałego samopoczucia, poprawy witalności i zmniejszenia zachorowań. Roger, Roger little i Roger big stanowią doskonałą pomoc w uwalnianiu powietrza od zanieczyszczeń.

Wskaźnik jakości powietrza

Roger w niewielkim stopniu pokazuje jakość powietrza w pomieszczeniu. Za pomocą swoich czujników stale mierzy jakość powietrza. Wskaźnik jakości powietrza informuje o pogorszeniu się jakości powietrza poprzez zmianę koloru (niebieski = dobra, pomarańczowy = średnia, czerwony = zła).

Filtr wstępny

Tekstylny filtr wstępny usuwa z powietrza większe cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia. W ten sposób chroni Dual Filter™ i wydłuża jego żywotność. Funkcja zapewniająca higienę Sanitized®**** chroni filtr wstępny przed rozwojem mikroorganizmów. Tekstylny filtr wstępny może być prany w temperaturze 30°C w delikatnym cyklu prania na zimno. Ochrona antybakteryjna jest gwarantowana przez co najmniej 20 prań. Przy normalnym użytkowaniu zaleca się pranie filtrów wstępnych co 3 miesiące, natomiast alergikom zaleca się pranie raz w miesiącu.

Technologia Dual Filter™

Dual Filtr™ jest sercem oczyszczacza powietrza. Stanowi on połączenie filtra HEPA (H12) i filtra z węglem aktywnym. Filtr HEPA usuwa z powietrza zanieczyszczenia, takie jak drobny pył, pyłki, wirusy i bakterie. Roger jest szczególnie polecany dla alergików, co potwierdza posiadany przez niego znak jakości ECARF. Filtr z węglem aktywnym adsorbuje gazy obecne w powietrzu (nieprzyjemne zapachy, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen, lotne związki organiczne itp.)

Wymiana filtra

Pojemność filtrów jest ograniczona, co oznacza, że musi on być wymieniany co 8-12 miesięcy, w zależności od narażenia na działanie zanieczyszczeń i gazów. Dzięki inteligentnemu timerowi filtra, Roger little dokładnie pokazuje, kiedy należy wymienić filtr.

Filtrowanie cząstek, wirusów

Dual FilterTM oczyszczacza Roger little podczas testu TÜV uzyskał wynik potwierdzający jego skuteczność (test oczyszczania z cząstek stałych). Roger little filtruje 100% cząsteczek o wielkości 0,255 mikrometrów (test przeprowadzono w oparciu o normę DIN 71460-1:2006). Dla porównania: ludzki włos ma grubość 80 mikrometrów. Tak więc filtrowane cząsteczki są 313 razy mniejsze.

Wersja Roger little do końca 2021 roku vs. obecna wersja Rogera little

Aktualna wersja Roger little (od X 2021 r.) charakteryzuje się znajomą elegancją. W aktualnej wersji Roger little przedni panel i filtr wstępny zostały zastąpione tekstylnym filtrem wstępnym w kolorze antracytowym lub jasnoszarym z funkcją zapewniającą higienę.

* Redukcja wirusów została potwierdzona w niezależnym laboratorium Airmid w Wielkiej Brytanii. Oczyszczacze powietrza były testowane przez okres 60 minut w komorze testowej o objętości 28,5 m3. Wirus MS2 użyty w teście jest wirusem RNA podobnym do wirusa SARS-CoV-2. Ze względu na właściwości aerozolowe podobne do właściwości wirusów ludzkich, zdolność do przeżycia i odporność na dezynfekcję wirus MS2 jest często stosowany w testach oczyszczaczy powietrza jako substytut wirusów o podobnych wymiarach. Przy średnicy około 25 nm wirus MS2 jest ponad 4 razy mniejszy od wirusa SARS-CoV-2, którego średnica wynosi 120 nm. Ponieważ dostarczono dowód na redukcję mniejszych wirusów MS2, można wnioskować, że większe wirusy SARS-CoV-2 również zostałyby zredukowane co najmniej w tym samym stopniu.

** EPA: "Czy oczyszczacz lub uzdatniacz powietrza pomoże ochronić mnie i moją rodzinę przed COVID-19 w moim domu?", 12. Januar 2021 - https://www.epa.gov/coronavirus/will-air-cleaner-or-air-purifier-help-protect-me-and-my-family-covid-19-my-home.

*** Grypa hiszpańska (H1N1), H1N2, grypa azjatycka (H2N2) i grypa Hongkong (H3N2).

**** Sanitized® jest wiodącym na świecie, szwajcarskim producentem antybakteryjnej powłoki higienicznej i ochrony materiałów dla tekstyliów i polimerów.

Film

Dane techniczne

Poziomy pracy 5
Wydajność 231 CADR
Moc 40 W
Poziom hałasu 28 – 59 dB(A)
Waga produktu 4.7 kg
Wymiary produktu 330 x 450 x 170 mm
Technologia Oczyszczacz powietrza

Dobrze wiedzieć

Znajdź ważne informacje

Dioda LED z przodu urządzenia Roger little 2 wskazuje aktualny stan jakości powietrza: niebieski = dobra, pomarańczowy = umiarkowana i czerwony = zła. Jeśli więc dioda LED świeci się na czerwono, oznacza to złą jakość powietrza. Może to być spowodowane dymem, zapachami, gazami pochodzącymi np. z farby ściennej, kurzem, sierścią zwierząt domowych, pyłkami, zbyt intensywną wentylacją, sprayami do pomieszczeń, perfumami lub dezodorantami. Dioda Rogera zaświeci się na czerwono również wtedy, gdy zostanie on umieszczony w pobliżu nawilżaczy ultradźwiękowych lub dyfuzorów zapachowych, ponieważ pojedyncze kropelki wody zostaną rozpoznane jako cząsteczki.
Roger little 2 oczyszcza powietrze za pomocą systemu Dual Filter™, który jest wydajnym połączeniem filtra HEPA H12 i filtra z węglem aktywnym. Tekstylny filtr wstępny usuwa z powietrza gruboziarniste cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia, chroniąc w ten sposób Dual Filter™. Filtr wstępny jest chroniony przed rozwojem mikroorganizmów dzięki zintegrowanej funkcji higieny Sanitized®*. Ochrona antybakteryjna filtra wstępnego jest gwarantowana przez co najmniej 20 prań w cyklu prania delikatnego w temperaturze 30°C.

*Sanitized® to szwajcarska firma i wiodący na świecie producent funkcji higienicznych i ochrony materiałów dla tekstyliów i polimerów.

Roger little jest standardowo wyposażony w filtr HEPA H12 Dual Filter™. Filtr HEPA H14 jest dostępny jako oddzielne akcesorium.
Zobacz więcej

Roger little 2

Opinie

Jak działają opinie klientów i oceny produktów

(16)

Mały, smukły, elegancki. W sam raz do mojego niezbyt dużego mieszkania! Używam prawie rok i jestem bardzo zadowolona

Kamila w dniu 2022-07-27 16:30:49

Klient

To już mój drugi oczyszczacz. Najlepszy! Gdybym miał kupować ponownie, z pewnością zdecydowałbym się na Rogera little

Sławek w dniu 2022-05-10 18:01:59

Klient

Oceń produkt Pokaż wszystkie recenzje

Roger little 2

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym...

Nasze Rekomendacje

Może ci się spodobać

360 Model
PROMOCJA
(59)
Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar Little, biały
299,00 zł
599,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
299,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 02.07.2024 r. - 06.08.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(59)
Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar little, czarny
299,00 zł
599,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
299,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 02.07.2024 r. - 06.08.2024 r.

Pliki do pobrania

Stadler Form Karta Gwarancyjna

Pobierz

Instrukcja obsługi Roger 2

Pobierz

Karta produktu Roger little 2

Pobierz