Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.

Sezon zimowy 2021/2022 zapewnił nam pełne spektrum pogody, od bardzo niskich temperatur po przyjemnie ciepłe. Jeszcze teraz górach nadal panuje zima z niskimi temperaturami. Z kolei na nizinach można zauważyć wiosnę z łagodniejszymi temperaturami i słońcem - przyroda zaczyna się budzić. A pyłki zaczną fruwać w powietrzu wraz z kwitnieniem.

PYŁKI KRĄŻĄ W POWIETRZU OD WIOSNY DO JESIENI

Ci z nas, którzy cierpią na katar sienny, wiedzą aż za dobrze: sezon pylenia jest długi. Różnorodne alergeny wypełniają powietrze od lutego/marca, aż do września/października. Począwszy od leszczyny i olchy, wiosną i latem w powietrzu unoszą się pyłki traw, a następnie bylicy i ambrozji pod koniec lata. Istnieje długa lista pyłków drzew, traw i ziół, które utrudniają życie osobom cierpiącym na alergie.

Blog Stadler Form - pyłki, alergia 

PRZYCZYNY I OBJAWY ALERGII NA PYŁKI ROŚLIN

Alergia na pyłki jest często dziedziczna i stanowi reakcję na jeden lub kilka rodzajów pyłków. Układ odpornościowy reaguje na białka zawarte w pyłkach. Kontakt z pyłkami powoduje uwolnienie histaminy, co prowadzi do zapalenia spojówki oka lub błony śluzowej nosa. Jeśli alergia na pyłki pozostaje nieleczona przez dłuższy czas, może przekształcić się w astmę alergiczną. W większości przypadków alergia na pyłki objawia się dolegliwościami, począwszy od kataru, bolesnego drapania w gardle, opuchniętych, swędzących i piekących oczu oraz podrażnień skóry, aż po astmę.

 

CO MOŻE POMÓC W ŁAGODZENIU KATARU SIENNEGO?

Niestety, nie jesteśmy chronieni przed pyłkami również wtedy, gdy przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych. Często wnosimy pyłki z zewnątrz do naszych domów i biur na ubraniach lub na skórze. Pyłki mogą następnie osiadać na tekstyliach i meblach. Ponieważ alergeny są bardzo małe, przyczepiają się do cząsteczek kurzu i są następnie rozprowadzane w pomieszczeniach. Oprócz regularnego gruntownego sprzątania domu i biura, warto stosować oczyszczacz powietrza. Pomoże on wychwycić cząsteczki, od grubych po małe, i w konsekwencji zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach alergenami. W rezultacie jakość powietrza w domu lub biurze znacznie się poprawi.

Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu, wynosząca od 40 do 60 %, zapewnia mniejsze zanieczyszczenie powietrza pyłkami i innymi cząstkami. Te małe cząsteczki przyczepiają się do cząsteczek wody w powietrzu, co sprawia, że stają się ciężkie i opadają na ziemię. Stamtąd są w stanie w mniejszym stopniu szkodzić na układ oddechowy niż wtedy, gdy unoszą się na wysokości twarzy. Nawilżacz powietrza może pomóc w zapewnieniu optymalnej wilgotności w pomieszczeniach.

 Blog Stadler Form - George nawilża i oczyszcza powietrze

OCZYSZCZACZ Z NAWILŻACZEM POWIETRZA GEORGE UMOŻLIWIA ALERGIKOM SWOBODNE ODDYCHANIE

Oczyszczacz powietrza George to dwa urządzenia w jednym: oczyszczacz i nawilżacz powietrza. Z jednej strony usuwa on z powietrza cząsteczki zanieczyszczeń takie jak np. pyłki roślin czy kurz, a z drugiej strony nawilża powietrze.

Zorganizowaliśmy testy Georga przez niezależny ośrodek badawczy, aby potwierdzić jego dobrą skuteczność oczyszczania. Testy polegały na pomiarze usuwania bardzo małych cząstek (od 0,3 do 15 μm) z powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. W ciągu 30 minut George skutecznie odfiltrował ponad 66% tych cząstek z powietrza. Pyłki mają wielkość od 10 do 90 μm, są więc większe niż cząsteczki użyte w teście, co oznacza, że oczyszczacz z nawilżaczem powietrza bez problemu sobie z nimi radzi. George skutecznie filtruje najmniejsze cząsteczki z powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 50 m2 / 123 m3, co czyni go idealnym współlokatorem dla alergików.

 

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
Czytaj więcej