Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?

Już od prawie 2 lat mamy do czynienia z koronawirusem i jego wpływem na nasze zdrowie. W związku z tym pojawia się pytanie, w jaki sposób możemy się chronić przed tym wysoce zakaźnym wirusem. Firma Stadler Form zleciła niezależnemu laboratorium przetestowanie zdolności oczyszczacza powietrza Roger do filtrowania koronawirusów - wyniki okazały się bardzo przekonujące. Wszystkie trzy oczyszczacze powietrza z rodziny Roger w krótkim czasie drastycznie redukują ilość wirusów SARS-CoV-2 w powietrzu.

CO TAK NAPRAWDĘ OZNACZAJĄ TERMINY KORONAWIRUS, SARS-COV-2 I COVID-19?

Ważne jest, aby rozróżniać trzy terminy związane z koronawirusem, a mianowicie koronawirus, COVID-19 i SARS-CoV-2, oraz aby używać ich poprawnie. Oficjalna nazwa obecnego koronawirusa to SARS-CoV-2, co jest skrótem od słów severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (koronawirus 2). Wirus ten jest szczepem z rodziny koronawirusów. Z kolei COVID-19 to choroba wywoływana przez wirusa: w nazwie "CO" to skrót od "corona", "VI" od "virus", a "D" od "disease".

kaszel i wirusy - blog Stadler Form

ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM POPRZEZ POWIETRZE

W wielu przypadkach ludzie mogą zarazić się wirusem SARS-CoV-2 drogą powietrzną, zarówno przez zakażenie kropelkowe, jak i przez aerozole skażone wirusem. Cząsteczki wirusa są emitowane do powietrza podczas rozmowy i kichania, ale również podczas zwykłego wdechu i wydechu. Wirusy te unoszą się w powietrzu i po pewnym czasie mogą również osiadać na powierzchniach. Jeśli wirusy z powietrza zostaną bezpośrednio lub po pewnym czasie wdychane przez inne osoby znajdujące się w pobliżu, osoby te mogą zostać zarażone wirusem.

Ładunek wirusów w powietrzu jest bardzo wysoki, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach bez wentylatorów o słabej wentylacji. Regularne i częste wietrzenie może na krótki czas zmniejszyć stężenie wirusa. Nie powinien to być jednak jedyny środek stosowany w celu ograniczenia występowania koronawirusów w pomieszczeniach, ponieważ nie jest on szczególnie skuteczny. Oprócz innych znanych środków zapobiegających zakażeniu, takich jak ograniczenie kontaktów społecznych, dystans społeczny, noszenie maski medycznej i regularne mycie rąk, również oczyszczacz powietrza może zwiększyć ochronę. Oczyszczacz powietrza o dużej mocy może ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa poprzez usuwanie wirusów z powietrza, zmniejszając w ten sposób ich stężenie, a tym samym ryzyko infekcji.

OCZYSZCZACZE POWIETRZA ROGER 2 W TEŚCIE NA KORONAWIRUSA

Zorganizowaliśmy testy trzech oczyszczaczy powietrza z rodziny Roger 2 w niezależnym laboratorium Airmid w Wielkiej Brytanii, aby upewnić się co do ich skuteczności w walce z koronawirusami. Test polegał na umieszczeniu oczyszczaczy powietrza Stadler Form w komorze testowej o objętości 28,5 m3 , w której zostały one włączone i pozostawione w trybie pracy przez 60 minut. Obciążenie wirusem w powietrzu było mierzone w trakcie i po zakończeniu okresu testowego. Po 1 godzinie okazało się, że Roger littleRoger zredukowały wiremię powietrza w komorze o imponujące 99,3%. Roger big - oczyszczacz powietrza firmy Stadler Form przeznaczony do biur i innych dużych pomieszczeń o powierzchni do 104 m2 - osiągnął nawet skuteczność oczyszczania na poziomie 99,9%. Stadler Form jest zatem jednym z pierwszych producentów oczyszczaczy powietrza do użytku prywatnego, który udowodnił skuteczność swoich urządzeń w walce z koronawirusem.

redukacja koronawirusa w czasie - blog Stadler Form

Redukcja wirusów MS2 przez oczyszczacz powietrza Roger big ze Stadler Form (oś x = czas w minutach, oś y = wiremia w powietrzu w %)

Wirus MS2 użyty w teście jest wirusem RNA podobnym do wirusa SARS-CoV-2. Ze względu na jego właściwości aerozolowe podobne do właściwości wirusów ludzkich, jego żywotność i odporność na dezynfekcję, wirus MS2 jest zwykle używany w testach oczyszczaczy powietrza jako substytut wirusów o podobnej wielkości*. Ponieważ dostarczono dowód na redukcję mniejszych wirusów MS2, można wnioskować, że większe wirusy SARS-CoV-2 również zostałyby zredukowane przynajmniej w tym samym stopniu.

ROGER I ROGER LITTLE USUWAJĄ 99,3% WSZYSTKICH KORONAWIRUSÓW, NATOMIAST ROGER BIG ELIMINUJE AŻ 99,9% WIRUSÓW SARS-COV-2

OCZYSZCZACZE POWIETRZA ROGER 2 STADLER FORM DO REDUKCJI WIRUSÓW

Cała rodzina oczyszczaczy powietrza Roger może pomóc w drastycznym zmniejszeniu stężenia koronawirusów w powietrzu w krótkim czasie. Aby mieć pewność, że powietrze w pomieszczeniach jest oczyszczone zanim jeszcze dotrzesz do domu, Roger i Roger big umożliwiają również kontrolę jakości powietrza za pomocą aplikacji, a w przypadku pogorszenia jakości powietrza - zainicjowanie jego oczyszczania

OCZYSZCZACZE POWIETRZA JAKO DODATKOWA OCHRONA PRZED COVID-19

Według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) "prawidłowo stosowane oczyszczacze powietrza mogą pomóc w redukcji zanieczyszczeń powietrza w budynkach mieszkalnych lub zamkniętych pomieszczeniach, w tym wirusów. "** Oczyszczacz powietrza taki jak Roger może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowych, a tym samym zapewnić rodzinie i wszystkim innym osobom przebywającym w domu najlepszą możliwą ochronę przed zakażeniem koronawirusem. W sklepach, restauracjach i salonach fryzjerskich, a także w szkołach i przedszkolach, oczyszczacz powietrza Roger może również zapewnić dzieciom i pracownikom dodatkową ochronę przed zakażeniem koronawirusem.

Bądźcie zdrowi!

Pasujące produkty

Odkryj wszystkie produkty
360 Model
PROMOCJA
(16)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2, czarny
999,00 zł
2 199,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
1 499,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 03.06.2024 r. - 02.07.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(16)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger little 2, biały
599,00 zł
1 499,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
699,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 03.06.2024 r. - 02.07.2024 r.
360 Model
PROMOCJA
(16)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger little 2, czarny
599,00 zł
1 499,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
1 499,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 03.06.2024 r. - 02.07.2024 r.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki
Czytaj więcej