Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tej informacji.
Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Anton w wersji czarnej to przystępny cenowo mały bohater, który w szybki, higieniczny i co ważne energooszczędny sposób wprowadzi do Twojego wnętrza delikatny strumień mgły, eliminujący suche powietrze. Jeżeli szukasz nowoczesnego rozwiązania, które dzień i noc będzie dbać o jakość powietrza w sypialni czy pokoju, to jest to wybór dla Ciebie! Nawilżone powietrze w pomieszczeniach jest szczególnie istotne w okresie wzmożonych zachorowań na grypę i inne choroby wirusowe.
Nawilżacz ultradźwiękowy
Widoczne nawilżenie
Dozownik zapachów
Idealny do niewielkich pomieszczeń
Mały gość o dużych możliwościach - oto Anton. Chociaż z powodu niewielkich rozmiarów trudno go zauważyć, to pomieszczenia do 25 m2 (60 m 3) są dla niego drobiazgiem. Anton jest nawilżaczem ultradźwiękowym, który wykonano z bardzo odpornego materiału. Może zadbać również o odpowiednią atmosferę równomiernie rozprowadzając Twój ulubiony zapach. Dzięki użyciu specjalnego wkładu zapobiegającego tworzeniu się kamienia, Anton w przeciwieństwie do innych nawilżaczy ultradźwiękowych nie pozostawia za sobą żadnych śladów, a jonizująca kostka Silver Cube™ zapewnia higieniczne nawilżanie. Przyciski do prostej obsługi ukryte są pod spodem.
Film
Nagrody i Certyfikaty
Dane techniczne
Kiedy pojemnik na wodę staje się pusty i Anton potrzebuje dodatkowej wody, diodowy wskaźnik poziomu wody zmienia kolor na czerwony.
Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.
Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.
Prosimy wykonać następujące czynności:
Sprawdzić czy wyłącznik pływakowy jest czysty, nie ma na sobie kamienia lub innego nalotu i można nim swobodnie poruszać w górę/dół (patrz zdjęcie). Wyłącznik pływakowy może być zablokowany przez resztki kamienia. Prosimy zapoznać się z instrukcją i sposobem czyszczenia urządzenia.
Należy upewnić się, że wkład zapobiegający powstawaniu kamienia jest zanurzony w wodzie co najmniej przez 24 godziny przed pierwszym użyciem (nie w zbiorniku na wodę w urządzeniu). W przypadku pominięcia tej czynności należy wykonać ją niezwłocznie.
Należy wymieniać wkład zapobiegający powstawaniu kamienia co 3 miesiące.
Sprawdzić, czy woda wypływa ze zbiornika – należy nacisnąć zawór na dnie zbiornika. Jeżeli mimo tego woda nie wypływa, wyjąć wkład zapobiegający powstawaniu kamienia. Jeśli woda zacznie wypływać oznacza to konieczność wymiany wkładu, który jest zużyty i blokuje przepływ. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie przyniesie rezultatu należy skontaktować się z dystrybutorem urządzenia lub serwisem.
Anton ultradźwiękami rozbija wodę na bardzo drobne cząsteczki, które w postaci chłodnej mgiełki wydostają się z urządzenia. Urządzenie jednocześnie rozbija kamień znajdujący się w wodzie na równie drobne cząsteczki, które mogą zostawiać biały nalot np. na meblach. Aby to zredukować w urządzeniu montowany jest wkład redukujący ilość kamienia w wodzie. W przypadku wody o twardości powyżej 21 °dH, wkład musiałby być wymieniany bardzo często. Dlatego też, w przypadku wody o twardości powyżej 21 °dH nie zalecamy stosowania ultradźwiękowego nawilżacza powietrza. Zalecamy wówczas nawilżanie powietrza za pomocą nawilżacza pracującego na zasadzie odparowania (np. nawilżacza Oskar firmy Stadler Form).
Jeśli wkład zapobiegający powstawaniu kamienia nie jest wymieniany regularnie, w systemach ultradźwiękowych może powstawać biały proszek wydzielany z wody. Jeżeli zauważysz taki nalot, wówczas należy wymienić wkład w kartridżu. Taki nalot może także powstać przy użyciu wody zmiękczonej. W tym przypadku, nalot powstaje nie z kamienia w wodzie, ale z soli użytej do zmiękczenia. Urządzenie działa poprawnie tylko z nieprzetworzoną wodą. Nie stosować w instalacjach do demineralizacji i w wymiennikach jonowych. W nawilżaczu Anton można jednak stosować wodę z systemu do oczyszczania wody pitnej (np. Brita). W razie braku pewności co do jakości lub składu chemicznego wody, należy skontaktować się z administratorem domu lub dostawcą wody.
Umycie z zewnątrz polega wyłącznie na wytarciu urządzenia wilgotną szmatką i dokładnym osuszeniu. Aby umyć urządzenie wewnątrz, należy wyjąć zbiornik wody, wylot mgły, komorę mgły oraz kostkę jonizującą Silver Cube. Następnie można oczyścić membranę ultradźwiękową, używając zwykłego, domowego środka do usuwania kamienia. Podczas wykonywania tego, ważne jest, aby poziom wody w urządzeniu nie był wyższy niż 10 mm. Gdyby poziom wody przypadkowo przekroczył 10 mm, należy kontaktować się z producentem lub wyspecjalizowanym technikiem. Gdyby nie dało się zmyć wszystkich osadów, to można oczyścić membranę pędzlem (przednią lub tylną jego stroną). Nie należy skrobać membrany twardymi przedmiotami. Gdy narost kamienia jest obfity, zalecamy kilkukrotne odkamienianie urządzenia. Po usunięciu kamienia, opłukać dolną część urządzenia i dokładnie wysuszyć. Oczyszczenie zbiornika wody polega na opłukaniu go ciepłą wodą. Jeśli w zbiorniku wody widać kamień, to też można go odkamienić. Ostatecznie, należy zbiornik wypłukać i dokładnie osuszyć. Urządzenia nie należy pozostawiać z wodą i wilgotnymi filtrami jeżeli nie będzie używane.
Można używać dowolnych zapachów i olejków zapachowych. Zalecamy stosowanie naturalnych olejków zapachowych bez zawartości alkoholu, np. olejki zapachowe Stadler Form.
Zalecamy dodanie 2-3 kropelek do wody. Ilość olejku można dowolnie modyfikować pamiętając jednak, że przy większych dawkach olejków należy częściej czyścić urządzenie.
Nie używaj w nawilżaczu Anton wody z systemu odwapniania, który wykorzystuje zasadę wymiennika jonowego (sól jest dodawana do wody). Sól zawarta w wodzie może prowadzić do gromadzenia się białego pyłu wokół urządzenia. Dlatego należy użyć wody destylowanej lub hiperfiltrowanej (z filtra odwróconej osmozy) w nawilżaczu Anton i wyjąć zmiękczacz wody w kartridżu.
Jeśli zauważysz kropelki (lub inne oznaki wilgoci) na urządzeniu lub w jego pobliżu, jest to skroplona woda z nawilżacza. Oznacza to, że powietrze nie może już absorbować więcej wilgoci z nawilżacza. Obniż moc nawilżania, aby krople nie były już widoczne. Kondensację można dodatkowo zminimalizować wokół urządzenia, stawiając urządzenie na podwyższeniu, nie na podłodze.
Przed wymianą zużytego wkładu anty-wapiennego (zmiękczacz wody w kartridżu) ważne jest, aby namoczyć nowy wkład w zimnej wodzie z kranu z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Podczas wymiany wkładu upewnij się, że nie wyrzucasz pokrywy zbiornika. Poniższy film przedstawia prawidłowy sposób wymiany wkładu:
Anton działa w oparciu o zasadę nebulizacji ultradźwiękowej. Dzięki temu procesowi membrana zamienia wodę w maleńkie kropelki, które są następnie wydmuchiwane do pomieszczenia jako mgiełka przez wentylator. Poniższy film wyjaśnia, jak działają różne systemy nawilżania i dlaczego mgła nie jest widoczna w nawilżaczach ewaporacyjnych (takich jak np. Oskar).
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać opinię. Proszę się zalogować.