699,00 zł
Darmowa wysyłka tego produktu Oblicz ratę!

Oskar

Ekonomiczny!

8 opinii
 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Wbudowany higrostat kontrolowanego nawilżania
 • Dozownik zapachów
 • Tryb nocny (przyciemniane kontrolki)

Tam, gdzie pomieszczenia powinny być optymalnie nawilżone przy jak najmniejszym zużyciu energii, trzeba wezwać Oskara! To mocny, oszczędny typ, który zapewni idealny klimat wnętrza. Dzięki wbudowanemu higrostatowi dokładne wie, czego potrzebujesz. Jego unikatowa wśród nawilżaczy ewaporacyjnych funkcja wyłączania przy pustym zbiorniku zmniejsza pobór energii. Oskar to wyjątkowo zgodny facet. Jest praktycznie bezgłośny i niewidoczny, kiedy odpoczywasz, a to za sprawą kontrolek, które umożliwiają regulację jasności w trybie nocnym. Oskar może zapewnić również inne doznania, a to za sprawą dozownika zapachów, który rozsieje Twój ulubiony aromat!

FilmNagrody i Certyfikaty

Dane techniczne

Oskar to pełnej mocy, oszczędny nawilżacz, zapewniający idealny klimat w pomieszczeniu, dzięki posiadaniu antybakteryjnego filtra ze specyficzną mikrostrukturą oraz wbudowanemu higrostatowi wspomagającemu dokładne nawilżanie.

System
Ewaporacyjny
Wydajność(do)
370 g/h 
Wielkość pomieszczenia
50 m2 / 125 m3
Poziomy pracy
2
Właściwości
 • Energooszczędny
 • Cicha praca
 • Wbudowany higrostat
 • Dozownik zapachów
 • Tryb nocny
 • Antybakteryjny filtr ze specyficzną mikrostrukturą
 • Pojemność zbiornika na wodę 3,5 l
Moc
6 – 18 W
Wymiary
246 x 290 x 246 mm
Waga
3,1 kg
Poziom hałasu
26 – 39 dB(A)

 
 

Instrukcje obsługi i inne PDF'y do pobrania.

 
 

Projektant

Matti Walker

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.

Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.

 
 

Wsparcie

Różne urządzenia mogą wskazywać inny poziom wilgotności powietrza ze względu na inne ustawienie w pomieszczeniu (mogą być ustawione na innej wysokości). Poziom wilgotności zależy też od możliwości przepływu powietrza oraz temperatury. Za normę przyjęta jest różnica +/- 5% w zależności od urządzenia. Oskar wskazuje optymalny poziom wilgotności powietrza, gdy umieszczamy go centralnie w pomieszczeniu i zapewniamy swobodny przepływ powietrza. Jeżeli takie ustawienie nie jest możliwe, rekomendujemy ustawić urządzenie co najmniej w odległości 30 cm od ściany. Oskar nigdy nie powinien być ustawiony w kącie pokoju lub za meblami czy sofą, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na pomiary wilgotności powietrza oraz efektywność nawilżania.
Jeśli świeci się czerwona kontrolka, oznacza to brak wody w urządzeniu lub niewłaściwe założenie części górnej na dolną. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy w dolnej części nawilżacza nie zebrał się osad lub kamień – wystający miernik (część A na zdjęciu) powinien być bez problemu poruszony w górę/dół. Oczyszczacz należy odkamieniać regularnie.

Oskar składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Jeżeli górna część jest niewłaściwe założona na dolną, czujniki dolnego wskaźnika nie łączą się z górnymi. Upewnij się, że obie części są prawidłowo połączone.

Jeżeli żadne z tych rozwiązań nie daje skutku, unieś górną część i przetrzyj styki wilgotną szmatką (element B i C na zdjęciu). Następnie dokładnie przetrzyj na sucho i poprawnie połącz ze sobą obie części.
Przed przystąpieniem do konserwacji oraz po każdym użyciu, należy wyłączyć urządzenie i wyjąć przewód sieciowy z gniazdka. Powierzchnie zewnętrzne wycierać wyłącznie wilgotną szmatką, a następnie dobrze wysuszyć. W celu umycia wnętrza, należy zdjąć kasety filtrów i w razie potrzeby usunąć kamień z dolnej części. Po usunięciu kamienia, dokładnie wypłukać górną część i dokładnie ją wysuszyć przed ponownym włączeniem nawilżacza powietrza.
Ze względów higienicznych oraz dla optymalnego działania nawilżacza, kasety filtracyjne należy wymieniać przynajmniej co dwa miesiące. Jeśli kasety są używane dłużej, to z jednej strony, znacznie może pogorszyć się wydajność nawilżania, a z drugiej, antybakteryjne działanie kaset nie będzie już zapewnione. Kasety można nabyć u przedstawiciela, u którego został zakupiony nawilżacz Oskar.
Filtry w trakcie eksploatacji ulegają naturalnemu zabrudzeniu, co powoduje zmianę koloru. Na filtrach może osadzać się kurz, jest to naturalne. Filtry można przepłukać pod nie dużym strumieniem zimnej wody. Urządzenia nie należy pozostawiać z wodą i wilgotnymi filtrami jeżeli nie będzie używane, to zapobiegnie powstawaniu pleśni. Należy wypełnić nawilżacz Oskar wodą ponownie jeśli urządzenie będzie regularnie używane.
Prosimy zapoznać się z instrukcją naklejoną wewnątrz górnej części Oskara. Jeżeli Twój model nie ma żadnej naklejki, oznacza to starszą wersję nawilżacza, która może być czyszczona odkurzaczem lub poprzez serwis.
Tak, Oskar włącza się automatycznie po przerwie w dostawie prądu.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane

 
 

Opinie

Oceń 
Magda W
2019-04-29

prosty w obsłudze, lubie myć często takie urządzenia by nie zbierało się nic, a w Oskarze bardzo prosto się je wyjmuje i czyści, polecam

Oceń 
Darek K
2018-02-22

Wszystko czego można oczekiwać od nawilżacza, nie przeszkadza w spaniu, prezentuję się atrakcyjnie, no i zacząłem dodawać te olejki

Oceń 
Piotr K
2018-02-07

Głównie zależało mi na nawilżaniu bez parowego, bez skraplania się wody na meble. Oskar świetnie się sprawdza, wygląd idealny, cichutko chodzi u synka w pokoju a do tego służy jako delikatna lampka w nocy. Dokupiłem do Oskara czujnik Selina i jest to idealny komplet. Mam w planie zamianę Oskara na wersję Big, gdyż zmieniłem mieszkanie na większe i chcę bardziej wydajny nawilżacz, polecam choć cena nie mała, ale jakość bardzo wysoka :)

Oceń 
Waldemar K
2017-02-22

szukałem czegoś co nie inwazyjnie wpasuję się w salon, tutaj dodatkowo zachęciła mnie ta kostka srebra. W praktyce nawilżacz sprawdza się bardzo dobrze

Oceń 
Piotr Ł
2017-02-20

Urządzenie intuicyjne, proste, ciche, niczego więcej nie oczekuję, 5 na 5

Oceń 
Asia K
2016-12-05

Podoba mi się bardzo. Prosta obsługa, prosty wygląd który pasuje w każdym pomieszczeniu. czuć różnicę odkąd działa u mnie w domu.

Oceń 
Kamil Z
2016-04-06

Faktycznie sposób jego pracy jest bardzo wydajny. Zupełnie inna jakość powietrza w salonie, w którym na co dzień pracuje.

Oceń 
Monika S
2015-11-10

Uwielbiam ten produkt! Kupiłam go ze względu na to, że pasował mi do wystroju pokoju ale jestem bardzo zadowolona z jego pracy. Dodatkowo rozprowadza moje ulubione olejki zapachowe co sprawia, że klimat w pomieszczeniu jest bardzo przyjemny :)

Napisz swoją opinię