2 899,00 zł
Darmowa wysyłka tego produktu Oblicz ratę!

Roger Big 2 - Oczyszczacz powietrza

Kod: 71227

Roger – z wrażliwością dba o jakość powietrza

 • Usuwa 99,9% wirusa SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19*.
 • Zmywalny filtr wstępny zapewniający higienę Sanitized®
 • Jakość powietrza kontrolowana za pomocą aplikacji na smartfona

Oczyszczacz powietrza Roger big zapewnia czyste powietrze w dużych pomieszczeniach: salach konferencyjnych, biurach typu open space i innych przestrzeniach o powierzchni do 104m2. Dzięki dwóm czujnikom ten mobilny oczyszczacz powietrza stale mierzy jakość powietrza i natychmiast wykrywa zanieczyszczenia, takie jak nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne (LZO), pyłki, drobny pył, wirusy i bakterie. Jeśli jakość powietrza ulega pogorszeniu, wskaźnik jakości powietrza informuje o tym użytkownika, zmieniając kolor. Jeśli włączony jest inteligentny tryb auto, wydajność oczyszczania będzie regulowana automatycznie. Im bardziej zanieczyszczone powietrze, tym wyższy będzie poziom wydajności. Ten sprytnie zaprojektowany oczyszczacz powietrza posiada również dwa zmywalne, tekstylne filtry wstępne z funkcją zapewniającą higienę Sanitized®. Sercem oczyszczacza powietrza są dwa filtry Dual FilterTM, które są połączeniem filtra HEPA i filtra z węglem aktywnym. Wysoce wydajny filtr HEPA H12 usuwa z powietrza zanieczyszczenia takie jak drobny pył, alergeny, pyłki, wirusy i bakterie, natomiast filtr z węglem aktywnym adsorbuje gazy. Roger big usuwa 99,9%* wszystkich koronawirusów (SARS-CoV 2) z powietrza w ciągu godziny. Oprócz funkcji timera, trybu nocnego i kółek ułatwiających transport, które umożliwiają przemieszczanie, Roger big posiada również WiFi: możesz monitorować jakość powietrza i sterować wszystkimi jego funkcjami za pomocą aplikacji, dzięki czemu czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniu jest zawsze gwarantowane!

Filtracja wirusów

Wyniki testów wykazały, że oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger big jest w stanie usunąć z powietrza 99,9% aktywnych wirusów SARS- CoV 2*, które wywołują COVID-19. Według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) "prawidłowo stosowane oczyszczacze powietrza mogą pomóc w redukcji zanieczyszczeń powietrza w budynkach mieszkalnych lub zamkniętych pomieszczeniach, w tym wirusów" **. Oczyszczacz powietrza Roger big może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowych, a tym samym zapewnić rodzinie i wszystkim innym osobom przebywającym w domu najlepszą możliwą ochronę przed zarażeniem się koronawirusem. Dodatkowy test potwierdził: oczyszczacz powietrza Roger big skutecznie filtruje 99,9% wszystkich wirusów grypy A*** i aerozoli z powietrza w ciągu 60 minut (testowane w komorze testowej o pojemności 28 m3).

CADR 736 m3/h

Wskaźnik CADR (Clean Air Delivery Rate) wskazuje objętość oczyszczonego powietrza, jaką może oczyścić oczyszczacz powietrza. Wartość została określona na podstawie niezależnych testów laboratoryjnych w oparciu o standard AHAM. Wyższe wartości CADR oznaczają, że oczyszczacz powietrza może być zalecany do większych pomieszczeń. Wskaźnik CADR jest mierzony w metrach sześciennych powietrza na godzinę. Roger big nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 104 m2 i wymienia powietrze 3 razy na godzinę. W przypadku silnie zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniu oraz dla alergików, Roger big jest zalecany do pomieszczeń o powierzchni do 62 m2 - z częstotliwością wymiany powietrza 5 razy na godzinę.

Zanieczyszczone powietrze

Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych jest 2-5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Około 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach i jesteśmy stale narażeni na działanie tych zanieczyszczeń. Typowymi zanieczyszczeniami są lotne związki organiczne (np. formaldehyd), drobny i zawieszony kurz, nieprzyjemne zapachy, a także wirusy i bakterie. Alergikom dokuczają również pyłki i odchody roztoczy. Optymalnie oczyszczone powietrze prowadzi do doskonałego samopoczucia, poprawy witalności i zmniejszenia zachorowań. Roger, Roger little i Roger big stanowią doskonałą pomoc w uwalnianiu powietrza od zanieczyszczeń.

