Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii

Ponieważ spędzamy ponad 90 procent naszego czasu w pomieszczeniach, musimy zwracać szczególną uwagę na jakość znajdującego się tam powietrza. Jest to niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia – zwłaszcza w przypadku alergików. W końcu Twój dom powinien być miejscem odpoczynku i zapewniać ochronę, a w sypialni lub pokoju dziecięcym nie chcesz niczego innego jak tylko zdrowego, czystego powietrza. Przeczytaj naszych 10 wskazówek dotyczących przeciwdziałania objawom alergii na pyłki, roztocza kurzu domowego i sierść zwierząt.

1. Nawilż powietrze w pomieszczeniu – Optymalny poziom wilgotności od 40 do 60 procent pomoże złagodzić objawy, zapobiegając wysychaniu błon śluzowych.

Możesz zmierzyć wilgotność w pomieszczeniu za pomocą higrometru. Jeśli poziom wilgotności w pomieszczeniu jest poniżej 40 procent, należy użyć nawilżaczy.

 

2. Oddychaj przez nos – Twój nos działa jak system filtrujący i ponad połowa kurzu domowego, który wdychasz przez nos, przykleja się do wilgotnych błon śluzowych. jeśli błony śluzowe są zbyt suche, poza nawilżaczem, możesz użyć również naturalnej mgły z soli morskiej. Nawilżające balsamy i płukanki mogą również pomóc przywrócić naszym narządom węchowym doskonałą formę.

 

3. Odkurzaj codziennie – używaj odkurzacza z filtrem HEPA i przekaż to zadanie komuś, kto nie jest alergikiem, ponieważ podczas sprzątania może unosić się dużo kurzu. Jeśli nie ma takiej możliwości, alergicy powinni nosić maskę zakrywającą usta i nos podczas odkurzania.

 

4. Użyj oczyszczacza powietrza – Pomoże to wyłapać niepożądane cząstki i trwale poprawić jakość powietrza. Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 zagwarantuje również odpowiedni poziom wilgotności.

 

5. Regularnie czyść powierzchnie – Przecieraj dokładnie wszystkie meble wilgotną ściereczką i pierz tekstylia. Szczególnie ważna jest częsta zmiana pościeli.

 

6. Zniweluj powierzchnie, na których gromadzi się kurz – Zapewnij jak najmniej powierzchni, na których może gromadzić się kurz. Są to między innymi: dywany, futrzane dywaniki, narzuty na łóżko, ciężkie zasłony, tapicerowane sofy, otwarte półki i miękkie zabawki.

 

7. Trzymaj zwierzęta z dala – Mimo iż kochamy naszych futrzanych towarzyszy domowych, lepiej trzymać zwierzęta z dala od łóżek i mebli tapicerowanych. Sierść zwierzęca lubi się przyklejać szczególnie do mebli pokrytych tkaniną.

 

8. Dbaj o świeżość materacy – Regularnie wietrz sypialnię i co kilka miesięcy zdejmij materac z łóżka, odkurz go i ustaw przy otwartym oknie. Najlepiej byłoby również profesjonalnie wyczyścić materac. Regularnie pierz pokrowce.

 

9. Pij dużo płynów – należy pić co najmniej 1,5 litra dziennie, w przeciwnym razie Twoja błona śluzowa może wyschnąć i stracić swoją funkcję ochronną.

 

10. Unikaj dymu papierosowego, chlorowanej wody i ozonu – w jak największym stopniu trzymaj się z dala od czynników sprzyjających alergii.

 

Czyste, oczyszczone powietrze dzięki oczyszczaczowi powietrza i myjce powietrza

Nawet jeśli regularnie sprzątasz swój dom, ilość alergenów w powietrzu może być często zbyt wysoka. Warto więc pomyśleć o zastosowaniu oczyszczacza powietrza , który pomoże wyłapać niechciane cząsteczki i trwale poprawi jakość powietrza w domu lub w biurze. Tego typu urządzenie usuwa z powietrza nie tylko pyłki, ale także drobny kurz, sierść zwierząt, odchody roztoczy kurzu domowego, wirusy, bakterie, a nawet nieprzyjemne zapachy.

Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu na poziomie od 40 do 60 procent zapewni znaczne zmniejszenie ilości alergenów kłębiących się w powietrzu. Małe cząsteczki przyczepiają się do kropelek wody w powietrzu, czyniąc je ciężkimi i ostatecznie spadając na ziemię. Na poziomie podłogi są one mniej zdolne do uszkodzenia dróg oddechowych niż na wysokości głowy. Są praktycznie wypłukiwane – jak pyłki na zewnątrz, gdy pada deszcz. I to jest dokładnie to, co robi nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1w pomieszczeniach. Będąc jednocześnie oczyszczaczem i nawilżaczem powietrza, tego typu urządzenie jest idealnym kompanem alergików, zwłaszcza w suche zimowe i wiosenne miesiące. Optymalna wilgotność pomoże również zapobiec wysychaniu błon śluzowych. Jeśli błony śluzowe są nawilżone, są w stanie zapewnić lepszą ochronę przed alergenami oraz wirusami i bakteriami. Są to urządzenia dla domu, gdzie możesz czuć się dobrze i swobodnie oddychać.

Pasujące produkty

Odkryj wszystkie produkty
360 Model
PROMOCJA
(11)
Nawilżacz z funkcją oczyszczania Stadler Form Robert biało-czarny
1 899,00 zł
2 499,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
2 499,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 03.06.2024 r. - 02.07.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(16)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2, czarny
999,00 zł
2 199,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
1 499,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 03.06.2024 r. - 02.07.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(16)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger little 2, czarny
599,00 zł
1 499,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
1 499,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 03.06.2024 r. - 02.07.2024 r.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
Czytaj więcej