PRZEWODNIK PO OSUSZACZACH POWIETRZA

Eksperci zalecają względną wilgotność powietrza w pomieszczeniach w granicach 40 - 60%. Jeśli wilgotność w pomieszczeniu przekracza 60%, powietrze staje się wilgotne, co sprzyja rozwojowi pleśni i powoduje nieprzyjemny zapach. Osuszacz powietrza pomaga zredukować wilgotność w pomieszczeniu do optymalnego poziomu. Wilgotne powietrze może powodować utrzymywanie się brzydkiego zapachu w domu, na ścianach mogą pojawiać się mokre, ciemne ślady na ścianach i oknach. Na oknach i sufitach mogą pojawiać się krople wody. Jeśli twoje wilgotne pranie bardzo długo schnie, dodatkowo wcale nie sprawia wrażenia świeżego osuszacz powietrza jest idealnym rozwiązaniem. Osuszacze powietrza wspomagają szybkie i energooszczędne suszenie prania. Przenośny osuszacz powietrza ma tę zaletę, że można go używać w różnych pomieszczeniach.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE OCZYSZCZACZA?

Wydajność

Jest to bardzo ważny parametr (ilość litrów na dzień) wyznaczający skuteczność osuszania. Należy dobrać odpowiednie urządzenie do wielkości pomieszczenia, w którym ma pracować.

Wielkość zbiornika

W przypadku pomieszczeń o wysokim stopniu wilgotności ważne jest, by zbiornik na wodę był odpowiednio duży, tak by jego pojemność była wystarczająca dla ilości wody, która się w nim zbiera w ciągu doby. Bardzo ważny jest też sposób wyjmowania i opróżniania pojemnika. W osuszaczach Albert i Albert Little po wysunięciu pojemnika automatycznie podnosi się uchwyt do przenoszenia.

Możliwość podłączenia węża

Jeżeli ilość zbierającej się wody w ciągu doby jest znaczna, ułatwieniem będzie możliwość odprowadzania je za pomocą podłączanego węża.

Kółka transportowe

Osuszacze powietrza często pracują w różnych pomieszczeniach. Warto więc zwrócić uwagę na sposób transportowania urządzenia pomiędzy pomieszczeniami. Ułatwią to wmontowane kółka transportowe.

Ruchomy wylot powietrza

Ruchomy wylot powietrza zapewnia optymalną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu.

System osuszania

Czynnikiem chłodzącym w osuszaczach Albet jest R134a.