Outletowe szaleństwo! Wysokie rabaty! Darmowa dostawa
,

Który z dostępnych nawilżaczy powietrza jest najlepszy dla dzieci?

Dlaczego nawilżacz jest szczególnie ważny, gdy ma się małe dzieci?

Zły klimat w pomieszczeniach zamkniętych może być szczególnie szkodliwy dla niemowląt i małych dzieci – oddziałuje na nie znacznie szybciej niż na ich rodziców. Dzieje się tak, ponieważ mają wyższy procent wody w organizmie niż dorośli, co czyni je bardziej wrażliwymi na wahania wilgotności względnej. Dlatego zapewnienie optymalnej wilgotności jest tak istotne w przypadku niemowląt. Nawilżacz utrzymuje wilgotność w pokoju dziecięcym na stałym poziomie, pomagając stworzyć optymalny klimat w pomieszczeniu przez cały rok. Im lepszy klimat w pomieszczeniu, tym wygodniej i zdrowiej poczuje się Twoje dziecko.

 

Jaki jest optymalny poziom wilgotności w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci?

Zalecana temperatura pomieszczenia dla pokoi przeznaczonych dla dzieci mieści się w przedziale od 18 do 20 stopni Celsjusza, choć można ją dostosować do indywidualnych wymagań. Poziom wilgotności powinien wynosić od 40 do 60 procent. Pytanie, czy poziom wilgotności w pomieszczeniu jest odpowiedni, pojawia się głównie zimą i w odniesieniu do ogrzewanych pomieszczeń. Odpowiedzi można udzielić mierząc wilgotność za pomocą higrometru, najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Na podstawie tych wartości można stwierdzić, czy wilgotność w pokoju dziecięcym jest za wysoka lub za niska. Uwaga: poziom wilgotności jest zawsze wyższy rano niż wieczorem, ponieważ wydychane przez nas powietrze zwiększa wilgotność, a wentylacja również ma wpływ na mierzone wartości. Jeśli powietrze jest zbyt suche, wymagane jest podjęcie odpowiednich działań i mimo, że nawilżacze  nie są jedynym sposobem na zwiększenie wilgotności w pokojach dziecięcych - są one najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Zalety nawilżacza dla niemowląt i małych dzieci

Zwłaszcza w przypadku niemowląt układ odpornościowy nie jest jeszcze wystarczająco rozwinięty, aby ich drobne organizmy wytrzymały wszystkie ataki drobnoustrojów. Jeśli poziom wilgotności jest zbyt niski, skóra i błony śluzowe mogą wyschnąć, co ułatwia wnikanie i rozprzestrzenianie się zarazków w organizmie. Korzystanie z nawilżacza może pomóc w zapobieganiu wysuszaniu błon śluzowych u małych dzieci, a tym samym chronić przed infekcjami – a jeśli jest na to za późno, może działać łagodząco na objawy przeziębienia, takie jak kaszel, katar i ból gardła. Co więcej, utrzymywanie wilgotności na poziomie optymalnym dla niemowląt może złagodzić schorzenia skóry, takie jak zmiany wywołane przez atopowe zapalenie skóry, spowolnić rozwój alergii i astmy a także zapewnić lepszy sen.

dziecko i nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar little 

Najlepszy nawilżacz do pokoju dziecięcego

Podczas korzystania z urządzeń elektronicznych w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci bezpieczeństwo jest oczywiście najwyższym priorytetem. Dlatego zalecamy wybór nawilżacza, który działa w oparciu o naturalną zasadę parowania. Nawilżacze emitują zimną parę wodną do powietrza w pomieszczeniu – bez podgrzewania wody – dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia. Wentylator przepuszcza suche powietrze z pomieszczenia przez nasycone wodą filtry, dzięki czemu powietrze pochłania tylko tyle wilgoci, ile potrzebuje. Te urządzenia są również energooszczędne i bardzo ciche podczas pracy; nawilżacz Oskar Little jest tego najlepszym przykładem.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa, kolejnym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego nawilżacza dla niemowląt i małych dzieci, jest poziom wytwarzanego hałasu. Nic bowiem nie powinno zakłócać spokojnego snu Twojej pociechy. Sen jest kluczowy dla rozwoju dziecka. To samo dotyczy irytujących świateł i lamp błyskowych, dlatego Oskar Little ma w pełni ściemnialne diody LED – jak wszystkie pozostałe nawilżacze firmy Stadler Form. Te cechy i łatwość w utrzymaniu sprawiają, że jest to idealny nawilżacz do pomieszczeń, w których przebywają dzieci. Wprawdzie mały, ale mocny i energooszczędny Oskar Little może nawilżać małe pomieszczenia o powierzchni do 30 m2. Może być również stosowany z olejkami eterycznymi*. Oskar Little z pewnością spełni oczekiwania miłośników stylowego designu i wysokiej jakości materiałów do wyposażenia pokoju dziecięcego.

Higieniczne i bezpieczne stosowanie nawilżaczy

Wybór odpowiedniego nawilżacza jest tak samo ważny jak jego higieniczne i bezpieczne użytkowanie. Nawilżacz należy ustawić tak, aby zarówno urządzenie, jak i kabel były poza zasięgiem maluchów, zwłaszcza w pomieszczeniach przeznaczonych dla dzieci. To właśnie sprawia, że kompaktowe modele, takie jak nawilżacz powietrza Oskar Little, są tak dobre: najlepiej umieścić go gdzieś wysoko, gdzie maluchy nie mogą się do niego dostać, na przykład na meblach. Aby zapewnić higieniczne i optymalne użytkowanie nawilżacza, ważne jest, aby regularnie czyścić urządzenie i wymieniać filtr.

O tym należy pamiętać stosując nasze nawilżacze:

  • Bezpieczeństwo: umieść nawilżacz w bezpiecznym miejscu w pokoju dziecięcym, poza zasięgiem dzieci, tak aby kabel nie stwarzał zagrożenia potknięcia się.

  • Czyszczenie: Im łatwiej czyścić urządzenie, tym lepiej. Chcąc zapobiec rozwojowi zarazków, ważne jest, aby codziennie wymieniać wodę i czyścić zbiornik na wodę. Pamiętaj, aby przestrzegać zalecanych interwałów czyszczenia.

  • Odkamienianie: Zarazki i bakterie mogą również gromadzić się w osadach wapiennych, nawet jeśli zawsze używasz świeżej wody. Dlatego ważne jest regularne odkamienianie urządzenia, aby zapewnić jego bezpieczną eksploatację.

  • Zmiana filtra: Filtr nawilżacza należy wymieniać co 2-3 miesiące. W przypadku stosowania filtra przez dłuższy czas, nie tylko wydajność nawilżania może ulec znacznemu pogorszeniu, ale i działanie przeciwbakteryjne filtra jest zagrożone.

  • Higiena: Zasadniczo zalecamy używanie kostki uzdatniającej Water Cube z nawilżaczami firmy Stadler Form, ponieważ zapewnia to optymalną higienę.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej