Outletowe szaleństwo! Wysokie rabaty! Darmowa dostawa
,

Zwalczanie zapachów zwierząt w domu za pomocą oczyszczacza powietrza

Właściciele zwierząt domowych wiedzą aż za dobrze: kochasz swojego czworonożnego przyjaciela ponad wszystko, ale posiadanie zwierzaka ma również swoje wady. Podobnie jak my, ludzie, nasi ukochani zwierzęcy towarzysze również mają wpływ na klimat w pomieszczeniach. Zapachy zwierząt w domu mogą być bardzo nieprzyjemne i tworzyć niekomfortową atmosferę. Na szczęście istnieje wiele wypróbowanych i przetestowanych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów zwierząt z domu.

Wpływ zwierząt domowych na klimat w pomieszczeniach

Zwierzęta domowe mogą wpływać na klimat w pomieszczeniach na wiele różnych sposobów. Mogą mieć na przykład negatywny wpływ na jakość powietrza. Zwierzęta domowe, takie jak psy i koty, uwalniają do powietrza kurz, sierść i inne alergeny. Cząsteczki te mogą być wdychane przez alergików i prowadzić do wysypek skórnych, problemów z oddychaniem i innych reakcji alergicznych. Problem jest szczególnie uciążliwy gdy zwierzęta mają długą sierść i gubią ją w dużych ilościach, przez co uwalniają do powietrza dużo sierści. Aby utrzymać dobry poziom jakości powietrza nawet wtedy gdy mamy naszych ukochanych czworonożnych przyjaciół, należy regularnie odkurzać, usuwać sierść i prać legowiska zwierząt. Regularna wentylacja może również pomóc poprawić jakość powietrza.

Zwierzęta domowe mogą mieć również wpływ na wilgotność, która będzie się różnić w zależności od rodzaju posiadanego zwierzęcia. Podobnie jak my, ludzie, zwierzęta takie jak psy, koty czy świnki morskie uwalniają niewielką ilość wilgoci poprzez pocenie się lub oddychanie. W przypadku niewielkiej liczby zwierząt domowych, ich wpływ na klimat w pomieszczeniu jest znikomy. Jednak miski na wodę, czy kuwety mogą również uwalniać dodatkową wilgoć do pomieszczenia. Z drugiej strony otwarte akwaria lub terraria, mogą istotnie zwiększać wilgotność. Jeśli poziom wilgotności jest zbyt wysoki, może to prowadzić do powstawania pleśni i nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu. Dlatego ważne jest, aby monitorować poziom wilgotności za pomocą higrometru i w razie potrzeby używać nawilżacza lub osuszacza powietrza (40-60% to idealny, zalecany poziom wilgotności).

Zwierzęta domowe również mogą mieć wpływ na temperaturę w pomieszczeniu. Na przykład terraria zawierające gady wymagają źródła ciepła, aby zapewnić zwierzęciu idealną temperaturę. Pomieszczenie z kilkoma terrariami może zatem znacznie zwiększyć temperaturę w pomieszczeniu. Z drugiej strony, zwierzęta futerkowe, takie jak koty i psy, mogą wydzielać ciepło ciała i tym samym przyczyniać się do zwiększenia temperatury w pomieszczeniu. Ważne jest, aby dostosować temperaturę pokojową w celu zapewnienia przyjemnego klimatu w pomieszczeniu. Ostatnim nieprzyjemnym aspektem dla wielu właścicieli zwierząt są zapachy, które zwierzęta roznoszą po domu. Klatki dla zwierząt, kuwety dla kotów i inne wyposażenie dla zwierząt mogą wypełniać pomieszczenie nieprzyjemnymi zapachami, które wpływają na klimat w pomieszczeniu. Ale co tak naprawdę sprzyja rozprzestrzenianiu się zapachów zwierząt w domu?

 

Dlaczego zapachy zwierząt rozprzestrzeniają się po całym domu?

Zwierzęta domowe z natury mają swój własny zapach ciała, który różni się intensywnością w zależności od rodzaju zwierzęcia. Nasi czworonożni przyjaciele poruszają się po mieszkaniu, wydzielając swoje zapachy, co może prowadzić do ich rozprzestrzeniania się po całym domu. Przepływ powietrza w pomieszczeniu może również pomóc w rozprzestrzenianiu się zapachów zwierząt na dużym obszarze. Jeśli na przykład drzwi lub okno są otwarte, zapach może rozprzestrzeniać się do innych pomieszczeń. Uporczywe zapachy mogą również wniknąć w tkaniny i tapicerki. Jeśli zwierzę śpi na kanapie lub dywanie, zapach może przeniknąć do tych materiałów. Ponadto niewystarczająca wentylacja w domu i niewystarczające sprzątanie mogą prowadzić do rozprzestrzeniania się zapachów.

Na szczęście, nawet jeśli cierpisz z powodu uporczywych zapachów zwierząt, istnieje wiele wypróbowanych i przetestowanych sposobów na pozbycie się ich z domu. Zapachów, rzecz jasna.

alergia na kota

Zapach psów i kotów: Wypróbowane i przetestowane sposoby na pozbycie się ich zapachu

Po pierwsze, regularne sprzątanie jest bardzo ważne, jeśli chodzi o usuwanie zapachów zwierząt. Należy regularnie odkurzać i myć podłogi, aby usunąć brud, sierść i inne zanieczyszczenia. Regularne czyszczenie podłóg, dywanów, tapicerki i zasłon sprawi, że zapach zwierzęcej sierści i moczu zniknie.

Ważne jest również, aby regularnie przeprowadzać intensywne wietrzenie w celu neutralizacji nieprzyjemnych zapachów. Świeże powietrze usunie nieprzyjemne zapachy i szybko sprawi, że dom będzie pachniał lepiej.

Jednym z naturalnych środków czyszczących o silnych właściwościach dezodoryzujących jest ocet. Jeśli Twój zwierzak kiedykolwiek pozostawi plamę moczu, możesz zmieszać ocet z wodą w równych częściach i spryskać tą mieszanką dotknięte przedmioty, takie jak dywany, tapicerka lub zasłony. Pozostaw mieszaninę na kilka minut, a następnie wytrzyj ją czystą szmatką.

Soda to kolejny wypróbowany i przetestowany środek na pozbycie się zapachów zwierząt w domu. Można go używać do usuwania zapachów z tkanin i mebli, takich jak sofy. Aby to zrobić, po prostu posyp cienką warstwą sody na dotknięty obszar i pozostaw na noc. Następnego ranka możesz usunąć sodę, odkurzając ją.

Oprócz octu i sody jako naturalnych środków, na rynku dostępnych jest obecnie wiele środków czyszczących, które zostały opracowane specjalnie w celu eliminacji zapachów zwierząt. Z reguły środki te zawierają naturalne składniki i są bezpieczne zarówno dla zwierząt domowych, jak i ludzi.

Aby jeszcze bardziej odświeżyć dom, możesz również polegać na odświeżaczu powietrza. Istnieje wiele różnych rodzajów odświeżaczy powietrza, w tym spraye, świece lub dyfuzory zapachowe. Podczas korzystania z odświeżaczy powietrza ważne jest, aby nie używać silnie perfumowanych lub chemicznych odświeżaczy, ponieważ będą one jedynie maskować zapach, a nie go eliminować.

Innym wypróbowanym, przetestowanym i skutecznym sposobem zwalczania zapachów zwierząt w domu jest użycie oczyszczacza powietrza. Ale jak działa oczyszczacz powietrza i w jaki sposób może usuwać zapachy z domu?

 oczyszczacz powierza i pies

Zwalczanie zapachów zwierząt w domu za pomocą oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza może nie tylko odfiltrować cząsteczki, wirusy i inne zanieczyszczenia, ale także pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Na rynku dostępne są różne rodzaje oczyszczaczy powietrza. Stadler Form oferuje oczyszczacze powietrza z kombinacją filtrów HEPA, filtrów HPP i filtrów z węglem aktywnym. Aby pozbyć się zapachów zwierząt, należy używać oczyszczacza powietrza, który posiada filtr z węglem aktywnym - są to jedyne urządzenia, które mogą również usuwać zapachy i gazy z powietrza. Filtr węglowy powinien również zawierać dużą ilość węgla aktywnego, ponieważ im więcej węgla aktywnego, tym więcej - i szybciej - zapachów zostanie usuniętych. Oczyszczacze powietrza zapewniają stałą wymianę powietrza w pomieszczeniu, dzięki czemu zapachy są pochłaniane z powietrza i wiązane w filtrze.

Wybierając oczyszczacz powietrza, należy upewnić się, że ma on wystarczające parametry w stosunku  do wielkości pomieszczenia, w którym ma być używany. Wielu producentów określa odpowiednią liczbę m2 i/lub wartość CADR w szczegółach produktu. Wartość ta wskazuje ilość wytwarzanego czystego powietrza. Oceniane jest usuwanie zanieczyszczeń (kurzu, pyłków i dymu) z powietrza w pomieszczeniu. Ponadto, im większe pomieszczenie, tym wyższa powinna być wartość CADR. Jeśli oczyszczacz powietrza będzie używany w sypialni, salonie lub biurze, należy również zwrócić uwagę na głośność i poziom decybeli.

Kolejnym ważnym aspektem podczas korzystania z oczyszczaczy powietrza w celu pozbycia się zapachów zwierząt jest regularna konserwacja i czyszczenie urządzenia. Ponadto filtry powinny być regularnie wymieniane w celu zapewnienia optymalnej wydajności.

Oczyszczacz powietrza, w połączeniu z regularnym czyszczeniem i innymi środkami zaradczymi, może stworzyć przyjemny i higieniczny klimat w pomieszczeniu. Nawiasem mówiąc, oczyszczacze powietrza nadają się również do usuwania sierści zwierząt - można więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Nasza rodzina oczyszczaczy powietrza - Roger little 2Roger 2Roger big 2 - jest odpowiednia do pomieszczeń o powierzchni od 33 m2 do 104 m2. Rogery z serii 2 wykorzystują system podwójnego filtra, który jest połączeniem filtra HEPA H12 i filtra z węglem aktywnym. 

Pasujące produkty

Odkryj wszystkie produkty
360 Model
PROMOCJA
(62)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger, biały
1 799,00 zł
2 199,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
1 899,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 01.06.2023 r. - 31.07.2023 r.
360 Model
PROMOCJA
(16)
Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger 2, czarny
1 899,00 zł
2 199,00 zł Cena regularna - bezpośrednio przed obniżką
1 999,00 zł Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Cena obowiązuje: 01.06.2023 r. - 31.07.2023 r.

Zwiewne opowieści Stadler Form

Więcej postów

Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Co wybrać: nawilżacz z funkcją oczyszczania powietrza 2w1 czy oczyszczacz powietrza?
Czytaj więcej
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
10 powodów dla których warto korzystać z nawilżacza
Czytaj więcej
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czy oczyszczacze powietrza usuwają koronawirusy z powietrza?
Czytaj więcej
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Uwaga alergicy! Pyłki unoszą się w powietrzu.
Czytaj więcej
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
10 sposobów na zmniejszenie objawów alergii
Czytaj więcej