699,00 zł
Darmowa wysyłka tego produktu Oblicz ratę!

Oskar - Nawilżacz

Bądź pierwszym który napisze opinię !

Kod: 70088

Ekonomiczny!

Nawilżacz ewaporacyjny Oskar w wersji Titanium to kompaktowe urządzenie, skutecznie zwalczające suche powietrze. Główną zaletą nawilżaczy z tej serii jest ich ekonomiczność. Niskie zużycie prądu, w połączeniu z wysoką wydajnością systemu nawilżającego sprawia, że jest to bardzo przystępne rozwiązanie dla każdego domu. Rozwiązanie szczególnie polecane osobom z niską odpornością. Optymalnie nawilżone powietrze ogranicza bowiem rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii w pomieszczeniach i jednocześnie dba o błony śluzowe gardła i nosa.

 • Nawilżacz ewaporacyjny
 • Wbudowany higrostat kontrolowanego nawilżania
 • Dozownik zapachów
 • Tryb nocny (przyciemniane kontrolki)

Tam, gdzie pomieszczenia powinny być optymalnie nawilżone przy jak najmniejszym zużyciu energii, trzeba wezwać Oskara! To mocny, oszczędny typ, który zapewni idealny klimat wnętrza. Dzięki wbudowanemu higrostatowi dokładne wie, czego potrzebujesz. Jego unikatowa wśród nawilżaczy ewaporacyjnych funkcja wyłączania przy pustym zbiorniku zmniejsza pobór energii. Oskar to wyjątkowo zgodny facet. Jest praktycznie bezgłośny i niewidoczny, kiedy odpoczywasz, a to za sprawą kontrolek, które umożliwiają regulację jasności w trybie nocnym. Oskar może zapewnić również inne doznania, a to za sprawą dozownika zapachów, który rozsieje Twój ulubiony aromat!

FilmNagrody i Certyfikaty

Dane techniczne

Oskar to pełnej mocy, oszczędny nawilżacz powietrza, zapewniający idealny klimat w pomieszczeniu, dzięki posiadaniu antybakteryjnego filtra ze specyficzną mikrostrukturą oraz wbudowanemu higrostatowi wspomagającemu dokładne nawilżanie.

System
Ewaporacyjny
Wydajność(do)
370 g/h 
Wielkość pomieszczenia
50 m2 / 125 m3
Poziomy pracy
2
Właściwości
 • Energooszczędny
 • Cicha praca
 • Wbudowany higrostat
 • Dozownik zapachów
 • Tryb nocny
 • Antybakteryjny filtr ze specyficzną mikrostrukturą
 • Pojemność zbiornika na wodę 3,5 l
Moc
6 – 18 W
Wymiary
246 x 290 x 246 mm
Waga
3,1 kg
Poziom hałasu
26 – 39 dB(A)


 
 

Instrukcje obsługi i inne PDF'y do pobrania.

Sprawdź pozostałe nawilżacze ewaporacyjne z oferty Stadler Form.


Akcesoria

 • Kostka uzdatniająca wodę

  • Lepszy klimat wewnętrzny – higieniczne nawilżanie
  • Uwalnia jony srebra do wody
  • Jony srebra hamują rozwój bakterii
  • Do korzystania z większością nawilżaczy na rynku
  • Należy wymieniać co rok
 • 2 Filtry w kasecie

  • Wymienne filtry w kasecie dla nawilżaczy Oskar, Oskar big, Oskar little
  • Zawiera dwa filtry w kasecie
  • Należy wymieniać co 2-3 miesiące
  • Działa przeciwbakteryjne wobec formacji bakterii w wodzie
 • 4 Filtry w kasecie

  • Filtry w kasecie zapewniają optymalną wydajność nawilżaczy ewaporacyjnych (np. Oskar little, Oskar, Oskar big produkcji Stadler Form).
  • Dzięki uzdatnianiu antybakteryjnemu, woda pozostaje czysta.
  • Dla utrzymania higienicznego nawilżania oraz wysokiej wydajności, kasety należy wymieniać co dwa - trzy miesiące.
 • Płyn czyszczący i odkamieniający do nawilżaczy Stadler Form, 500 ml

  • Stadler Form płyn do czyszczenia i odkamieniania opracowany specjalnie do czyszczenia i odwapniania nawilżaczy.
  • Jest łatwy w użyciu, łagodny dla materiałów, bezwonny, szybki i dokładny.
  • Produkt jest biodegradowalny.
  • Pojemność 500 ml.
 
 

Projektant

Matti Walker

Matti Walker

Od samego początku miałem przyjemność współpracować z Martinem Stadlerem i projektować produkty dla marki Stadler Form. To, co zaczęło się od projektu nawilżacza Fred, z czasem przerodziło się w atrakcyjne i zróżnicowane portfolio produktów. Bycie częścią zespołu Stadler Form jest niezwykle cennym doświadczeniem dla mnie jako osoby oraz jako projektanta.

Zawsze dążę do wyznaczonych założeń jakie musi osiągnąć projekt: wyrazista forma, trwałe i przyjazne środowisku materiały, prosta i intuicyjna obsługa, jasne funkcje, wygoda i przyjemność podczas używania.

 
 

Wsparcie

Różne urządzenia mogą wskazywać inny poziom wilgotności powietrza ze względu na inne ustawienie w pomieszczeniu (mogą być ustawione na innej wysokości). Poziom wilgotności zależy też od możliwości przepływu powietrza oraz temperatury. Za normę przyjęta jest różnica +/- 5% w zależności od urządzenia. Oskar wskazuje optymalny poziom wilgotności powietrza, gdy umieszczamy go centralnie w pomieszczeniu i zapewniamy swobodny przepływ powietrza. Jeżeli takie ustawienie nie jest możliwe, rekomendujemy ustawić urządzenie co najmniej w odległości 30 cm od ściany. Oskar nigdy nie powinien być ustawiony w kącie pokoju lub za meblami czy sofą, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na pomiary wilgotności powietrza oraz efektywność nawilżania.
Jeśli świeci się czerwona kontrolka, oznacza to brak wody w urządzeniu lub niewłaściwe założenie części górnej na dolną. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy w dolnej części nawilżacza nie zebrał się osad lub kamień – wystający miernik (część A na zdjęciu) powinien być bez problemu poruszony w górę/dół. Oczyszczacz należy odkamieniać regularnie.

Oskar składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Jeżeli górna część jest niewłaściwe założona na dolną, czujniki dolnego wskaźnika nie łączą się z górnymi. Upewnij się, że obie części są prawidłowo połączone.

Jeżeli żadne z tych rozwiązań nie daje skutku, unieś górną część i przetrzyj styki wilgotną szmatką (element B i C na zdjęciu). Następnie dokładnie przetrzyj na sucho i poprawnie połącz ze sobą obie części.
Przed przystąpieniem do konserwacji oraz po każdym użyciu, należy wyłączyć urządzenie i wyjąć przewód sieciowy z gniazdka. Powierzchnie zewnętrzne wycierać wyłącznie wilgotną szmatką, a następnie dobrze wysuszyć. W celu umycia wnętrza, należy zdjąć kasety filtrów i w razie potrzeby usunąć kamień z dolnej części. Po usunięciu kamienia, dokładnie wypłukać górną część i dokładnie ją wysuszyć przed ponownym włączeniem nawilżacza powietrza.
Ze względów higienicznych oraz dla optymalnego działania nawilżacza, kasety filtracyjne należy wymieniać przynajmniej co dwa miesiące. Jeśli kasety są używane dłużej, to z jednej strony, znacznie może pogorszyć się wydajność nawilżania, a z drugiej, antybakteryjne działanie kaset nie będzie już zapewnione. Kasety można nabyć u przedstawiciela, u którego został zakupiony nawilżacz Oskar.
Filtry w trakcie eksploatacji ulegają naturalnemu zabrudzeniu, co powoduje zmianę koloru. Na filtrach może osadzać się kurz, jest to naturalne. Filtry można przepłukać pod nie dużym strumieniem zimnej wody. Urządzenia nie należy pozostawiać z wodą i wilgotnymi filtrami jeżeli nie będzie używane, to zapobiegnie powstawaniu pleśni. Należy wypełnić nawilżacz Oskar wodą ponownie jeśli urządzenie będzie regularnie używane.
Prosimy zapoznać się z instrukcją naklejoną wewnątrz górnej części Oskara. Jeżeli Twój model nie ma żadnej naklejki, oznacza to starszą wersję nawilżacza, która może być czyszczona odkurzaczem lub poprzez serwis.
Tak, Oskar włącza się automatycznie po przerwie w dostawie prądu.
Być może twój zewnętrzny higrometr i Oskar mierzą różne wartości, ponieważ urządzenia znajdują się w innychh pozycjach (wysokościach) w pomieszczeniu. Zmierzona wilgotność jest mierzona w zależności od przepływu powietrza i temperatury. Tolerancja +/- 5% jest normalna w zależności od typu urządzenia. Oskar wyświetla optymalny poziom wilgotności, jeśli jest umieszczony centralnie w pomieszczeniu, aby powietrze w pomieszczeniu mogło swobodnie płynąć w kierunku czujnika. Jeśli nie jest to możliwe, zalecamy ustawienie Oskara przy ścianie w odstępie co najmniej 30 cm. Oskar nigdy nie powinien być „ukryty” w rogu pokoju lub za sofą / meblem, ponieważ może to negatywnie wpłynąć na pomiar wilgotności oraz skuteczność nawilżania.
Jeśli diody LED higrostatu migają, oznacza to, że został osiągnięty żądany poziom wilgotności powietrza, a urządzenie wyłączyło się automatycznie. Za pomocą higrostatu można ustawić żądany poziom wilgotności powietrza. Aby to zrobić, naciśnij przycisk higrostatu. Możesz wybrać jeden z następujących poziomów: 40% wilgotności względnej powietrza (1 niebieska lampka), 45% (2 niebieskie lampy), 50% (3 niebieskie lampy), 55% (4 niebieskie lampy), ciągła praca (5 niebieskich lamp). Należy pamiętać, że higrostat potrzebuje trochę czasu, aby zmierzyć aktualną wilgotność w pomieszczeniu. Higrostat włącza urządzenie automatycznie, gdy wilgotność względna powietrza w pomieszczeniu spadnie poniżej zadanej wartości.
Najpierw sprawdź, czy pływak (patrz A) można przesuwać w górę i w dół. Być może jest zablokowany z powodu zbyt dużej ilości kamienia / brudu. Regularnie odwapniaj zbiornik wody, aby zapewnić bezproblemowe działanie. Oskar składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Jeśli górna część nie jest dokładnie we właściwej pozycji w dolnej części, czujnik pływaka nie styka się z elektroniką w górnej części. Ustaw prawidłowo górną część. Jeśli żaden z tych przypadków nie ma zastosowania, podnieś górną część i wyczyść styki (patrz B i C) wilgotną szmatką, wysusz je i umieść górną część z powrotem na dolnej części.
