Sprawdź promocje - zrób zakupy i zapłać za 30 dni z PayPo
,

Przewodnik po termowentylatorach

Termowentylatory

Jak wybrać dobry termowentylator i 10 faktów na temat termowentylatorów

Wybór odpowiedniego termowentylatora do indywidualnych potrzeb jest wyzwaniem i wymaga pogłębienia wiedzy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak również listę faktów, które pomogą Ci przy zakupie idealnego grzejnika.

 

Jak wybrać dobry termowentylator

ROZMIAR POKOJU

Nie każdy termowentylator będzie odpowiedni do różnej wielkości pomieszczeń. Warto wiedzieć przed zakupem jaki grzejnik będzie odpowiedni w danym przypadku. Mówiąc ogólnie, producenci projektują urządzenia dla pomieszczeń o standardowej wysokości 2,5m2

PRZEZNACZENIE

Grzejnik może być użytkowany w różnych pomieszczeniach. Na przykład, w salonie, pokoju dziecięcym, kuchni, w łazience, gabinecie, garażu, w pojazdach rekreacyjnych, altance lub w przypadku awarii systemu centralnego ogrzewania. Należy pamiętać, że ochrona IP21 jest niezbędne przy korzystaniu z grzejnika w łazience.

TECHNOLOGIA

Istnieją różne rodzaje technologii wykorzystywanej w grzejnikach: PTC grzejniki ceramiczne, termowentylatory, grzejniki kwarcowe, grzejniki olejowe lub promienniki podczerwieni. Wybór odpowiedniej technologii jest ważny i wpływa na indywidualne samopoczucie. Dlatego zaleca się przetestowanie różnych rodzaje technologii.

POBÓR ENERGII

Zużycie energii może być bardzo wysoka, jeśli nie zwróci się uwagi na czas pracy i poziom, na którym jest uruchomiony termowentylator. Termowentylator zużywa dokładnie tyle energii ile wskazano jako wydajność (moc w watach). W związku z tym grzejniki nie są w żaden sposób pożeraczami energii, wytwarzają taką samą ilość energii cieplnej jaką zużywają.

GŁOŚNOŚĆ

Poziom głośności grzejnika, to nie tylko decybele. Należy zauważyć, że ich praca wiąże się z różnymi częstotliwościami dźwięków. Częstotliwość dźwięku może być zatem bardzo drażniąca choć poziom w decybelach, jest w zakresie tolerancji. Dlatego zaleca się przed dokonaniem zakupu włączyć urządzenie w sklepie w cichym otoczeniu (jeśli jest to możliwe)

WYPOSAŻENIE TECHNICZNE

Obecnie dużą wagę kładzie się na wyposażenie techniczne. W odniesieniu do termowentylatorów, może to być możliwość ustawienia wielu poziomów ciepła, czy też zintegrowany termostat lub automatyczna regulacja poziomu ciepła, jak to ma miejsce w przypadku Adaptive HeatTM w termowentylatorze Paul. Istnieją nawet termowentylatory, które można obsługiwać za pomocą pilota.

 

TOP 10 FAKTÓW O TERMOWENTYLATORACH

  1. ROZMIAR POKOJU

   Rozmiar pokoju jest ważnym czynnikiem, ponieważ nie wszystkie grzejniki nadają się do dużych pomieszczeń, lub nagrzanie pomieszczenia może trwać zbyt długo. Z tego powodu zalecamy pomiar pokoju, a następnie wybór odpowiedniego grzejnika.
    
  2. OCHRONA

   Upewnij się, że termowentylator ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, dzięki czemu można wyjść z pokoju, nie martwiąc się o bezpieczeństwo.
    
  3. OCHRONA PRZED WYWRÓCENIEM

   Dzięki ochronie przed wywróceniem, grzejnik wentylatora przestaje grzać automatycznie jak tylko urządzenie się przewróci. Zabezpieczenie to jest szczególnie ważne w przypadku gdy w pomieszczeniu, gdzie pracuje wentylator, przebywają też dzieci.
    
  4. POZIOM HAŁASU

   Sprawdzaj poziom hałasu przed dokonaniem zakupu. Informacja o poziomie decybeli nie jest wystarczająca jeśli osoba jest nadwrażliwa na dźwięki w różnych częstotliwościach. Dźwięk może być na niskim poziomie decybeli, ale może być subiektywnie postrzegany jako niepokój. Najlepiej jest, jeśli można sprawdzić głośność urządzenia przed zakupem.
    
  5. MOC URZĄDZENIA

   Należy zwrócić uwagę na wydajność grzewczą wentylatora. Niektóre z nich są bardzo silne (ok. 2'000 W), podczas gdy inne są raczej słabe (ok. 500 W). Im więcej energii cieplnej ma wytwarzać, tym mocniejszy ( o wyższym poziomie mocy) powinien być grzejnik.
    
  6. ZUŻYCIE ENERGII

   Zużycie energii jest ważnym tematem, jeśli chodzi o termowentylatory. Grzejnik zużywa dokładnie tyle mocy, ile ostatecznie wytwarza mocy cieplnej. Na przykład, grzałka 500 W zużywa dokładnie taką ilość mocy (W). W związku z tym, grzejniki pożerają tyle mocy ile energii w postaci ciepła wytwarzają.
    
  7. REGULACJA TEMPERATURY

   Idealnie byłoby włączyć raz termowentylator i żeby sam regulował moc. Upewnij się, że termowentylator posiada regulację temperatury (wbudowany termostat). Oznacza to, że nie trzeba będzie spędzać dużo czasu na nieustannym, ręcznym dostosowywaniu temperatury włączając i wyłączając grzejnik.
    
  8. POZIOMY CIEPŁA

   Dowiedz się więcej o dostępnych poziomach ciepła przed dokonaniem zakupu. Dzięki temu, będziesz mógł regulować termowentylator dokładnie tak jak będziesz potrzebował.
    
  9. OKRES PRZEJŚCIOWY

   Okresy przejściowe wiosna i jesień mogą być bardziej przyjemne z termowentylatorem. Termowentylator jest bardzo dobrym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania, jeżeli nie został jeszcze włączony lub został już wyłączony.
    
  10. OCHRONA PRZED ZAMARZANIEM

   Upewnij się, że wybrany Termowentylator posiada funkcję ochrony przed zamarzaniem, na przykład, w celu zapobiegania tworzeniu się szronu w Twoim apartamencie lub na przykład w altanie na działce. Zamarzaniu można zapobiec, jeśli termowentylator utrzymuje stałą temperaturę w dłuższym okresie czasu.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Nowe wentylatory Stadler Form pomogą przetrwać upał w biurze
Nowe wentylatory Stadler Form pomogą przetrwać upał w biurze
Czytaj więcej
Inteligentne oczyszczacze powietrza: Roger 2 z nowym designem i WIFI
Inteligentne oczyszczacze powietrza: Roger 2 z nowym designem i WIFI
Czytaj więcej
Wybór właściwego osuszacza - wskazówki i porady dotyczące zakupu
Wybór właściwego osuszacza - wskazówki i porady dotyczące zakupu
Czytaj więcej
Przewodnik po wentylatorach
Przewodnik po wentylatorach
Czytaj więcej
Przewodnik po osuszaczach powietrza
Przewodnik po osuszaczach powietrza
Czytaj więcej