Wskaźnik jakości powietrza

Roger Big pokazuje jakość powietrza w pomieszczeniu. Za pomocą swoich czujników stale mierzy jakość powietrza. Wskaźnik jakości powietrza informuje o pogorszeniu się jakości powietrza poprzez zmianę koloru (niebieski = dobra, pomarańczowy = średnia, czerwony = zła).

Filtry wstępne

Tekstylne filtry wstępne usuwają z powietrza większe cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia. W ten sposób chronią dwa filtry Dual Filters™ i przedłużają ich żywotność. Funkcja zapewniająca higienę Sanitized®**** chroni filtry wstępne przed rozwojem mikroorganizmów. Tekstylne filtry wstępne mogą być prane w temperaturze 30°C w delikatnym cyklu prania na zimno. Ochrona antybakteryjna jest gwarantowana przez co najmniej 20 prań. W przypadku normalnego użytkowania zaleca się pranie filtrów wstępnych co 3 miesiące, natomiast alergikom zaleca się pranie raz w miesiącu.

Technologia Dual Filter™

Dual Filtr™ jest sercem oczyszczacza powietrza. Stanowi on połączenie filtra HEPA (H12) i filtra z węglem aktywnym. Filtr HEPA usuwa z powietrza zanieczyszczenia, takie jak drobny pył, pyłki, wirusy i bakterie. Roger jest szczególnie polecany dla alergików, co potwierdza posiadany przez niego znak jakości ECARF. Filtr z węglem aktywnym adsorbuje gazy obecne w powietrzu (nieprzyjemne zapachy, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen, lotne związki organiczne itp.)

Wymiana filtrów

Pojemność dwóch filtrów Dual Filter™ jest ograniczona, co oznacza, że muszą być one wymieniane co 8-12 miesięcy, w zależności od narażenia na działanie zanieczyszczonego powietrza i gazów. Dzięki inteligentnemu timerowi filtra, Roger big dokładnie pokazuje, kiedy należy wymienić filtry.

Filtracja cząsteczek

Podwójne filtry Roger big Dual FilterTM uzyskały bardzo dobre wyniki podczas testu TÜV (test oczyszczania z cząstek stałych). Roger big filtruje 100% cząstek o wielkości 0,255 mikrometrów (test przeprowadzony w oparciu o normę DIN 71460-1:2006). Dla porównania: ludzki włos ma grubość 80 mikrometrów. Tak więc filtrowane cząsteczki są 313 razy mniejsze.

Kontrola urządzenia za pomocą aplikacji (WiFi)

Roger big jest wyposażony w WiFi i może być sterowany za pomocą aplikacji na smartfony "Smart Life - SmartLiving". Jakość powietrza może być monitorowana i kontrolowana za pomocą aplikacji, która umożliwia sterowanie wszystkimi funkcjami oczyszczacza Roger big w czasie rzeczywistym. Dodatkowa funkcja, kontrola rodzicielska, jest dostępna tylko przez aplikację, dezaktywuje przyciski na urządzeniu na wybrany okres czasu.

* Redukcja wirusów została potwierdzona w niezależnym laboratorium Airmid w Wielkiej Brytanii. Oczyszczacze powietrza były testowane przez okres 60 minut w komorze testowej o objętości 28,5 m3. Wirus MS2 użyty w teście jest wirusem RNA podobnym do wirusa SARS-CoV-2. Ze względu na właściwości aerozolowe podobne do właściwości wirusów ludzkich, zdolność do przeżycia i odporność na dezynfekcję wirus MS2 jest często stosowany w testach oczyszczaczy powietrza jako substytut wirusów o podobnych wymiarach. Przy średnicy około 25 nm wirus MS2 jest ponad 4 razy mniejszy od wirusa SARS-CoV-2, którego średnica wynosi 120 nm. Ponieważ dostarczono dowód na redukcję mniejszych wirusów MS2, można wnioskować, że większe wirusy SARS-CoV-2 również zostałyby zredukowane co najmniej w tym samym stopniu.