Po zmianie filtrów dioda LED nie wyłącza się automatycznie. Naciśnij przycisk resetowania przez 5 sekund (patrz A), aż niebieska dioda LED przestanie migać.
Ustaw higrostat na podwyższeniu(nie na podłodze). Ważna jest wielkość pomieszczenia, wysokość pomieszczenia (2,5 m) i to, czy drzwi pokoju są zamknięte. Jeśli drzwi do pokoju są otwarte, sąsiednie pokoje są również wliczone w całkowitą powierzchnię. Przy niższej wilgotności względnej (poniżej 35%) wilgotność nie wzrośnie natychmiast. Dzieje się tak, ponieważ podłogi, meble i ściany są pierwszymi, które pochłaniają wilgoć. Może zająć do dwóch tygodni, zanim wszystko pochłonie wystarczającą wilgotność i wzrośnie poziom w powietrzu. Dopóki regularnie napełniasz zbiornik wody, twój Oskar działa prawidłowo. Jeśli kasety z filtrem mają więcej niż dwa miesiące lub jeśli górna część kasety jest twarda i nie pochłania wody, należy ją wymienić.
Aby wyczyścić wnętrze, wyjmij kasety filtrów i wypłucz zbiornik na wodę. Za pomocą miękkiej szczotki lub gąbki dokładnie wyczyść zbiornik. Regularnie odwapniaj zbiornik na wodę, w zależności od stopnia twardości wody. Możesz użyć płynu do czyszczenia i odkamieniania Durgol Stadler Form. Po odwapnieniu dokładnie opłucz zbiornik na wodę i osusz go przed ponownym uruchomieniem nawilżacza. Poniższy film pokazuje prawidłowe czyszczenie.
Zużyte kasety filtracyjne należy wyrzucać wraz ze zwykłymi odpadami domowymi. Sprawdź instrukcję dotyczącą sortowania odpadów w okolicy, w której mieszkasz.
Aby zapewnić higieniczne i idealne działanie nawilżacza powietrza, kasety filtrów należy wymieniać co dwa miesiące. Jeśli kasety filtracyjne są używane przez dłuższy czas, efekt nawilżania może być z jednej strony osłabiony, a z drugiej strony nie ma już działania antybakteryjnego kaset filtracyjnych. Poniższy samouczek wideo pokazuje prawidłową wymianę kaset filtrów.
Łagodne żółte lub brązowe przebarwienia materiału filtracyjnego, głównie w górnej części, są normalne. jeśli nie używasz Oskara przez jakiś czas, koniecznie wylej wodę ze zbiornika. Jeśli kasety filtra są zanurzone w wodzie na dłuższy okres czasu, bez pracy wentylatora, może dojść do wzrostu glonów lub pojawienia się pleśni, z powodu kurzu u pyłków, które dostają się do wody. Aby temu zapobiec, opróżnij urządzenie i poczekaj, aż kasety filtra wyschną. Uzupełnij wodę ponownie, jeśli Oskar jest regularnie używany. Używaj kostki z jonami srebra, która spowalnia rozwój glonów.
Minerały i substancje zawarte w wodzie z kranu powodują zmianę koloru. Kasety filtrów zmieniają kolor w zależności od jakości wody. Nie wygląda ładnie, ale jest nieszkodliwy. Jeśli przez dłuższy czas nie korzystałeś z kaset filtrów, możesz je dobrze wypłukać, odwrócić i kontynuować ich używanie. Jeśli kasety z filtrem są starsze niż dwa miesiące, wymień je na nowe (patrz „Jak często muszę wymieniać kasety z filtrem?”).
Prosimy zapoznać się z instrukcją naklejoną wewnątrz górnej części Oskara. Jeżeli Twój model nie ma żadnej naklejki, oznacza to starszą wersję nawilżacza, która może być czyszczona odkurzaczem lub poprzez serwis.
Tak, Oskar włącza się automatycznie po przerwie w dostawie prądu.
Zdjęcie pokazuje umiejscowienie kostki z jonami srebra w zbiorniku Oskara. Zdejmij górną część z urządzenia, a następnie umieść srebrną kostkę w wyznaczonej pozycji.
Urządzenie wyłącza się automatycznie, gdy pojemnik na wodę jest pusty. Oskar nie zostanie uszkodzony, gdy zabraknie mu wody.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Proszę wpisz pytanie poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą

* pola wymagane
 
 

Opinie

Na ten moment nie ma komentarzy.

Napisz swoją opinię