529,00 zł
Darmowa wysyłka tego produktu Oblicz ratę!

Anton - Nawilżacz

Kod: 68512

Nawilżacz z dobrym smakiem!

Idealnie nawilżone powietrze nie musi wymagać skomplikowanego sprzętu za grubą fortunę. Wystarczy, że wybierzesz jedno, kompletne rozwiązanie, jak to które oferuje ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Anton, w najmodniejszym białym kolorze. To małe, niepozorne urządzenie w higieniczny i dyskretny sposób wyeliminuje suche powietrze z Twojego wnętrza! Pamiętaj, że wilgotne powietrze zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów w pomieszczeniach, a także ułatwia oddychanie w czasie choroby.

 • Nawilżacz ultradźwiękowy
 • Widoczne nawilżenie
 • Dozownik zapachów
 • Idealny do niewielkich pomieszczeń

Mały gość o dużych możliwościach - oto Anton. Chociaż z powodu niewielkich rozmiarów trudno go zauważyć, to pomieszczenia do 25 m2 (60 m 3) są dla niego drobiazgiem. Anton jest nawilżaczem ultradźwiękowym, który wykonano z bardzo odpornego materiału. Może zadbać również o odpowiednią atmosferę równomiernie rozprowadzając Twój ulubiony zapach. Dzięki użyciu specjalnego wkładu zapobiegającego tworzeniu się kamienia, Anton w przeciwieństwie do innych nawilżaczy ultradźwiękowych nie pozostawia za sobą żadnych śladów, a jonizująca kostka Silver Cube™ zapewnia higieniczne nawilżanie. Przyciski do prostej obsługi ukryte są pod spodem.

FilmNagrody i Certyfikaty

Dane techniczne

Kiedy pojemnik na wodę staje się pusty i Anton potrzebuje dodatkowej wody, diodowy wskaźnik poziomu wody zmienia kolor na czerwony.

System
Ultradźwiękowy
Wydajność(do)
170 g/h 
Wielkość pomieszczenia
25 m2 / 60 m3
Poziomy pracy
Zmienna
Właściwości
 • Energooszczędny
 • Cicha praca
 • Dozownik zapachów
 • Tryb nocny
 • Pojemność zbiornika na wodę 2,5 l
Moc
12 W
Wymiary
184 x 262 x 184 mm
Waga
1,9 kg
Poziom hałasu
28.5 – 30 dB(A)


 
 

Instrukcje obsługi i inne PDF'y do pobrania.


Akcesoria

 • Kostka uzdatniająca wodę

  • Lepszy klimat wewnętrzny – higieniczne nawilżanie
  • Uwalnia jony srebra do wody
  • Jony srebra hamują rozwój bakterii
  • Do korzystania z większością nawilżaczy na rynku
  • Należy wymieniać co rok
 • Zmiękczacz wody w kartridżu

  • Pasuje do urządzeń Anton, Eva, Jack, Robert (opcja)
  • Przeznaczony do większości systemów ultradźwiękowych
  • Przeciwko osadzaniu się kamienia
  • Trwałość: 2 do 3 miesięcy (w zależności od twardości wody)
 • Płyn czyszczący i odkamieniający do nawilżaczy Stadler Form, 500 ml

  • Stadler Form płyn do czyszczenia i odkamieniania opracowany specjalnie do czyszczenia i odwapniania nawilżaczy.
  • Jest łatwy w użyciu, łagodny dla materiałów, bezwonny, szybki i dokładny.
  • Produkt jest biodegradowalny.
  • Pojemność 500 ml.
 
 

Projektant

Matti Walker

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.

Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.

 
 

Wsparcie

Prosimy wykonać następujące czynności:

Sprawdzić czy wyłącznik pływakowy jest czysty, nie ma na sobie kamienia lub innego nalotu i można nim swobodnie poruszać w górę/dół (patrz zdjęcie). Wyłącznik pływakowy może być zablokowany przez resztki kamienia. Prosimy zapoznać się z instrukcją i sposobem czyszczenia urządzenia.

Należy upewnić się, że wkład zapobiegający powstawaniu kamienia jest zanurzony w wodzie co najmniej przez 24 godziny przed pierwszym użyciem (nie w zbiorniku na wodę w urządzeniu). W przypadku pominięcia tej czynności należy wykonać ją niezwłocznie.

Należy wymieniać wkład zapobiegający powstawaniu kamienia co 3 miesiące.

Sprawdzić, czy woda wypływa ze zbiornika – należy nacisnąć zawór na dnie zbiornika. Jeżeli mimo tego woda nie wypływa, wyjąć wkład zapobiegający powstawaniu kamienia. Jeśli woda zacznie wypływać oznacza to konieczność wymiany wkładu, który jest zużyty i blokuje przepływ. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie przyniesie rezultatu należy skontaktować się z dystrybutorem urządzenia lub serwisem.
Anton ultradźwiękami rozbija wodę na bardzo drobne cząsteczki, które w postaci chłodnej mgiełki wydostają się z urządzenia. Urządzenie jednocześnie rozbija kamień znajdujący się w wodzie na równie drobne cząsteczki, które mogą zostawiać biały nalot np. na meblach. Aby to zredukować w urządzeniu montowany jest wkład redukujący ilość kamienia w wodzie. W przypadku wody o twardości powyżej 21 °dH, wkład musiałby być wymieniany bardzo często. Dlatego też, w przypadku wody o twardości powyżej 21 °dH nie zalecamy stosowania ultradźwiękowego nawilżacza powietrza. Zalecamy wówczas nawilżanie powietrza za pomocą nawilżacza pracującego na zasadzie odparowania (np. nawilżacza Oskar firmy Stadler Form).
Jeśli wkład zapobiegający powstawaniu kamienia nie jest wymieniany regularnie, w systemach ultradźwiękowych może powstawać biały proszek wydzielany z wody. Jeżeli zauważysz taki nalot, wówczas należy wymienić wkład w kartridżu. Taki nalot może także powstać przy użyciu wody zmiękczonej. W tym przypadku, nalot powstaje nie z kamienia w wodzie, ale z soli użytej do zmiękczenia. Urządzenie działa poprawnie tylko z nieprzetworzoną wodą. Nie stosować w instalacjach do demineralizacji i w wymiennikach jonowych. W nawilżaczu Anton można jednak stosować wodę z systemu do oczyszczania wody pitnej (np. Brita). W razie braku pewności co do jakości lub składu chemicznego wody, należy skontaktować się z administratorem domu lub dostawcą wody.
Umycie z zewnątrz polega wyłącznie na wytarciu urządzenia wilgotną szmatką i dokładnym osuszeniu. Aby umyć urządzenie wewnątrz, należy wyjąć zbiornik wody, wylot mgły, komorę mgły oraz kostkę jonizującą Silver Cube. Następnie można oczyścić membranę ultradźwiękową, używając zwykłego, domowego środka do usuwania kamienia. Podczas wykonywania tego, ważne jest, aby poziom wody w urządzeniu nie był wyższy niż 10 mm. Gdyby poziom wody przypadkowo przekroczył 10 mm, należy kontaktować się z producentem lub wyspecjalizowanym technikiem. Gdyby nie dało się zmyć wszystkich osadów, to można oczyścić membranę pędzlem (przednią lub tylną jego stroną). Nie należy skrobać membrany twardymi przedmiotami. Gdy narost kamienia jest obfity, zalecamy kilkukrotne odkamienianie urządzenia. Po usunięciu kamienia, opłukać dolną część urządzenia i dokładnie wysuszyć. Oczyszczenie zbiornika wody polega na opłukaniu go ciepłą wodą. Jeśli w zbiorniku wody widać kamień, to też można go odkamienić. Ostatecznie, należy zbiornik wypłukać i dokładnie osuszyć. Urządzenia nie należy pozostawiać z wodą i wilgotnymi filtrami jeżeli nie będzie używane.
Można używać dowolnych zapachów i olejków zapachowych. Zalecamy stosowanie naturalnych olejków zapachowych bez zawartości alkoholu, np. olejki zapachowe Stadler Form.
Zalecamy dodanie 2-3 kropelek do wody. Ilość olejku można dowolnie modyfikować pamiętając jednak, że przy większych dawkach olejków należy częściej czyścić urządzenie.
Nie, nawilżacz Anton musi być uruchomiony manualnie po przerwie w dostawie zasilania.
Nie używaj w nawilżaczu Anton wody z systemu odwapniania, który wykorzystuje zasadę wymiennika jonowego (sól jest dodawana do wody). Sól zawarta w wodzie może prowadzić do gromadzenia się białego pyłu wokół urządzenia. Dlatego należy użyć wody destylowanej lub hiperfiltrowanej (z filtra odwróconej osmozy) w nawilżaczu Anton i wyjąć zmiękczacz wody w kartridżu.
Jeśli zauważysz kropelki (lub inne oznaki wilgoci) na urządzeniu lub w jego pobliżu, jest to skroplona woda z nawilżacza. Oznacza to, że powietrze nie może już absorbować więcej wilgoci z nawilżacza. Obniż moc nawilżania, aby krople nie były już widoczne. Kondensację można dodatkowo zminimalizować wokół urządzenia, stawiając urządzenie na podwyższeniu, nie na podłodze.
Urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy pojemnik na wodę jest pusty. Anton nie zostanie uszkodzony, gdy zabraknie mu wody.
Przed wymianą zużytego wkładu anty-wapiennego (zmiękczacz wody w kartridżu) ważne jest, aby namoczyć nowy wkład w zimnej wodzie z kranu z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Podczas wymiany wkładu upewnij się, że nie wyrzucasz pokrywy zbiornika. Poniższy film przedstawia prawidłowy sposób wymiany wkładu:
Anton działa w oparciu o zasadę nebulizacji ultradźwiękowej. Dzięki temu procesowi membrana zamienia wodę w maleńkie kropelki, które są następnie wydmuchiwane do pomieszczenia jako mgiełka przez wentylator. Poniższy film wyjaśnia, jak działają różne systemy nawilżania i dlaczego mgła nie jest widoczna w nawilżaczach ewaporacyjnych (takich jak np. Oskar).

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane
 
 

Opinie

Oceń 
Konrad B
2022-10-03

Absolutnie topowy nawilżacz. Najlepszy jaki miałem!

Oceń 
Krzysztof G
2022-06-28

Nie spodziewałem się że będę aż tak zadowolony z jego działania. Anton jest super i każdemu mogę polecić

Oceń 
Magda S
2022-05-03

Odkąd Anton zamieszkał z nami w sypialni, dużo lepiej śpię i budzę się wypoczęta

Oceń 
Patrycja P
2022-03-02

Super sprzęt, dobra jakość powietrza

Oceń 
Władysława R
2022-03-02

Polecam, ładnie wygląda i dobrze działa

Oceń 
Daria S
2022-03-01

Polecam ten nawilżacz, designerski i wydajny

Oceń 
Andrzej G
2022-03-01

Polecam, super sprzęt

Oceń 
Florian S
2022-02-01

Bardzo fajny nawilżacz, cichy i praktyczny

Oceń 
Dorota F
2022-02-01

Mi się bardzo sprawdza, rewelacyjnie działa

Oceń 
Renata R
2022-02-01

Super się sprawdza, ładnie wygląda

Oceń 
Karolina K
2022-02-01

Doskonały, idealny do pokoju naszego maleństwa

Oceń 
Anna N
2022-01-02

Mam i za nic nie oddam, najlepszy sprzęt!

Oceń 
Karolina D
2022-01-02

Kupiłam ten nawilżacz do pokoju córki i efekty są fenomenalne

Oceń 
Mariola M
2021-12-02

Kupiliśmy dla dziecka bo jest alergikiem i różnica jest ogromna

Oceń 
Grażyna W
2021-12-02

Mój numer jeden, uwielbiam go za jego super działanie

Oceń 
Adriana G
2021-12-02

Super, uwielbiam go. Lepiej mi się śpi i oddycha

Oceń 
Ola P
2021-12-02

Filtry do wymiany tylko co 2-3 miesiące, polecam

Oceń 
Patryk H
2021-11-25

Kupiłem do pokoju dziecka, bardzo fajnie, że przyciski są ukryte wiec nie bedzie majstrowało dziecko. Bardzo wydajny i funkcjonalny

Oceń 
Anna K
2021-11-01

Polecam, bardzo dobry sprzęt, wydajny i efektywny

Oceń 
Jan P
2021-11-01

Polecam serdecznie, w pokoju dzieci robi robotę

Oceń 
Renata D
2021-11-01

Mój ulubiony sprzęt, doskonale sprawdza się w domu

Oceń 
Grażyna T
2021-11-01

Polecam bardzo, dla alergików idealny i super działa

Oceń 
Jagoda B
2021-11-01

Mój numer jeden, bardzo sobie chwalę i działanie i design

Oceń 
Michał O
2021-09-30

Nawilżacz pierwsza klasa, bardzo go lubię

Oceń 
Gosia K
2021-09-30

Wydajny no i ten słodki kolor!

Oceń 
Kinga W
2021-08-31

Polecam, moje dzieci w końcu spokojnie śpią i noski im się nie zatykają

Oceń 
Angelika K
2021-08-31

Kupiliśmy dwa, jeden do salonu, drugi do sypialni i jest spora różnica

Oceń 
Tadeusz N
2021-08-31

Polecam ten nawilżacz, doskonały efekt u nas

Oceń 
Martyna M
2021-08-31

Fajny sprzęt, pasuje nam do wnętrz, a przy tym ułatwia zasypianie

Oceń 
Bartek J
2021-08-31

Świetny, idealny do pokoju dzieci i cicho działają

Oceń 
Ewelina S
2021-08-31

Super nawilżacz, dla mnie alergika idealna

Oceń 
Ewa P
2021-08-31

Świetny sprzęt, filtry wymieniam tylko co 2-3 miesiące

Oceń 
Monika K
2021-08-31

Mam ten odświeżacz i bardzo dobrze sprawdza się w domu

Oceń 
Inez D
2021-07-30

Kupiliśmy kilka miesięcy temu i różnica jest ogromna, bardzo polecam

Oceń 
Natalia B
2021-07-28

Polecam serdecznie, najlepszy nawilżacz na świecie

Oceń 
Nina K
2021-07-26

Doskonale nawilża, jestm bardzo zadowolona z efektu

Oceń 
Jagoda K
2021-06-04

Bardzo fajny sprzęt, do małych i dużych pomieszczeń

Oceń 
Luzia W
2021-05-02

wszytko o, wkład chyba rzeczywiście robi swoje, bo kamienia mniej niż w normlanym

Oceń 
Jagoda M
2021-05-01

ładnie ukryte przyciski, bardzo dobra wydajność, jak dla mnie kozak

Oceń 
Barbara B
2021-04-29

w niedużej sypialni zapewnia doskonałe nawilżenie, bardzo dobry ruch, że mamy możliwość wybrania koloru

Oceń 
Henryk S
2021-04-28

mały a dosonale nadaje się do dystrybucji zapachów!

Oceń 
Patryk L
2021-04-27

wygodny dozownik zapachów, wyjątkowo cichy nawilżacz i pasuje mi do pokoju

Oceń 
Sara K
2021-03-30

zgadzam się że, Idealny do niewielkich pomieszczeń, mały ładny i lubię przy nim czytać książkę, spać, nie przeszkadza

Oceń 
Edwar b
2021-03-24

Przydatna funkcja z antybakteryjna kostką, czasem używam też zapachów, olejków. Działa bezproblemowo

Oceń 
Malwina O
2021-03-18

stylowy, działa i nie zabiera za dużo miejsca w małym pokoju

Oceń 
Greta B
2021-03-03

stoi w niewielkim pomieszczeniu u tutaj wydajność całkowicie starczy, stoi natomiast blisko łóżka i nie ma problemu z hałasem, podoba mi się również konstrukcja

Oceń 
Kamila W
2021-02-01

prosta budowa, plus za kostkę bakteriobójczą, mam pokój 12 m2

Oceń 
Klara M
2019-10-29

optymalny wybór, świetna wydajność i nic nie hałasuje jednocześnie

Oceń 
Aneta U
2019-03-26

Potwierdzam, że pracuje bez zarzutu, fajnie, że można dobrać swój profil kolorystyczny, wydajność jest bardzo zadowalająca

Oceń 
Marek W
2019-03-19

Elegancki, stabilny i nie zawodny. Bardzo cieszy mnie, że działa cichutko a efekt jest taki jak oczekiwałam

Oceń 
Kamila D
2019-01-23

nie brudzi, bezproblemowy, no i oczywiście nawilża wydajnie!

Oceń 
Eva M
2018-11-19

w sam raz do nie dużego mieszkania, ja na moich 32 metrach czuję bardzo dobroczynne działanie Antona

Oceń 
Wiesława C
2018-08-25

stonowany bez zbędnych świecidełek, o wiele lepiej oddycha się nocą, miałam problemy z suchym zatkanym nosem

Oceń 
Łukasz N
2016-05-17

Wymarzony współlokator do pokoju dziecka. Przynajmniej mojego ;)

Oceń 
Łukasz N
2016-05-17

Doskonale się sprawdza. Jest bardzo wydajny.

Napisz swoją opinię