Outletowe szaleństwo! Wysokie rabaty! Darmowa dostawa
,

Zachowaj świeżość w gorące dni dzięki cyrkulacji powietrza

Zastałe, stęchłe powietrze wraz z upałem w gorące letnie dni gwarantuje bardzo szybkie stworzenie złego klimatu w pomieszczeniu, co z pewnością wprowadzi Cię w pewnym momencie w zły nastrój. Czy to w domu, czy w biurze, mało kto czuje się komfortowo – nie mówiąc już o produktywności – w dusznych, ogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego upewnij się, że masz dobrą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, szczególnie latem.

Dlaczego cyrkulacja powietrza jest tak ważna w zamkniętych pomieszczeniach?

Powietrze z pewnością może stać się „stare”. Nasz oddech lub urządzenia elektryczne zwiększają stężenie CO2 w pomieszczeniach i powietrze staje się „brudniejsze”. W konsekwencji stajemy się zmęczeni, trudniej się nam skoncentrować, a powietrze staje się zatęchłe.

Stare, nieświeże powietrze należy zastąpić świeżym powietrzem. Dobra cyrkulacja powietrza zapewnia stałą wymianę mas powietrza, nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Powietrze wydaje się świeższe i chłodniejsze, co poprawia klimat w pomieszczeniu.

Co zrobić, gdy w sypialni jest gorąco i duszno?

Przyjemny klimat w pomieszczeniu jest szczególnie ważny w sypialni. Jeśli jakość powietrza jest słaba, a w sypialni jest zbyt gorąco, może ucierpieć jakość snu. Optymalna temperatura to od 16 do 19 stopni. Jednak w upalne letnie dni osiągnięcie takiej temperatury jest praktycznie niemożliwe – potrzebne są dobre pomysły.

W czasie upałów najważniejszą rzeczą do zrobienia jest przewietrzenie domu, gdy temperatura na zewnątrz spadnie, co zwykle ma miejsce wcześnie rano i w nocy. Wykorzystaj ten czas, aby jak najlepiej wykorzystać najświeższe możliwe powietrze podczas wentylacji domu!

Możesz użyć wentylatorów , aby zapewnić optymalne rozprowadzenie świeżego powietrza w całym domu. Ich łopatki zapewniają ciągłą cyrkulację powietrza, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniu nie stoi i nie staje się duszne.

Świeża bryza zapewni nam również bardziej spokojny sen w nocy, a także lepszy sen w gorące letnie noce. Szczególnie podczas tropikalnych nocy (noce, kiedy temperatura na zewnątrz nie spada poniżej 20 stopni), sypialnia często nie chłodzi się wystarczająco, nawet przy otwartych oknach. Dlatego szczególnie ważna jest dobra cyrkulacja powietrza w sypialniach latem.

Dlaczego dobra cyrkulacja powietrza ma efekt „chłodzenia”?

Zastałe powietrze może szybko wydawać się stare i duszne – a przez to również cieplejsze. Gdy nie ma cyrkulacji powietrza, stężenie CO2 wzrasta, a powietrze na naszych ciałach jest cieplejsze. Kiedy krążące powietrze wchodzi w kontakt z naszą skórą, skuteczniej ją schładza, a powietrze jest świeższe. Kiedy się pocimy, na naszej skórze tworzy się ciepła warstwa powietrza. Delikatny przeciąg zdmuchuje tę warstwę, powodując efekt chłodzenia. Co więcej, w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu, w każdym przypadku, gdy powietrze jest w stanie stagnacji, mogą powstawać kieszenie cieplne tam, gdzie powietrze jest szczególnie ciepłe. Wentylatory zapobiegają tworzeniu się tych kieszeni cieplnych, stale przemieszczając powietrze.

Dlaczego dobra cyrkulacja powietrza pomaga latem?

Zamknięte przestrzenie w naturalny sposób zapewniają niewielką cyrkulację powietrza. Szczególnie latem duże fasady okienne i brak cyrkulacji powietrza mogą zamienić dom lub biuro w saunę. Powietrze staje się nieświeże i bardzo szybko się nagrzewa. Gorące i stęchłe powietrze negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i wydajność – szybciej czujemy się zmęczeni i apatyczni. Właśnie dlatego tak ważna jest dla nas cyrkulacja powietrza w naszych biurach i sypialniach.

Dlaczego wentylatory są tak dobre w cyrkulacji powietrza?

Prosty wentylator składa się z silnika i śmigła (łopatek wentylatora), które stale się obraca. Te obracające się łopatki poruszają powietrze, zasysając je z tyłu urządzenia i wydmuchując z przodu, tworząc świeży powiew. Kierunek wiatru wytwarzanego przez wentylator jest stały lub oscyluje dzięki mechanizmowi wahadłowemu.

Nowoczesne cyrkulatory powietrza 3D są jeszcze lepsze w cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach. Te trójwymiarowe wentylatory nie tylko popychają powietrze w jednym kierunku, ale także rozprowadzają je w pionie i poziomie w całym pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze cyrkuluje optymalnie i chłodzi naszą skórę.

Stadler Form dostarcza nowoczesne cyrkulatory powietrza do Twojego domu w postaci swoich wentylatorów Simon i Leo. Zarówno Simon, jak i Leo mają funkcję obrotu 3D, która zapewnia optymalną dystrybucję strumienia powietrza w całym pomieszczeniu. Przepływ powietrza jest indywidualnie regulowany i ma zasięg od 8 do 10 metrów, dzięki czemu możesz zachować świeżość i chłód przez cały czas, niezależnie od pory roku. Nawiasem mówiąc, Simon i Leo też świetnie wyglądają.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej