599,00 zł
Darmowa wysyłka tego produktu Oblicz ratę!

Fred - Nawilżacz

Kod: 68519

Ma parę!

Biały nawilżacz powietrza Fred to produkt wyjątkowy, oferujący oprócz wydajnej pracy, prawdziwie nieziemski design, którego nie sposób nie zauważyć. Jakby tego było mało, podczas swojej cichej pracy wytwarza parę wolną od bakterii. Idealna wilgotność niskim kosztem? Fred udowadnia, że to możliwe!

 • Nawilżacz parowy
 • Para wolna od bakterii
 • Wbudowany higrostat
 • Unikalny kształt

Gdy na zewnątrz robi się zimniej, zaczynamy ogrzewać mieszkania. To powoduje spadek wilgotności. W takim suchym otoczeniu cierpimy my, nasze meble i rośliny. Wówczas, aby temu przeciwdziałać, na pomoc przybywa sympatyczny Fred. Oddając do powietrza parę wodną przywróci nam dobre samopoczucie. Fred jest czysty, ponieważ para wodna pozbawiona jest drobnoustrojów i bakterii. Na swoich metalizowanych stopach, Fred niczym super bohater mocno spoczywa na podłożu.

Nagrody i Certyfikaty

Dane techniczne

Fred to nawilżacz powietrza, który wyposażony jest w tryb mocy Eco, dzięki czemu optymalnie nawilża powietrza z niskim zużyciem mocy.

System
Parowy
Wydajność(do)
360 g/h 
Wielkość pomieszczenia
50 m2 / 125 m3
Poziomy pracy
2
Właściwości
 • Para wolna od bakterii
 • Wbudowany higrostat
 • Unikalny kształt
 • Pojemność zbiornika na wodę 3,7 l
Moc
150 / 300 W
Wymiary
363 x 267 x 363 mm
Waga
2,9 kg
Poziom hałasu
27 – 33 dB(A)


 
 

Instrukcje obsługi i inne PDF'y do pobrania.

Sprawdź pozostałe nawilżacze parowe z oferty Stadler Form.


Akcesoria

 • Filtry zbierające kamień Magic ball

  • Przeznaczona do nawilżacza Fred
  • Opakowanie zawiera dwie kulki
  • Wełna ze stali nierdzewnej wewnątrz magicznej kuli wiąże cząsteczki kamienia
  • Konieczne jest regularne usuwanie kamienia
 • Płyn czyszczący i odkamieniający do nawilżaczy Stadler Form, 500 ml

  • Stadler Form płyn do czyszczenia i odkamieniania opracowany specjalnie do czyszczenia i odwapniania nawilżaczy.
  • Jest łatwy w użyciu, łagodny dla materiałów, bezwonny, szybki i dokładny.
  • Produkt jest biodegradowalny.
  • Pojemność 500 ml.
 
 

Projektant

Matti Walker

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.

Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.

 
 

Wsparcie

Nawilżacz Fred należy odkamieniać regularnie raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, w zależności od ilości kamienia. W celu odkamienienia można użyć domowych środków do odkamieniania (należy przeczytać instrukcję przed użyciem). Rozcieńczyć odkamieniacz wodą wedle instrukcji i wlać na płytę grzejną (patrz obrazek po lewej). Zostaw odkamieniacz aby zadziałał, czas pozostawienia zależy od ilości kamienia. Pod żadnym pozorem nie uruchamiaj urządzenia podczas okamieniania! Po procesie, ostrożnie wylej odkamieniacz i wytrzyj pozostałości miękką stroną gąbki. Należy także odkamieniać pokrywkę płyty grzejnej, uszczelkę oraz rączkę pokrywy. Jeśli wszystkie są dokładnie opłukane wodą i oczyszczone urządzenie jest gotowe do pracy.
Fred nie jest przeznaczony do stosowania z wodą przefiltrowaną zmiękczoną, do której dodaje się soli w celu usunięcia wapnia. Dodana sól zmienia moment gotowania się wody. W przypadku nawilżacza Fred może to prowadzić do uszkodzenia obudowy. Jeżeli proces zmiękczania wody powstaje w wyniku zastosowania odwróconej osmozy, taka woda może być z powodzeniem użyta w nawilżaczu Fred. Odpowiednia będzie też woda destylowana.
Sprawdź, czy jest możliwość pobrania wody z innego źródła nie podłączonego do takiego systemu filtrującego. Innym rozwiązaniem jest stosowanie wody destylowanej lub zakupionej wody mineralnej.
W pierwszej kolejności sprawdź ustawienia higrostatu. Być może należy ustawić większą wilgotność, ponieważ pożądana została już osiągnięta. Pamiętaj, że należy regularnie czyścić i odkamieniać pokrywę płyty grzejnej oraz czyścić uszczelkę. W drugiej kolejności sprawdź czy płyta grzejna podgrzewa się. Jeśli płyta pozostaje zimna, wówczas należy zgłosić się do serwisu.
Możliwe powody to:
 1. Sprawdź czy używasz przefiltrowanej, zmiękczonej wody. Jeśli tak, to może być powodem.
 2. Regularnie czyść i odkamieniaj nawilżacz ponieważ być może w Twoim nawilżaczu zebrała się warstwa kamienia. Jeśli ostatnio nawilżacz został odkamieniony to upewnij się, że płyta grzejna, pokrywa i jej uszczelka zostały dobrze spłukane wodą i nie pozostały żadne resztki odkamieniacza w nawilżaczu.
Tak, nawilżacz Fred uruchomi się automatycznie po przerwie w dostawie zasilania.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane

 
 

Opinie

Oceń 
Ola I
2022-07-27

Najpierw moją uwagę zwrócił ten wyjątkowy wygląd, a przekonała mnie świetna jakość i działanie. Polecam!

Oceń 
Bartek R
2022-05-15

Zdecydowanie jego wygląd zwraca uwagę. A z czasem zauważamy pozostałe zalety, które on niewątpliwie ma. U mnie jest w sypialni i dobrze się przy nim śpi

Oceń 
Klaudia R
2022-04-19

Długo się zastanawiałam nad zakupem, ale okazało się, że Fred naprawdę pozytywnie wpływa na jakość snu i problemy z zatokami

Oceń 
Jola K
2022-04-15

Wydajny, cichy i super funkcjonalny!

Oceń 
Izabela J
2022-03-23

Nie dość, że dobrze nawilża sypialnię przed snem, to jeszcze zachwyca wyglądem! :)

Oceń 
Paulina R
2022-03-18

Zdarzyło mi się, że znajomi pytali co to za rzeźba :D Fred jest wyjątkowy pod wieloma względami :)

Oceń 
Janusz W
2021-11-28

Fantastyczne urządzenie nie dość, ze swietnie działa to jeszcze jak ciekawie wygląda. Urządzenie z dużą mocą i super, że daje parę wolną od bakterii

Oceń 
Justyna M
2021-05-01

nieziemski design - najlepiej oddaje jego wygląd! Super!

Oceń 
Monika W
2021-04-29

dobrze, że para jest wolna od bakterii bo często te nawilżacze sa szybko brudne, warto wybrać taki z kostką srebra

Oceń 
Sebastian W
2021-04-28

pokochałem ten wygląd, sprawdza się na medal!

Oceń 
Karolina W
2021-04-27

Trafiony zakup, wbudowany higrostat pozwala utrzymać odpowiednie nawilżenie, a design....mnie zachwyca

Oceń 
Albert M
2021-03-31

niezwykły wygląd, bardzo przyjemna ciepła para, ja po prostu lepiej śpie

Oceń 
Eliza B
2021-03-24

Super odjechany :D pasuje do mnie

Oceń 
Julka M
2021-03-18

wygodnie się z niego korzysta, nic się nie zacina, nie sprawia problemu

Oceń 
Nina W
2021-03-03

jak w opisie, para wolna od bakterii, niezwykle urokliwy, podstawka stabilna. Stoi u nas w salonie 17 m2

