Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

Gdy grzeją kaloryfery: nawilżacz powietrza do bloku

Zauważyłeś, że w czasie sezonu grzewczego powietrze w Twoim mieszkaniu w bloku staje się suche i niekomfortowe? A może nawet cierpisz z powodu wysuszonego gardła? Jak się okazuje… nawilżacz powietrza może rozwiązać ten problem! Poznaj więcej szczegółów.

Dlaczego nawilżanie powietrza w mieszkaniu w bloku jest ważne zimą?

Zimą, działanie systemów grzewczych w mieszkaniach w bloku często prowadzi do obniżenia poziomu wilgotności powietrza, co może mieć negatywne skutki dla mieszkańców i ich otoczenia. Suche powietrze nie tylko powoduje podrażnienie skóry, oczu, gardła i dróg oddechowych, ale również może nasilać objawy alergii i astmy, zwiększając dyskomfort i problemy zdrowotne. Niska wilgotność sprzyja gromadzeniu się kurzu i roztoczy, co dodatkowo pogarsza jakość powietrza. Suche powietrze może negatywnie wpływać na wyposażenie domu, prowadząc do uszkodzenia drewnianych mebli, powstawania pęknięć w drewnianych podłogach oraz problemów z działaniem sprzętu elektronicznego. Dlatego istotne jest monitorowanie i regulowanie poziomu wilgotności w mieszkaniach, szczególnie w okresie grzewczym.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?  Zimą, gdy powietrze jest suche, proces parowania na skórze przebiega szybciej, co prowadzi do uczucia chłodu nawet przy stałej temperaturze otoczenia. Skutkiem tego zjawiska jest to, że w suchym środowisku odczuwamy niższą temperaturę niż w wilgotnym przy tej samej temperaturze powietrza. Właśnie z tego powodu oczyszczacz powietrza z nawilżaczem może być takim zbawieniem.

 

Rodzaje nawilżaczy powietrza idealne do mieszkań w bloku

W mieszkaniach w bloku idealne są nawilżacze powietrza, które są efektywne, ciche i łatwe w obsłudze.

 

Najpopularniejszy typ to nawilżacze ultradźwiękowe. Są lubiane ze względu na swoją cichą pracę i szybką zdolność do zwiększania wilgotności powietrza. Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków do tworzenia drobnej mgiełki wody stanowią idealny wybór do sypialni, pokojów dziecięcych i innych przestrzeni, w których niski poziom hałasu jest priorytetem. Ich kompaktowy rozmiar i stylowy design sprawiają, że dobrze komponują się z różnymi wnętrzami. Wybierz odpowiednie olejki do nawilżacza powietrza, a wyczarujesz pożądaną atmosferę!

 

Inną opcją są nawilżacze ewaporacyjne. Stosują specjalny filtr do oczyszczania wody, są bardziej higieniczne. Eliminuje on bakterie i minerały z wody, co jest korzystne dla zdrowia. Urządzenia te są idealne w miejscach, w których konieczna jest równomierna i kontrolowana wilgotność powietrza, jak np. pomieszczenia z drewnianymi elementami, które mogą być wrażliwe na zmiany wilgotności. Przy wyborze tego typu nawilżacza warto zwrócić uwagę na dostępność filtrów i łatwość konserwacji, aby zapewnić długotrwałe i skuteczne działanie urządzenia.

 

Oba typy nawilżaczy zdadzą egzamin w mieszkaniu, w których w okresie grzewczym powietrze robi się bardzo suche. To zdecydowanie lepszy i bardziej skuteczny sposób niż stara, dobrze znana metoda, polegająca na zawieszeniu na grzejniku mokrego ręcznika. Zadbaj o swoje zdrowie z nowoczesnymi rozwiązaniami, bazującymi na innowacyjnych technologiach! Pamiętaj tylko o tym, by regularnie wymieniać filtry do nawilżaczy powietrza i kontrolować stopień jego wilgotności.

 

Jak działają nawilżacze powietrza i dlaczego to konieczność przy grzejnikach?

Nawilżacze powietrza działają poprzez zwiększanie poziomu wilgotności w pomieszczeniach, gdzie suchego powietrza dostarczają grzejniki. W warunkach ogrzewania centralnego wilgotność powietrza często spada poniżej komfortowego poziomu, co może prowadzić do problemów zdrowotnych i uszkodzeń wyposażenia domowego.

 

Nawilżacze ultradźwiękowe generują mgiełkę za pomocą drgań ultradźwiękowych, podczas gdy nawilżacze ewaporacyjne parują wodę przez naturalną ewaporację. Dzięki tym urządzeniom można utrzymać optymalny poziom wilgotności, tak kluczowy dla zdrowia dróg oddechowych, skóry oraz ogólnego komfortu w mieszkaniu.

 

Najlepsze praktyki stosowania nawilżaczy powietrza w sezonie grzewczym 

Podczas stosowania nawilżaczy powietrza w sezonie grzewczym istotne jest regularne monitorowanie i utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności – najlepiej w zakresie 30-50%. Nadmierne nawilżenie może sprzyjać rozwojowi pleśni i bakterii. Do tego celu idealnie nada się nowoczesny higrometr, który dostępny jest w naszym sklepie internetowym.

 

Należy regularnie czyścić nawilżacz powietrza zgodnie z zaleceniami producenta, aby zapobiec rozwojowi mikroorganizmów. Ważne jest również stosowanie wody destylowanej lub demineralizowanej, szczególnie w nawilżaczach ultradźwiękowych, aby uniknąć wytrącania minerałów. Optymalne umiejscowienie nawilżacza w pomieszczeniu również ma znaczenie, najlepiej w miejscu zapewniającym dobre rozprzestrzenianie wilgotnego powietrza.

 

 

Znasz już znaczenie nawilżacza powietrza w mieszkaniu w bloku podczas sezonu grzewczego. Takie urządzenie to bez cienia przesady inwestycja w lepszą jakość powietrza i komfort Twojego domowego środowiska. A stąd, jak się możesz domyślać, już tylko krok do znakomitego samopoczucia i świetnego zdrowia.

 

Pasujące produkty

Odkryj wszystkie produkty
360 Model
PROMOCJA
(59)
Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar Little, biały
299,00 zł
599,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
299,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 02.07.2024 r. - 06.08.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(11)
Nawilżacz z funkcją oczyszczania Stadler Form Robert, biało-srebrny
1 899,00 zł
2 499,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
2 499,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 02.07.2024 r. - 06.08.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(19)
Nawilżacz ultradźwiękowy Stadler Form Eva smart, czarny
499,00 zł
999,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
599,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 02.07.2024 r. - 06.08.2024 r.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Nowe wentylatory Stadler Form pomogą przetrwać upał w biurze
Nowe wentylatory Stadler Form pomogą przetrwać upał w biurze
Czytaj więcej
Inteligentne oczyszczacze powietrza: Roger 2 z nowym designem i WIFI
Inteligentne oczyszczacze powietrza: Roger 2 z nowym designem i WIFI
Czytaj więcej
Wybór właściwego osuszacza - wskazówki  i porady dotyczące zakupu
Wybór właściwego osuszacza - wskazówki i porady dotyczące zakupu
Czytaj więcej
Przewodnik po wentylatorach
Przewodnik po wentylatorach
Czytaj więcej
Przewodnik po osuszaczach powietrza
Przewodnik po osuszaczach powietrza
Czytaj więcej