** EPA: "Czy oczyszczacz lub uzdatniacz powietrza pomoże ochronić mnie i moją rodzinę przed COVID-19 w moim domu?", 12. Januar 2021 - https://www.epa.gov/coronavirus/will-air-cleaner-or-air-purifier-help-protect-me-and-my-family-covid-19-my-home

*** Grypa hiszpańska (H1N1), H1N2, grypa azjatycka (H2N2) i grypa Hongkong (H3N2).

**** Sanitized® jest wiodącym na świecie, szwajcarskim producentem antybakteryjnej powłoki higienicznej i ochrony materiałów dla tekstyliów i polimerów.

Film

Nagrody i Certyfikaty

 •     

  Atest: B-BK-60212-0392/21
  Data ważności: 28.12.2026

Dane techniczne

System
Oczyszczacz powietrza
Wydajność(do)
736 CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza) 
Wielkość pomieszczenia
104 m2
Poziomy pracy
5
Właściwości
 • Możliwość sterowania za pomocą smartfona
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Tryb auto
 • Tryb nocny
 • HEPA RESET – przypomnienie o wymianie filtra
 • Timer
 • Polecany dla alergików
 • Czujnik gazu i cząstek PM 2,5
Wi-Fi
Moc
4 – 90 W
Wymiary
420 x 520 x 340 mm
Waga
10.5 kg
Poziom hałasu
28-58 dB(A)

 

Instrukcje obsługi i inne PDF'y do pobrania.

Sprawdź pozostałe oczyszczacze powietrza z oferty Stadler Form


Akcesoria

 • Dual Filtr Roger

  • Dual Filtr ™ to połączenie HEPA i filtra z aktywnym węglem
  • Materiał filtracyjny jest produkowany w Niemczech
  • Część HEPA filtruje zanieczyszczenia z powietrza, takie jak drobny pył, pyłki, wirusy i bakterie
  • Filtr z węglem aktywnym pochłania gazy (nieprzyjemne zapachy, dym tytoniowy, formaldehyd, toluen, lotne związki organiczne itp.)
  • Dual Filtr ™ musi być wymieniany co 8-12 miesięcy
 • TEKSTYLNY FILTR WSTĘPNY DO OCZYSZCZACZY POWIETRZA ROGER 2 I ROGER BIG 2, CIEMNOSZARY

 
 

Projektant

Matti Walker

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.

Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.

 
 

Wsparcie

Dioda LED z przodu urządzenia Roger big 2 wskazuje aktualny stan jakości powietrza: niebieski = dobra, pomarańczowy = umiarkowana i czerwony = zła. Jeśli więc dioda LED świeci się na czerwono, oznacza to złą jakość powietrza. Może to być spowodowane dymem, zapachami, gazami pochodzącymi np. z farby ściennej, kurzem, sierścią zwierząt domowych, pyłkami, zbyt intensywną wentylacją, sprayami do pomieszczeń, perfumami lub dezodorantami. Dioda Rogera big zaświeci się na czerwono również wtedy, gdy zostanie on umieszczony w pobliżu nawilżaczy ultradźwiękowych lub dyfuzorów zapachowych, ponieważ pojedyncze kropelki wody zostaną rozpoznane jako cząsteczki.
Nie, oczyszczacze powietrza nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed koronawirusami. Chociaż są one w stanie filtrować wirusy z powietrza, mogą być stosowane jedynie jako dodatkowe wsparcie dla dobrego klimatu powietrza w pomieszczeniach (redukcja cząsteczek i zanieczyszczeń gazowych).
Roger big 2 oczyszcza powietrze za pomocą systemu Dual Filter™, który jest wydajnym połączeniem filtra HEPA H12 i filtra z węglem aktywnym. Tekstylny filtr wstępny usuwa z powietrza gruboziarniste cząsteczki kurzu i zanieczyszczenia, chroniąc w ten sposób Dual Filter™. Filtr wstępny jest chroniony przed rozwojem mikroorganizmów dzięki zintegrowanej funkcji higieny Sanitized®*. Ochrona antybakteryjna filtra wstępnego jest gwarantowana przez co najmniej 20 prań w cyklu prania delikatnego w temperaturze 30°C.

*Sanitized® to szwajcarska firma i wiodący na świecie producent funkcji higienicznych i ochrony materiałów dla tekstyliów i polimerów.

Pobierz aplikację Smart Life - Smart Living, utwórz konto i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać swojego Rogera jako nowe urządzenie. Kliknij tutaj , aby uzyskać szczegółowe instrukcje.
Nie, możesz używać swojego Rogera big 2 również bez aplikacji.

Usuń tkaninę z dwóch elementów pomocniczych, dwóch kołków, 4 wypustek i dwóch wypustek narożnych w górnej części plastikowej ramy. Aby ponownie przymocować filtr wstępny do urządzenia, naciągnij materiał na plastikową część tak, aby etykieta dotycząca prania znajdowała się na górze i po wewnętrznej stronie. Wszystkie otwory w materiale, przez które należy przewlec nitkę, są oznaczone jasnym kolorem. Ponadto materiał należy unieść ponad dwa narożne zaczepy w górnej części urządzenia.
Przed praniem w pralce należy zdjąć materiał filtra wstępnego z ramy z tworzywa sztucznego. Wstępny filtr tekstylny można prać w temperaturze 30°C (pranie na zimno) w cyklu delikatnym. Przed ponownym założeniem filtra wstępnego na urządzenie należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia. Ostrzeżenie: Nigdy nie wkładać filtra wstępnego do zmywarki do naczyń!

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane
 
 

Opinie

Oceń 
Krzysztof L
2022-07-28

Świetny sprzęt do firmy i nie tylko. Wszystko działa bez zarzutu już prawie od roku

Oceń 
Wiktoria M
2022-07-18

Bardzo przydał się w moim mieszkaniu. Na Krakowskie spaliny, smogi i inne nie miłe typy jak znalazł :) Solidnie wykonany, niezastąpiony w działaniu. Pozytyw!

Oceń 
Krzysztof I
2022-05-03

Kupiłem go zaraz na początku pandemii i okazało się, że był to świetny wybór! Mój syn jest alergikiem, więc tym bardziej doceniam działanie Rogera

Oceń 
Piotr M
2022-04-06

Takiego właśnie oczyszczacza potrzebowałem do firmy

Oceń 
Marcin W
2022-03-22

Zakupiłem go do firmy i była to świetna inwestycja. Pracownicy są zadowoleni, ja również bo naprawdę czuję różnicę

Oceń 
Paweł S
2022-01-26

Dobrze, że ma filtr HEPA, że pokazuje jakość powietrza i że można łączyć się z nim wifi. Jestem bardzo zachwycony

Oceń 
Wanda S
2021-12-28

Mamy w biurze i jestem zadowolona z zakupu.

Oceń 
Patryk J
2021-11-16

Bardzo dobrej jakości urządzenie, świetnie, że kontroluje powietrze i wykrywa zanieczyszczenia. Stadler Form wymiata

Oceń 
Kaśka N
2021-11-03

Wystarczy przeczytać opis urządzenia i już wiadomo, że jest bardzo dobry. Osobiście polecam i to co jest napisane w opisie produktu naprawdę przekłada się na rzeczywistość. Polecam zakupić bo naprawdę warto

Oceń 
Antoni J
2021-10-29

Super, że można używać urządzenia z aplikacja jak i bez niej

Oceń 
Grzechu J
2021-10-28

Jestem na TAAAK! Wszystko jak w opisie

Oceń 
Weronika I
2021-10-27

Bardzo ładnie wygląda, niezawodny i z wieloma przydatnymi funkcjami jak np wifi

Oceń 
Elżbieta P
2021-10-26

Kupiłam ten model do biura o pow. 100m2- sprawdza się na każdej płaszczyźnie. Bardzo dobre rozwiązanie, że mierzy stale jakość powietrza i automatycznie reguluje wydajność

Oceń 
Janek C
2021-10-25

Jak najbardziej godny polecenia, Mega duża wydajność, cichy, dużo zastosowań i udogodnień.

Oceń 
Aldona M
2021-10-21

Jestem zakochana w tym sprzęcie, bardzo wydajny , łatwy w obsłudze nie ma równych

Oceń 
Maksymilian P
2021-10-18

Duża moc, wydajność na wielkiej powierzchni. Duże zastosowania

Oceń 
Katarzyna Ś
2021-10-15

Rewelacyjny do dużych powierzchni, sprawdza się. Powietrze oczyszczone

Oceń 
Dawid K
2021-10-15

Kupiłem urządzenie do sali imprez okolicznościowych o powierzchni 90m i jest rewelacyjny. Sprawdza się w 100%. Powietrze czystsze, świeże

Napisz swoją opinię