Oceń 
Joanna A
2021-03-02

ale ciekawy! u mnie w domu tak jak na zdjęciu, wygląd zachwyca znajomych

Oceń 
Zuza O
2021-02-01

fajna sprawa, polecam filtr odkamieniający, świetnie wygląda w moim nowoczesnym pokoju, zamierzam dokupić jeszcze jakieś pasujące urządzenie

Oceń 
Marcin D
2019-03-27

zrobiłem sobie kącik gdzie połączyłem go wraz z pięknymi roślinami, robi to mega wrażenie na gościach no i oczywiście o wiele przyjemniej się oddycha

Oceń 
Waldemar G
2018-10-17

Po niecałym roku używania:

To był chyba najbardziej trafny wybór do skutecznego zwiększenia wilgotności (w moim przypadku na potrzeby roślin domowych). Zwłaszcza w zimie, bo latem, przy otwartych oknach, jakiekolwiek nawilżanie powietrza i tak nie ma sensu – wszystko natychmiast zostanie wywiane „mega-cyrkulacją”.

Jak dla mnie:

– więcej niż zadowalająca skuteczność. Przy pracy ciągłej, z dziecinną łatwością osiąga nawet do 80% w pomieszczeniu 40m2 („podbija” jeszcze w sąsiednich) i to w trybie ekonomicznym (200 W według instrukcji),

– sterylna i ciepła, dogrzewająca pomieszczenie para wodna, co może być swoistą oszczędnością – ja mogłem sobie pozwolić na całkowite wyłączenie centralnego w pomieszczeniu,

– niekłopotliwa eksploatacja – uzupełnianie zbiornika raz na dobę wodą z kranu (a nie np. destylowaną); łatwe czyszczenie, powiedzmy, raz na miesiąc Kamixem; przy mniejszych wymaganiach niż moje pewnie rzadziej,

– a…, no i pokrywa urządzenia dogrzewa czasem d…psko mojego ciepłolubnego kota.

To tyle.

Oceń 
Kamila O
2018-08-24

Uwielbiam go wygląda kosmicznie a jednoczesnie elegancko, oczywiście spełnia tez swoje zadanie to najważniejsze

Oceń 
Waldemar G
2017-12-11

W pomieszczeniu 40m2 nawilżacz w ciągu kilkunastu godzin w oszczędniejszym, wolniejszym trybie eco i przy zredukowanej teraz zimą prawie do minimum wentylacji, podbił wilgotność z około 46% do ok. 60%. Aby utrzymać ten poziom, musi praktycznie pracować w trybie ciągłym. Uważam to za wynik dość dobry, a przynajmniej oczekiwany ze względu na rośliny i jednocześnie nieosiągalny dla nawilżaczy ewaporacyjnych, które dodatkowo schładzają powietrze.

Nie jest może zbyt oszczędny w eksploatacji, ale tanie w zakupie i użytkowaniu nawilżacze ultradźwiękowe o równie wysokiej jak nawilżacze parowe wydajności dyskwalifikuje dla mnie "brudna" para, w szczególności pozostawiająca wszędzie biały osad.

W tych warunkach trzy i półlitrowy zbiornik wystarcza na 16 godzin ciągłej pracy. Nieźle, ale nie obraziłbym się o pełne 24 godziny z odpowiednio większym zbiornikiem. Z drugiej strony, ze względu na stylistykę mojego wnętrza i samego nawilżacza, jako jedno z bardzo nielicznych urządzeń tego typu mogłem je postawić z czystym sumieniem w swoim mieszkaniu.

Oceń 
Łukasz N
2016-05-17

Obcy na trzech nogach :) Może wygląda jak postać z kreskówki, ale działa bardzo sprawnie i realnie :)

Oceń 
Łukasz N
2016-04-26

Pastylka na nóżkach. Wykonanie 10/10. Bardzo solidny produkt.

Napisz swoją opinię