Weź głęboki oddech
z Viktorem!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o walce ze smogiem

Czytaj dalej »
50metrów kwadratowych bardzo cicha praca hpp ECARF Energy saving product

Ochrona przed smogiem

Na co należy zwrócić uwagę?Smog w naszych domach

Powietrze w naszych domach często jest zanieczyszczone bardziej niż to na zewnątrz. Jeśli na dworze normy zanieczyszczeń zostały przekroczone, to w domu wcale nie jesteśmy bezpieczni. Oprócz uważanych za najbardziej niebezpieczne pyłów PM 2,5 i PM 10, w domu może nam zagrozić dym tytoniowy, alergeny, bakterie, toksyczne związki, chemikalia, w tym bardzo niebezpieczny radon. Paradoksalnie w bardzo szczelnych mieszkaniach, budowanych tak, by straty ciepła były jak najmniejsze, powietrze jest często jeszcze bardziej zanieczyszczone. Wilgoć powstająca w szczelnych pomieszczeniach w połączeniu z temperaturą stanowią doskonałe warunki dla rozwoju pleśni i grzybów, wytwarzających toksyczne związki.
*źródło: Komisja Europejska, Wspólne Centrum Badawcze

Smog na zewnątrz

Na wolnym powietrzu wcale nie możemy odetchnąć pełną piersią. Polska niestety jest w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw. W powietrzu wokół nas unoszą się pyły zawieszone PM 10 i PM 2,5. Pierwsze to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych zawierających toksyczne substancje w tym: metale ciężkie, dioksyny i furany, a także wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne np.: benzo(a)piren. PM 10 przedostaje się do organizmu przez drogi oddechowe lub układ pokarmowy (wraz zanieczyszczoną żywnością).

Dlaczego warto wybrać Viktora?Lek. med. Magdalena Napora-Grabowska, specjalista alergologii i chorób płuc tłumaczy:
Poprzez swoją pracę urządzenie to może uchronić nas pośrednio od objawów alergii na pyłki, sierści, roztoczy, grzybów, a więc: łzawienia, pieczenia spojówek, kataru, uczucia blokady nosa, kaszlu, zmian skórnych. U osób zdrowych spadnie ryzyko alergizacji. U osób silnie uczulonych oczywiście nie spowoduje, że leczenie farmakologiczne będzie niepotrzebne, ale może ograniczyć ilość przyjmowanych leków. Ponadto u pacjentów skłonnych do infekcji poprzez zmniejszenie narażenia na kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi może zmniejszyć częstość zachorowań. Ważne jest żeby zastosować urządzenie odpowiednio wcześnie tzn. np. na początku sezonu pylenia, zanim substancje, których chcemy uniknąć w otoczeniu zdążą osiąść np. w tapicerowanych meblach etc.

Pomoc w walce z alergią

spokojny sen!
Łagodzi objawy

Zastosowanie oczyszczacza powietrza Stadler Form Viktor łagodzi objawy alergii ale również zapobiega występowaniu alergii. Dzięki niemu oddychanie w domu jest bezpieczne dla całej rodziny.

ECARF

Działanie Viktora zostało przebadane przez Europejskie Centrum Badań Alergii, potwierdzeniem jakości i skuteczności jest przyznany przez Fundację certyfikat ECARF

Potrójny system filtracjiFiltr wstępny – wyłapuje większe zanieczyszczenia takie jak kurz, włosy i sierść. Jest to filtr wymienny.
Filtr HPP – elektromagnetyczny. Wyłapuje cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona, więc o wiele mniejsze niż niebezpieczny pył PM2,5. Jest to filtr zmywalny (nie ma konieczności wymiany filtra. Należy go systematycznie myć wg wskazań producenta lub w zależności od zanieczyszczenia powietrza).
Aktywny filtr węglowy – usuwa nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy. Jest to filtr wymienny.

Specyfikacja tech.

SYSTEM - aktywny filtr węglowy, filtr wstępny i filtr HPP
WYDAJNOŚĆ – do 200 m³ powietrza / h
WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA – 50 m2 / 125 m3
POZIOMY PRACY – 5
MOC – 10-38 W
WYMIARY - 246 x 451 x 246 mm
WAGA – 4,9 kg
POZIOM HAŁASU - 32.5 – 57 dB(A)

Właściwości:

Energooszczędny
Dla alergików
Timer
Dozownik zapachów
Tryb nocny

hpp

Nie czekaj.

Zadbaj o czystość powietrza w twoim domu.

kup online » polub nas »
Kup oczyszczacz »

(Zakup w sklepie www.stadler-form.pl)

... i ciesz się powietrzem wolnym od zanieczyszczeń

Viktora możesz kupić również w:

mm fabrykaform

Znajdź i nas w mediach: