Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?

Jeśli szukasz urządzenia poprawiającego jakość powietrza w pomieszczeniach, z pewnością natkniesz się na pojęcia: oczyszczacz powietrza i urządzenie 2w1 nawilżacz z oczyszczaczem - urządzenia, które działają na różne sposoby i przynoszą różne korzyści. Oba zapewniają optymalny klimat w pomieszczeniach i poprawiają samopoczucie. Oczyszczacze powietrza są przeznaczone wyłącznie do oczyszczania powietrza, natomiast urządzenia 2w1 są urządzeniami hybrydowymi, które mają zdolność do jednoczesnego oczyszczania i nawilżania powietrza. Poniżej wyjaśniamy różnice pomiędzy oczyszczaczami powietrza a nawilżaczami z funkcją oczyszczania powietrza i pomagamy wybrać odpowiednie urządzenie.

CO TO JEST DOBRY, ZDROWY KLIMAT W POMIESZCZENIACH?

Świadomość tego, jak ważny jest zdrowy klimat w pomieszczeniach, stale rośnie. Prawie każdy wie, że zanieczyszczone powietrze jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Dzięki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wiemy, że powietrze w pomieszczeniach jest 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Ale co to jest dobry klimat w pomieszczeniach? Dwa najważniejsze czynniki to wilgotność względna powietrza i jego czystość. Oznacza to nie tylko, że powietrze w pomieszczeniach musi przyjemnie pachnieć, ale także musi być wolne od zanieczyszczeń cząsteczkami stałymi i gazowymi. W związku z tym, aby klimat w pomieszczeniach był zdrowy, powietrze w nich musi być oczyszczone.

Wilgotność względna powietrza na poziomie 40-60% jest uważana za optymalną. Jeśli wilgotność powietrza jest stale niższa od tej wartości, należy użyć nawilżacza. Jeśli wartość ta jest stale wyższa niż 60%, ulgę zapewni osuszacz powietrza. Wartość nawilżenia jest mierzona za pomocą higrometru. Zanieczyszczenie powietrza może być mierzone za pomocą szeregu urządzeń (mierniki cząstek stałych, urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń pyłowych, itp.) Ponieważ źródła zanieczyszczeń powietrza są bardzo zróżnicowane, oznacza to, że wymagane są również różne metody pomiaru. Bez względu na to, gdzie mieszkasz, powietrze będzie zanieczyszczone. Świat zewnętrzny często ma szkodliwy wpływ na klimat wewnątrz pomieszczeń - zarówno spaliny, jak i pyłki i kurz z zewnątrz mogą przeniknąć do pomieszczeń, i zanieczyścić powietrze w naszych domach. Kolejnym problemem są zanieczyszczenia wewnątrz pomieszczeń na przykład lotne związki organiczne. Oczyszczacze powietrza i urządzenia 2w1 mogą pomóc w zrównoważeniu klimatu wewnątrz domu.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger little

OCZYSZCZACZE POWIETRZA: JAK DZIAŁAJĄ I JAKIE KORZYŚCI OFERUJĄ

Oczyszczacze powietrza mają jeden cel: usuwanie szkodliwych cząstek stałych i gazów z powietrza. Cząsteczki są usuwane za pomocą filtra HEPA lub elektrostatycznego. Gazy i zapachy są usuwane za pomocą filtrów z węgla aktywnego. Oczyszczacz powietrza potrzebuje filtra z węglem aktywnym, aby móc adsorbować zapachy z powietrza. W związku z tym większość oczyszczaczy wyposażona jest w kombinację filtrów cząstek stałych i z węglem aktywnym. Oczyszczacze powietrza zasysają powietrze, które jest przepuszczane przez filtry. Pył, alergeny, wirusy, bakterie, zarodniki pleśni, dym, lotne związki organiczne i inne zanieczyszczenia są filtrowane z powietrza. Po oczyszczeniu, czyste powietrze jest wydmuchiwane z powrotem do pomieszczenia. Oczyszczacze powietrza znacznie optymalizują jakość powietrza w pomieszczeniach, co może prowadzić do poprawy samopoczucia i bardziej spokojnego snu. Dla osób cierpiących z powodu alergii, zakup oczyszczacza powietrza często prowadzi do złagodzenia objawów związanych z alergią, co znacznie poprawia jakość życia. Jeżeli oczyszczacz powietrza jest wyposażony również w filtr z węglem aktywnym, będzie on w stanie usuwać z powietrza także zapachy. Oczyszczacze powietrza Stadler Form RogerRoger little i Viktor są wyposażone w filtry z węglem aktywnym i można na nich polegać przy usuwaniu zanieczyszczeń z powietrza - również gazowych. Zasadniczo, zastosowanie oczyszczacza powietrza ma sens dla każdego, kto uważa, że zdrowe powietrze w pomieszczeniach jest ważne. Jeśli wilgotność względna powietrza w Twoim domu jest stale niższa niż 40%, powinieneś rozważyć zakup urządzenia, które zarówno nawilży jak i oczyści powietrze.

Nawilżacz z oczyszczaczem 2w1 Stadler Form George

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA NAWILŻACZA Z FUNKCJĄ OCZYSZCZANIA POWIETRZA

Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza jest hybrydą - urządzeniem 2 w 1. Suche i zanieczyszczone powietrze jest zasysane do wewnątrz i przepuszczane przez tarcze, które obracają się w wodzie. Powietrze nie tylko nasyca się cząsteczkami wody, ale także wypłukują się z niego zanieczyszczenia i niektóre gazy. Nawilżone i oczyszczone powietrze jest następnie wydmuchiwane z powrotem do pomieszczenia.

W suchym środowisku, nawilżacze z funkcją oczyszczania tworzą zdrowy klimat, oczyszczając i nawilżając jednocześnie powietrze. Praca takiego urządzenie może zmniejszyć podrażnienia gardła, pomóc w nasyceniu wilgocią suchego powietrza i złagodzić problemy z drogami oddechowymi czy zatokami nosowymi. Nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 wypłukuje z powietrza cząstki stałe, takie jak pyłki kwiatowe, sierść zwierząt, odchody roztoczy dzięki czemu może również przynieść pożądaną ulgę osobom cierpiącym na alergie. Może łagodzić objawy związane z alergią, które nasilają się pod wpływem zanieczyszczonego powietrza i umożliwia łatwiejsze oddychanie i spokojniejszy sen. Urządzenia 2 w 1 mogą również eliminować niektóre zapachy z powietrza. Tak więc zapewniają lepsze samopoczucie i poprawiają witalność.

Nawilżacz z oczyszczaczem 2w1 Stadler Form Robert

Jeśli oddychanie czystym powietrzem w domu jest dla Ciebie ważne, a powietrze w Twoim domu ma tendencję do bycia suchym, to nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza jest idealnym rozwiązaniem. Nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza Stadler Form George i Robert zapewnią wszystko to, czego potrzebujesz do zapewnienia zdrowego klimatu w pomieszczeniach.

Pasujące produkty

Odkryj wszystkie produkty

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
Czytaj więcej