Outletowe szaleństwo! Wysokie rabaty! Darmowa dostawa
,

10 wskazówek, jak zapobiegać alergii na pyłki

Od zatkanego nosa lub kataru, łzawienia, swędzenia lub obrzęku oczu, kaszlu i kichania, po wysypki skórne i trudności w oddychaniu: alergicy doskonale znają objawy alergii na pyłki. Cierpienie może trwać zaledwie kilka tygodni lub w najgorszym przypadku nawet sześć miesięcy, w zależności od tego, które trawy, drzewa lub zioła wywołują alergię. Oto kilka wskazówek, jak zmniejszyć kontakt z pyłkami i w rezultacie złagodzić objawy alergii.

1. Zamknij okna

W sezonie pylenia należy jak najczęściej zamykać okna. W celu uzyskania świeżego powietrza w pomieszczeniu, wietrz swój dom krótkimi seriami, aby nie dopuścić do nagromadzenia się pyłku. Jeśli mieszkasz w mieście, najlepiej otwierać okna rano, a jeśli mieszkasz na wsi, najlepiej wieczorem. Najlepszym momentem na wietrzenie domu to chwila po długim opadzie deszczu. Po około godzinie pyłek jest wypłukiwany z powietrza, a osoby cierpiące na katar sienny mogą lepiej przewietrzyć swoje domy bez obaw.

2. Użyj oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza może być świetny do utrzymania powietrza w pomieszczeniu tak wolnym od pyłków, jak to tylko możliwe. Pomoże znacznie zmniejszyć stężenie pyłków w powietrzu, a tym samym trwale poprawić jakość powietrza. Gdy powietrze jest suche, nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 jest lepszym wyborem, ponieważ zapewnia również optymalną wilgotność. Optymalny poziom wilgotności względnej na poziomie 40-60% zapewni nawilżenie błon śluzowych, co może również zmniejszyć objawy alergii.

3. Regularnie odkurzaj i wycieraj kurze wilgotną szmatką

Niezależnie od tego, czy używasz miotły, czy odkurzacza, sprzątanie powoduje unoszenie się dużej ilości kurzu, a latające cząsteczki mogą również zbierać pyłki, które osiadły na podłodze, aby ponownie wzbić się w powietrze. Dlatego zawsze, gdy to możliwe, używaj odkurzacza z filtrem HEPA lub jeszcze lepiej: powierz odkurzanie komuś, kto nie ma alergii. Bardzo ważnym jest, aby po zakończeniu odkurzania przetrzeć powierzchnie wilgotną szmatką, aby usunąć wszelkie pozostałości pyłków.

4. Umyj włosy

Prysznic i mycie włosów przed pójściem spać to świetny sposób na pozbycie się pyłków przyklejonych do włosów – nie chcesz brać ich ze sobą do łóżka! W ten sposób możesz ograniczyć poziom pyłków w swojej sypialni do minimum i cieszyć się spokojnym snem bez kichania i swędzenia.

5. Ubrania po całym dniu zdejmuj przed wejściem do sypialni

Kiedy kładziesz się spać, zawsze zdejmuj Twoje całodzienne ubrania i odkładaj je przed pójściem do sypialni. Dzięki temu Twój pokój będzie wolny od pyłków, a Twój sen nie będzie zakłócany. Jeszcze lepszym pomysłem jest danie tych ubrań od razu do prania.

6. Nie wieszaj prania na zewnątrz

Ubrania, ręczniki, a zwłaszcza pościel wyjęte z pralki są czyste i wolne od pyłków. Jeśli możesz, wysusz je w suszarce bębnowej lub suszarni. Oprzyj się pokusie wieszania ich na zewnątrz – nawet jeśli daje im to cudowny zapach świeżego powietrza. Jeśli to zrobisz pyłek będzie do nich przylegał.

7. Regularnie koś trawnik

Trawniki i łąki kwiatowe powinny być utrzymywane „na krótko”, regularnie przycinane, aby zmniejszyć ilość pyłków unoszących się w ogrodzie. Jeśli jednak cierpisz na alergię na pyłki, najlepiej poprosić kogoś, kto nie ma z tym problemu, aby zrobił to za Ciebie.

8. Noś okulary przeciwsłoneczne

W ciągu dnia i przy dobrej pogodzie alergicy powinni nosić na zewnątrz okulary przeciwsłoneczne. Nie jest to niezawodna forma ochrony, ale przynajmniej utrzyma część pyłków z dala od oczu, a tym samym zmniejszy objawy alergii na pyłki.

9. Przestrzegaj prognozy liczby pyłków

Sprawdź, czy liczba pyłków jest wysoka, zanim podejmiesz jakiekolwiek czynności na świeżym powietrzu. Wyjazdy i zajęcia sportowe należy planować w oparciu o liczbę pyłków.

10. Wybór miejsca na wakacje

Decydując się na wyjazd na wakacje, zawsze sprawdzaj wcześniej prognozę pylenia i weź ją pod uwagę. Osoby cierpiące na katar sienny powinny wybierać góry lub spędzać wakacje na wybrzeżu ze względu na obniżony poziom pyłków.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej