CZY OCZYSZCZACZE POWIETRZA USUWAJĄ KORONAWIRUSY Z POWIETRZA?

CZY OCZYSZCZACZE POWIETRZA USUWAJĄ KORONAWIRUSY Z POWIETRZA?

Już od prawie 2 lat mamy do czynienia z koronawirusem i jego wpływem na nasze zdrowie. W związku z tym pojawia się pytanie, w jaki sposób możemy się chronić przed tym wysoce zakaźnym wirusem. Firma Stadler Form zleciła niezależnemu laboratorium przetestowanie zdolności oczyszczacza powietrza Roger do filtrowania koronawirusów - wyniki okazały się bardzo przekonujące. Wszystkie trzy oczyszczacze powietrza z rodziny Roger w krótkim czasie drastycznie redukują ilość wirusów SARS-CoV-2 w powietrzu.

CO TAK NAPRAWDĘ OZNACZAJĄ TERMINY KORONAWIRUS, SARS-COV-2 I COVID-19?

Ważne jest, aby rozróżniać trzy terminy związane z koronawirusem, a mianowicie koronawirus, COVID-19 i SARS-CoV-2, oraz aby używać ich poprawnie. Oficjalna nazwa obecnego koronawirusa to SARS-CoV-2, co jest skrótem od słów severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (koronawirus 2). Wirus ten jest szczepem z rodziny koronawirusów. Z kolei COVID-19 to choroba wywoływana przez wirusa: w nazwie "CO" to skrót od "corona", "VI" od "virus", a "D" od "disease".

kaszel i wirusy - blog Stadler Form

ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM POPRZEZ POWIETRZE

W wielu przypadkach ludzie mogą zarazić się wirusem SARS-CoV-2 drogą powietrzną, zarówno przez zakażenie kropelkowe, jak i przez aerozole skażone wirusem. Cząsteczki wirusa są emitowane do powietrza podczas rozmowy i kichania, ale również podczas zwykłego wdechu i wydechu. Wirusy te unoszą się w powietrzu i po pewnym czasie mogą również osiadać na powierzchniach. Jeśli wirusy z powietrza zostaną bezpośrednio lub po pewnym czasie wdychane przez inne osoby znajdujące się w pobliżu, osoby te mogą zostać zarażone wirusem.

Ładunek wirusów w powietrzu jest bardzo wysoki, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach o słabej wentylacji. Regularne i częste wietrzenie może na krótki czas zmniejszyć stężenie wirusa. Nie powinien to być jednak jedyny środek stosowany w celu ograniczenia występowania koronawirusów w pomieszczeniach, ponieważ nie jest on szczególnie skuteczny. Oprócz innych znanych środków zapobiegających zakażeniu, takich jak ograniczenie kontaktów społecznych, dystans społeczny, noszenie maski medycznej i regularne mycie rąk, również oczyszczacz powietrza może zwiększyć ochronę. Oczyszczacz powietrza o dużej mocy może ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa poprzez usuwanie wirusów z powietrza, zmniejszając w ten sposób ich stężenie, a tym samym ryzyko infekcji.

OCZYSZCZACZE POWIETRZA ROGER 2 W TEŚCIE NA KORONAWIRUSA

Zorganizowaliśmy testy trzech oczyszczaczy powietrza z rodziny Roger 2 w niezależnym laboratorium Airmid w Wielkiej Brytanii, aby upewnić się co do ich skuteczności w walce z koronawirusami. Test polegał na umieszczeniu oczyszczaczy powietrza Stadler Form w komorze testowej o objętości 28,5 m3 , w której zostały one włączone i pozostawione w trybie pracy przez 60 minut. Obciążenie wirusem w powietrzu było mierzone w trakcie i po zakończeniu okresu testowego. Po 1 godzinie okazało się, że Roger littleRoger zredukowały wiremię powietrza w komorze o imponujące 99,3%. Roger big - oczyszczacz powietrza firmy Stadler Form przeznaczony do biur i innych dużych pomieszczeń o powierzchni do 104 m2 - osiągnął nawet skuteczność oczyszczania na poziomie 99,9%. Stadler Form jest zatem jednym z pierwszych producentów oczyszczaczy powietrza do użytku prywatnego, który udowodnił skuteczność swoich urządzeń w walce z koronawirusem.

redukacja koronawirusa w czasie - blog Stadler Form

Redukcja wirusów MS2 przez oczyszczacz powietrza Roger big ze Stadler Form (oś x = czas w minutach, oś y = wiremia w powietrzu w %)

Wirus MS2 użyty w teście jest wirusem RNA podobnym do wirusa SARS-CoV-2. Ze względu na jego właściwości aerozolowe podobne do właściwości wirusów ludzkich, jego żywotność i odporność na dezynfekcję, wirus MS2 jest zwykle używany w testach oczyszczaczy powietrza jako substytut wirusów o podobnej wielkości*. Ponieważ dostarczono dowód na redukcję mniejszych wirusów MS2, można wnioskować, że większe wirusy SARS-CoV-2 również zostałyby zredukowane przynajmniej w tym samym stopniu.

ROGER I ROGER LITTLE USUWAJĄ 99,3% WSZYSTKICH KORONAWIRUSÓW, NATOMIAST ROGER BIG ELIMINUJE AŻ 99,9% WIRUSÓW SARS-COV-2

OCZYSZCZACZE POWIETRZA ROGER 2 STADLER FORM DO REDUKCJI WIRUSÓW

Cała rodzina oczyszczaczy powietrza Roger może pomóc w drastycznym zmniejszeniu stężenia koronawirusów w powietrzu w krótkim czasie. Aby mieć pewność, że powietrze w pomieszczeniach jest oczyszczone zanim jeszcze dotrzesz do domu, Roger i Roger big umożliwiają również kontrolę jakości powietrza za pomocą aplikacji, a w przypadku pogorszenia jakości powietrza - zainicjowanie jego oczyszczania

OCZYSZCZACZE POWIETRZA JAKO DODATKOWA OCHRONA PRZED COVID-19

Według Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) "prawidłowo stosowane oczyszczacze powietrza mogą pomóc w redukcji zanieczyszczeń powietrza w budynkach mieszkalnych lub zamkniętych pomieszczeniach, w tym wirusów. "** Oczyszczacz powietrza taki jak Roger może pomóc zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowych, a tym samym zapewnić rodzinie i wszystkim innym osobom przebywającym w domu najlepszą możliwą ochronę przed zakażeniem koronawirusem. W sklepach, restauracjach i salonach fryzjerskich, a także w szkołach i przedszkolach, oczyszczacz powietrza Roger może również zapewnić dzieciom i pracownikom dodatkową ochronę przed zakażeniem koronawirusem.

Bądźcie zdrowi!

Udostępnij:

* Te pola są wymagane