Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

Który z dostępnych nawilżaczy powietrza jest najlepszy dla dzieci?

Dlaczego nawilżacz jest szczególnie ważny, gdy ma się małe dzieci?

Zły klimat w pomieszczeniach zamkniętych może być szczególnie szkodliwy dla niemowląt i małych dzieci – oddziałuje na nie znacznie szybciej niż na ich rodziców. Dzieje się tak, ponieważ mają wyższy procent wody w organizmie niż dorośli, co czyni je bardziej wrażliwymi na wahania wilgotności względnej. Dlatego zapewnienie optymalnej wilgotności jest tak istotne w przypadku niemowląt. Nawilżacz utrzymuje wilgotność w pokoju dziecięcym na stałym poziomie, pomagając stworzyć optymalny klimat w pomieszczeniu przez cały rok. Im lepszy klimat w pomieszczeniu, tym wygodniej i zdrowiej poczuje się Twoje dziecko.

 

Jaki jest optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci?

Zalecana temperatura pomieszczenia dla pokoi przeznaczonych dla dzieci mieści się w przedziale od 18 do 20 stopni Celsjusza, choć można ją dostosować do indywidualnych wymagań. Poziom wilgotności powinien wynosić od 40 do 60 procent. Pytanie, czy poziom wilgotności w pomieszczeniu jest odpowiedni, pojawia się głównie zimą i w odniesieniu do ogrzewanych pomieszczeń. Odpowiedzi można udzielić mierząc wilgotność za pomocą higrometru, najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Na podstawie tych wartości można stwierdzić, czy wilgotność w pokoju dziecięcym jest za wysoka lub za niska. Uwaga: poziom wilgotności jest zawsze wyższy rano niż wieczorem, ponieważ wydychane przez nas powietrze zwiększa wilgotność, a wentylacja również ma wpływ na mierzone wartości. Jeśli powietrze jest zbyt suche, wymagane jest podjęcie odpowiednich działań i mimo, że nawilżacze  nie są jedynym sposobem na zwiększenie wilgotności w pokojach dziecięcych - są one najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Zalety nawilżacza dla niemowląt i małych dzieci

Zwłaszcza w przypadku niemowląt układ odpornościowy nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty, aby ich drobne organizmy wytrzymały wszystkie ataki drobnoustrojów. Jeśli poziom wilgotności jest zbyt niski, skóra i błony śluzowe mogą wyschnąć, co ułatwia wnikanie i rozprzestrzenianie się zarazków w organizmie. Korzystanie z nawilżacza może pomóc w zapobieganiu wysuszaniu błon śluzowych u małych dzieci, a tym samym chronić przed infekcjami – a jeśli jest na to za późno, może działać łagodząco na objawy przeziębienia, takie jak kaszel, katar i ból gardła. Co więcej, utrzymywanie wilgotności na poziomie optymalnym dla niemowląt może złagodzić schorzenia skóry, takie jak zmiany wywołane przez atopowe zapalenie skóry, spowolnić rozwój alergii i astmy a także zapewnić lepszy sen.

dziecko i nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar little 

Najlepszy nawilżacz do pokoju dziecięcego

Podczas korzystania z urządzeń elektronicznych w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci bezpieczeństwo jest oczywiście najwyższym priorytetem. Dlatego zalecamy wybór nawilżacza, który działa w oparciu o naturalną zasadę parowania. Nawilżacze emitują zimną parę wodną do powietrza w pomieszczeniu – bez podgrzewania wody – dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia. Wentylator przepuszcza suche powietrze z pomieszczenia przez nasycone wodą filtry, dzięki czemu powietrze pochłania tylko tyle wilgoci, ile potrzebuje. Te urządzenia są również energooszczędne i bardzo ciche podczas pracy; nawilżacz Oskar Little jest tego najlepszym przykładem.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa, kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego nawilżacza dla niemowląt i małych dzieci, jest poziom wytwarzanego hałasu. Nic bowiem nie powinno zakłócać spokojnego snu Twojej pociechy. Sen jest kluczowy dla rozwoju dziecka. To samo dotyczy irytujących świateł i lamp błyskowych, dlatego Oskar Little ma w pełni ściemnialne diody LED – jak wszystkie pozostałe nawilżacze firmy Stadler Form. Te cechy i łatwość w utrzymaniu sprawiają, że jest to idealny nawilżacz do pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Wprawdzie mały, ale mocny i energooszczędny Oskar Little może nawilżać małe pomieszczenia o powierzchni do 30 m2. Może być również stosowany z olejkami eterycznymi*. Oskar Little z pewnością spełni oczekiwania miłośników stylowego designu i wysokiej jakości materiałów do wyposażenia pokoju dziecięcego.

Higieniczne i bezpieczne stosowanie nawilżaczy

Wybór odpowiedniego nawilżacza jest tak samo ważny jak jego higieniczne i bezpieczne użytkowanie. Nawilżacz należy ustawić tak, aby zarówno urządzenie, jak i kabel były poza zasięgiem maluchów, zwłaszcza w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci. To właśnie sprawia, że kompaktowe modele, takie jak nawilżacz powietrza Oskar Little, są tak dobre: najlepiej umieścić go gdzieś wysoko, gdzie maluchy nie mogą się do niego dostać, na przykład na meblach. Aby zapewnić higieniczne i optymalne użytkowanie nawilżacza, ważne jest, aby regularnie czyścić urządzenie i wymieniać filtr.

O tym należy pamiętać stosując nasze nawilżacze:

  • Bezpieczeństwo: umieść nawilżacz w bezpiecznym miejscu w pokoju dziecięcym, poza zasięgiem dzieci, tak aby kabel nie stwarzał zagrożenia potknięcia się.

  • Czyszczenie: Im łatwiej czyścić urządzenie, tym lepiej. Chcąc zapobiec rozwojowi zarazków, ważne jest, aby codziennie wymieniać wodę i czyścić zbiornik na wodę. Pamiętaj, aby przestrzegać zalecanych interwałów czyszczenia.

  • Odkamienianie: Zarazki i bakterie mogą również gromadzić się w osadach wapiennych, nawet jeśli zawsze używasz świeżej wody. Dlatego ważne jest regularne odkamienianie urządzenia, aby zapewnić jego bezpieczną eksploatację.

  • Zmiana filtra: Filtr nawilżacza należy wymieniać co 2-3 miesiące. W przypadku stosowania filtra przez dłuższy czas, nie tylko wydajność nawilżania może ulec znacznemu pogorszeniu, ale i działanie przeciwbakteryjne filtra jest zagrożone.

  • Higiena: Zasadniczo zalecamy używanie kostki uzdatniającej Water Cube z nawilżaczami firmy Stadler Form, ponieważ zapewnia to optymalną higienę.

Pasujące produkty

Odkryj wszystkie produkty
360 Model
PROMOCJA
(59)
Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar Little, biały
299,00 zł
599,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
599,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 06.05.2024 r. - 03.06.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(59)
Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar little, czarny
299,00 zł
599,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
599,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 06.05.2024 r. - 03.06.2024 r.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej